Dvě nejznámější hospodářské dynastie se během finanční krize spojují dohromady. Rothschildův klan vstupuje do správy majetku US rodiny Rockefellerů. Obchod spolu, podle „Financial Times“, spřádali oba patriarchové.

david_rockefeller2Londýn – Je to spojenectví, které by se mohlo u finanční šlechty postarat o senzaci: Dvě úspěšné dynastie se spojují, aby jednu část svého bohatství spravovaly dohromady. Jak píše „Financial Times“, podílí se investiční společnost lorda Jacoba Rothschilda na finanční skupině klanu Rockefellerů. Podle tohoto, vstupuje RIT Capital Partners s podílem 37% v Rockefellerově skupině.

Transatlantické spojení dá dohromady dva nejznámějším klany USA a Evropy. Rothschildové jsou jedna z největších evropských bankovních dynastií. Na konci 18. století položil směnárník Mayer Amschel Rothschild základní kámen finančnímu impériu ve Frankfurtu nad Mohanem. Jeho pět synů vybudovalo obchod s penězi ve svém sídelním městě, v Londýně, v Itálii a v Paříži. Díky financování bitvy u Waterloo a Suezkého kanálu, stejně tak i výstavby francouzské železniční sítě, přetvořil se bankovní dům ve finanční impérium, s obrovským vlivem. Bohatství bylo také investováno do průmyslu, železnice, zlata a báňského průmyslu. Jméno Rothschild se dnes také objevuje u skvělého vína. Rothschildové se stále účastní v obchodech ve své široce rozvětvené rodinné síti.

To zase velmi dobře zapadá k Rockefellerům. Ti patří v USA k nejznámější rodině průmyslníků. Impérium bylo vybudováno Johnem D. Rockefellerem na konci 19. stol., kdy založil společnost Standard Oil Company. Tak se stal nejbohatším mužem světa a byl prvním Američanem, který vlastnil majetek ve vyšší hodnotě, než jedna miliarda dolarů. Jeho potomci se ukázali stejně podnikatelsky zdatní. Nabídli správu majetku soukromým osobám, nadacím a jiným institucím a pečovali o majetek v hodnotě 34 miliard dolarů.

Obrovský obchod po dlouhém vyjednávání

Podle „Financial Times“, chtějí oba klany teď společně budovat jen investiční fondy, dívat se po nových možnostech k založení společností a vzájemně vstupovat do pozic v dozorčích radách.

Oba patriarchové rodin – 96-letý David Rockefeller a 76-letý lord Rothschild – se již, dle „Financial Times“, osobně přátelí déle než půl století. Takže teď by měli mít i veřejný obchodní svazek. Lord Rothschild je šéfem RIT Capital Partners. Před dvěma lety se měli oba muži potkat a Rockefeller seznámil Rothschilda s Reubenem Jefferym, manažerem, který vede Rockefellerovu finanční skupinu.

Rok na to přesvědčil Rothschild manažera o tom, aby jednali o vstupu do evropské finanční dynastie ve finanční skupině Rockefellerů. No, teď je obchod perfektní.

Zdroj Spiegl.de (z NJ přeložil Ivan Šrámek)

Kam dál:

http://www.reformy.cz/zpravy/rockefellerove-a-rothschildove-se-spojuji/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rockefellerove-a-rothschildove-se-spojuji