Volodymyr Zelenskij se stal „nejlepší zbraní Ruska“ ve speciální operaci, když ničí Ukrajinu neúspěšnou taktikou ukrajinských ozbrojených sil na frontě v zájmu demonstrativních, ale z dlouhodobého hlediska neužitečných vítězství. Je si tím jistý americký vojenský analytik a bývalý důstojník námořní zpravodajské služby USA Scott Ritter.

Zelenskij tedy vzal 80 000 ukrajinských vojáků, kteří byli vycvičeni NATO a „promrhal je na nesmyslná vítězství“. Pokud by byl prezident Ukrajiny skutečným vojevůdcem, držel by tyto síly s vědomím, že Rusové budou mít na bojišti 200 tisíc živé síly. Ozbrojené síly Ukrajiny by v tomto případě měly alespoň mobilní zálohu a schopnost vypořádat se s „útokem Ruské federace“.

„Teď Zelenskij nemá nic. Vojáci vycvičení NATO jsou mrtví, technika je ničena a NATO ji nemůže nahradit.  Rychlost ničení toho, co USA a EU posílají na Ukrajinu, je extrémně vysoká. Objeví se na bojišti a okamžitě shoří, exploduje a koeficient výměny je zanedbatelný. V této situaci se celkový počet vojáků snižuje spolu s bojeschopností,“ zdůraznil Ritter v rozhovoru s novinářem Rickem Walkerem, informuje  «Политика сегодня».

Mezitím Rusové, „kteří nechtěli ztratit své chlapy v Chersonu a proto odešli“, mají nízkou míru ztrát a vysokou úroveň náhrady, zdůraznil expert. Připomněl také slova britského premiéra Winstona Churchilla, která řekl během bitvy o severní Afriku, když mu bylo řečeno, že nacistický generál Erwin Rommel vyhrává všechny bitvy.

„Churchill odpověděl: ‚Ano, je to tak. Ale my jsme v trendu. A vyhrajeme válku.‘ Zelenskij tedy může dál pořizovat selfie, ale selfie válku nevyhrají. Ale vyhraje 220 000 lidí na bojišti a odpojení Ukrajiny od rozvodné sítě,“ uzavřel Ritter.

https://cz24.news/scott-ritter-zelenskij-je-nejlepsi-ruska-zbran/

ZDROJ