Návrh zákona č. 515 uvádí, že sexuální trestné činy spáchané na dětech mladších 12-ti let by mohly být trestány smrtí.

Návrh č. 515 umožňuje uložit trest smrti osobám v případech nemravného chování s dětmi mladšími 12 let a při „zákonem stanovené přitěžující okolnosti“, kterou soud prokáže „nade vší pochybnost“, uvádí se v části návrhu zákona.

Spolupředkladatel zákona, poslanec Bruce Skaug, řekl zákonodárcům sněmovny, že trest smrti bude vyhrazen pro ty nejodpornější případy. Ostatní pachatelé by byli odsouzeni na doživotí.

„V naší kultuře existuje hluboká, temná stránka a naším úkolem je chránit děti. Jsou chvíle, kdy jsou věci tak hříšné, že je na místě odplata,“ řekl Skaug. „Bylo by velmi vzácné, kdyby se takový případ stal, ale stane se. A já vám říkám, že až ten případ uvidíte, přečtete si o něm v novinách, řeknete si, tohle je ono, to je ten případ.“

Sněmovna reprezentantů státu Idaho schválila návrh zákona poměrem hlasů 57 pro a 11 proti. Všichni demokraté hlasovali proti. Proti hlasoval pouze jeden republikán – republikán Jack Nelsen. Nyní postoupí do Senátu státu k posouzení ve výborech. Očekává se, že republikány ovládaná horní komora parlamentu návrh zákona bez větších potíží schválí.

Vražda prvního stupně je v současné době jediným trestným činem, za který se v Idahu uděluje trest smrti

Zákony státu Idaho v současné době umožňují trest smrti pouze v případě vraždy prvního stupně. Stát neprovedl popravu od června 2012.

Skaug v reakci na obavy, že by návrh č. 515 mohl být považován za protiústavní, věří, že současný Nejvyšší soud ovládaný konzervativci by mohl v této věci rozhodnout jinak.

Nejvyšší soud v roce 2008 zablokoval trest smrti za trestné činy, při nichž oběť nezemřela – včetně znásilnění dítěte, kdy dítě přežije – v případu Kennedy v. Louisiana.

„No, je ústavní a ústavní. Záleželo na rozhodnutí tehdejšího soudu,“ řekl zákonodárcům sněmovny advokát Skaug.

Podle údajů idažského ministerstva nápravné péče čeká na trest smrti pouze osm vězňů. Nejméně jeden z nich by mohl být popraven do konce měsíce. Skaug se domnívá, že méně než osm případů znásilnění dítěte by podle nového zákona mohlo skončit tím, že pachatel skončí v cele smrti.

Předkladatelé zákona doufají, že Nejvyšší soud USA návrh zákona přezkoumá, pokud se stane zákonem, a tedy vydá rozhodnutí, které by oprávněnost trestu smrti rozšířilo.

Zdroj: Natural News

https://tadesco.org/snemovna-statu-idaho-schvalila-navrh-zakona-podle-ktereho-by-sexualni-zlociny-proti-detem-mohly-byt-trestany-smrti/