Dr. Frederick Lenz, slavný americký odborník na reinkarnaci popisuje ve své knize „Lifetimes: True Accounts of Reincarnation“ spousty případů reinkarnace, nejzajímavějším je však příběh Alana Leeho. Právě tento muž si dokázal vybavit 16 minulých reinkarnačních životů. Jeho příběh dodnes vyvolává senzaci ve vědecké komunitě.

Alanu Lee se narodil do poměrně bohaté rodiny ve Philadelphii. Jako dítě rád běhal po domě v prostěradle s korunou na hlavě a hrál si na egyptského faraona. Škola mu moc nešla, nedokončil ani střední školu a neměl ani nijak vytříbené profesní ambice. Postupem času se ale zapojil do rodinného obchodu a zajistil si tak svou budoucnost.

Ve věku 38 let se nechal zhypnotizovat Dr. Irvingem Mordesem, známým psychiatrem z Baltimoru v Marylandu. V hypnóze si Alan podrobně vybavil svých 16 předešlých životů. Nejen, že je dokázal popsat, on také dokázal mluvit konkrétními jazyky pro každý život, ovládal starověké egyptské hieroglyfy, starověké římské písmo, italštinu a mnoho dalšího. Ve stavu hypnózy dokonce dokázal předpovědět budoucnost a předpověděl název nového léku na rakovinu.

Některé identity minulých životů byly ověřeny

Mezi 16 reinkarnacemi, které Alan Lee popsal, prožil především životy obyčejných lidí. V historických knihách o nich nejsou žádné záznamy, takže je lze těžko ověřit. Na druhou stranu genealogické záznamy potvrzené byly.

Alan Lee si vzpomněl, že jeden život prožil jako faraon Kallikrates starověkého Egypta a vládl v letech 341 až 344 před našim letopočtem. Během hypnózy mluvil plynně staroegyptským jazykem a dokonce zvládal psát hieroglyfy. Přestože byl zhypnotizovaný, mluvil velmi arogantně s přístupem a důstojností hodné císaři.

Egyptologové z Maria State University a Katolické univerzity byli pozváni ke studii hieroglyfů napsaných Alanem Leem a potvrdili, že se skutečně jedná o staroegyptská písma. Po poslechu nahrávky hypnózy také mohli potvrdit, že jazyk, kterým Alan mluvil, byl staroegyptský.

Po ověření skutečně existoval ve starověkém Egyptě faraon, který byl císařem pouhé tři roky a jeho jméno bylo správné. Zvláštní je, že tento faraon není slavnou historickou postavou. Jak se Alan Lee dozvěděl příběh tohoto faraona? Navíc střední školu nedodělal a moc se neučil. Jak se Alan Lee naučil starověké egyptské znaky a jazyky? Odborníci to všechno nedokážou vysvětlit.

Během hypnózy Alan Lee řekl, že po dobu jednoho života byl Jamie Brewster, jižanský voják během americké občanské války, narozený v Georgii v roce 1847 a padlý ve válce v roce 1863, ve věku 16 let. Tento incident byl potvrzen odborníky na historii občanské války a soupisy důstojníků a vojáků. Experty mátlo, že Brewster byl jen obyčejný voják, nikoli celebrita, a o životě tohoto vojáka nebyla v médiích žádná zpráva. Alan Lee si byl také dobře vědom Brewsterových životních zkušeností.

Další ze životů prožil jako indián jménem Sequoya. Tento příběh se nedá nijak podložit, ale během hypnózy dokázal podrobně popsat hory, kde domorodci žili. Opět odborníci oblast poznali a usuzují, že by to mohla být pravda.

Jeden z životu prožil jako mimozemšťan „Noran“

Nejzajímavější život prožil rozhodně jako mimozemšťan. Alan tvrdil, že po celý život byl na Neptunu ve Sluneční soustavě. Původně byl „duchovní energií“ a přišel na Zemi, aby žil v těle člověka. V té době ale na Zemi nebyly lidské bytosti stvořeny. Později prý umřel během jaderného výbuchu. Jeho osoba se ve vesmíru jmenovala „Noran“. Mluvil plynně vysokým podivným jazykem v transku jako ve spánku a když se probudil napsal „Neptun“. Slovo vypadalo jako těsnopisné symboly.

Slavná filmová hvězda moderní doby

Zajímavé je, že Alan Lee zmínil, že byl v jednom životě slavnou filmovou hvězdou moderní doby a poskytl také spoustu ověřitelných důkazů.

Podle jeho vzpomínek byl předchozí život před jeho životem Rudolph Valentino (1895-1926). Valentino byl jednou z nejpopulárnějších hvězd dvacátých let minulého století a jedním z nejznámějších herců v éře němého filmu. Přestože filmy, ve kterých hrál, nejsou v současnosti příliš slavné, Valentino je jedním z nejznámějších herců.

Valentinův otec byl Ital a matka Francouzka. V hypnóze Alan Lee prozradil mnoho tajemství Valentinova soukromého života a mnoho zasvěcených drobností, které si během natáčení vzal. Dokonce napsal dopis v italštině jako dopis od Valentina své matce.

Pro odborníky bylo velmi snadné ověřit pravost reinkarnace Alana Leese. Valentino byl totiž herec. Existují data a důkazy. Odborníci speciálně pozvali veterány z Hollywoodu, aby vyzpovídali Alana Lee. Bylo šokující, že se veteráni ptali na některé otázky, které znal jen Valentino a přítomní lidé, a Alan Lee odpovídal správně.

Odpovědi v souladu s ročními fakty

Alan Lee také citoval jména a obsah tří lidí ve stejné skupině, které byly všechny konzistentní. Ze čtyř lidí v té době byl naživu pouze fotograf a další tři byli dávno mrtví. Fotograf o těchto triviálních záležitostech nikdy neřekl cizincům. Proto ho odpověď Alana Leeho přinejmenším překvapila.

Expert na písmo zavolal Alana Lee, aby podepsal Valentinovo jméno, a pak během jeho smrti zkontroloval Valentinův oficiální podpis na dokumentu a byl překvapen, když zjistil, že tyto dva podpisy se ve skutečnosti dokonale shodují! Šokující je, že rukopis lze tak živě napodobit. Po ověření dvou podpisů odborník na písmo řekl, že rukopis Alana Leeho a Rudolpha Valentina je úplně stejný, ne napodobený.

Potvrzení od psychiatra

Psychiatr, který zhypnotizoval Alana Lee, Dr. Modes řekl, že studoval Alana Lee 5 let a věřil, že se v tomto procesu nedopustil žádného podvodu.

„To, co ten muž řekl v hypnóze, je neuvěřitelné! Nedokážu vysvětlit, o co jde. Řekl. Psychiatr z Indie, Dr. HN Banerjee, studoval reinkarnaci více než 25 let. Po přečtení zprávy Alana Lee řekl: „Příběh reinkarnace Alana Leeho je ten nejpodivnější případ. Neexistuje žádné vědecké vysvětlení.“

Zdroj Moŕe zpráv