9. ledna 2023 navštívil český premiér Petr Fiala firmu Excalibur ve Šternberku, která modernizuje tanky T-72 pro Ukrajinu, a nechal se před tanky slavnostně fotografovat, i se vzkazem, který na hlaveň vlastnoručně napsal.

Okamžitě po Fialově návštěvě začala česká i slovenská fialová média šířit fialovou story, že tanky T-72, které se v Česku za americko-holandské peníze pro Ukrajinu modernizují, věnovalo Ukrajině Maroko, které k tomu přesvědčily USA. Média Maroko za dar tanků Ukrajině oslavovala a tvrdila, že je to jasným důkazem úpadku ruského vlivu v Africe!

 

Včera 1. března Nasser Bourita, ministr zahraničí Maroka, obvinil všechny šiřitele falešných zpráv o tom, že Maroko darovalo nějaké tanky Ukrajině, z pokusu vyvolat diplomatický a politický konflikt mezi Ruskem a Marokem, a kategoricky při včerejším setkání s rakouským kancléřem prohlásil, že Maroko žádné zbraně ani jedné straně ukrajinského konfliktu nedodává a dodávat ani nebude!

Vyvstala tak zásadní otázka – odkud se vzaly tanky, které se v Česku za americko-holandské peníze opravují? A proč česká ministerstva obrany a zahraničí nechávají česká média šířit lži, které poškozují Česko v očích Maroka! Do Maroka jezdí v posledních dnech západní delegace jedna za druhou, protože v Maroku jsou obrovská naleziště plynu i fosfátů, a všechny evropské země se snaží, co nejrychleji nahradit ruské dodávky plynu i fosfátů. Jenom Fialové Česko jde opačným směrem a snaží se za peníze od USA a Nizozemí si Maroko znepřátelit šířením dezinformací! Místo toho, abychom nakupovali plyn i fosfáty přímo v Maroku, jak se k tomu chystají Rakušané, bude Fiala zase raději nakupovat vše za předražené ceny od překupníků!

Ministerstvo zahraničí Piráta Lipavského se dokonce chlubí, že ve dnech 12 až 16. března 2023 uspořádá v marockém hlavním městě Rabatu pro české podnikatele školení, jak těžit fosfáty v Maroku! Ze skandálu s tanky ovšem jednoznačně vyplývá, že někomu tady jde o to, českou účast na dolování fosfátů v Maroku sabotovat! Pro koho tak vlastně česká vláda Petra Fialy pracuje? Pro Čechy asi ne, že?

 

AUTOR:   Michael Svatoš