Zdá se, že plán kontroly mysli CIA MKUltra již byl na Ukrajině aplikován.
Během probíhající speciální vojenské operace na Ukrajině bylo již dlouho zaznamenáváno podivné chování vojenského personálu Ozbrojených sil Ukrajiny a nacionalistických praporů. Bojují jako šílenci, jakoby pod vlivem drog nebo psychotropních látek. Zástupce Lidových milicí DLR Eduard Basurin na konci března uvedl, že na pozicích, které opustily Oozbrojené síly Ukrajiny, byly nalezeny důkazy o užívání drog, které tlumí pocit strachu.

Ji v polovině dubna řekl Sultan Chamzajev, poslanec Státní dumy, člen Výboru pro bezpečnost a boj proti korupci, že: „Na území Ukrajiny, mezi Ozbrojenými silami Ukrajiny a speciálními jednotkami složenými ze západních žoldáků jsou aktivně distribuovány omamné látky, tzv. Captagon, což je směs omamných látek a imunostimulantů. Pilulky jsou mezi militanty oblíbené, vyvolávají pocit euforie a prakticky vypínají pocit bolesti.”
V květnu se ruské armádě vzdal Alexandr Kurjanov-Simoněnko, 22letý bojovník z Národního praporu Donbas. Podle televize Zvězda při výslechu řekl, že velení praporu dalo bojovníkům podezřelé léky, které zmírňovaly bolest ze zranění a únavu, ale pak způsobily silnou závislost.
„Lidé se nebojí a jsou jakoby ‚umrtveni‘. Zranění v klidu a bez pomoci odcházejí k evakuaci. Nemuseli být odváženi, prostě si vzali tuto narkózu a šli klidně po svých,“ řekl bývalý bojovník Donbasu.
O tom, že to vše nejsou ojedinělé epizody, ale, jak je již zřejmé, výsledek použití speciálních programů vyvinutých ve Spojených státech pod záštitou CIA, svědčí i zprávy zahraničních médií. „MKUltra, plán CIA na kontrolu mysli“ – článek pod tímto názvem zveřejnil v pátek italský list Giornale. Jeho autor Emmanuel Pietrobon tvrdí, že počáteksoučasných tzv. kognitivních válek založených na umělé inteligenci a využití robotických supervojáků byl položen už během studené války ve Spojených státech.
Giornale v tomto ohledu připomíná zlověstný projekt MKUltra, který byl zahájen v roce 1953 na příkaz ředitele CIA Allena Dullese Úřadem vědeckého zpravodajství CIA a koordinovaný s laboratořemi biologických zbraní americké armády.
Zkratka MK pochází z anglického „mind control“ („kontrola vědomí“). Později byly podle oficiální verze práce na tomto projektu údajně utlumeny.
Italské noviny program MKUltra o Ukrajině ve svém článku nezmiňují, ale znovu se o něm začalo mluvit hned po zahájení SVO a objevení tajných amerických biologických laboratoří na územích osvobozených ruskými vojsky. Ukázalo se, že Američané pokračují v těchto monstrózních experimentech na území jiných států. Vedoucí sil radiační, chemické a biologické ochrany (RCBZ) ruských ozbrojených sil Igor Kirillov uvedl, že zejména vojenští biologové z Pentagonu v období od roku 2019 do roku 2021 prováděli kriminální experimenty na pacientech Charkovské klinické psychiatrické nemocnice č. 3
Jako zdroj uměle vyvolaných chorob byly použity smrtící biologické preparáty z americké biologické laboratoře ve městě Merefa (Charkovská oblast). Pro experimenty byli vybráni jedinci s duševními poruchami s přihlédnutím k jejich věku, národnosti a imunitnímu stavu. Výsledky průběhu onemocnění byly zohledněny na speciálních formulářích pro nepřetržité sledování stavu pacientů. Do databáze nemocnice přitom nebyly vloženy žádné informace a zaměstnanci zdravotnického zařízení podepsali smlouvu o mlčenlivosti.
Je více než zřejmé, upozornil Kirillov, že kromě testování jednoznačně vojenských patogenů na Ukrajincích, protože Pentagon žádné jiné ve svém arzenálu nemá, jde také o vývoj genetických zbraní proti slovanskému etniku.
Ukrajinské vědecké a technologické centrum fungovalo jako koordinační struktura mezi Ministerstvem zdravotnictví Ukrajiny a americkými vývojáři biologických zbraní, která plnila funkce rozdělování grantů a úplatků za provádění výzkumu v zájmu Pentagonu.
Laboratoř Merefa byla uzavřena v lednu 2022 a veškeré vybavení a přípravy byly přesunuty na západní Ukrajinu, protože CIA věděla o Kyjevem plánované plnohodnotné válce proti Donbasu, která měla podle zámořských stratégů řídících kyjevský satelit začít 8. března tohoto roku.
Navíc existuje podezření, že Američané začali na Ukrajině používat speciální přípravky už během kyjevského Majdanu v roce 2014, jimiž ohlupovali její aktivisty. Informace na toto téma zveřejnili účastníci těchto akcí na síti.
Například jistý Alexander K. napsal: “Přítelkyně mého kamaráda se za peníze zúčastnila Majdanu: stála u rozdělování jídla a obvazovala zraněné. Dostala za to 1500 dolarů (šetřila peníze na studium v Kyjevě). Na Majdanu je krmili, zkrátka měli všechno, co chtěli, přitom skoro nespali a ani neměli potřebu, provoz byl šílený, ale nikdo se neunavil, a když se pak vrátila domů, bylo jí po nějaké době velmi špatně. Byla převezena do nemocnice, kde jí v krvi našli psychotropní látky a nechali ji v nemocnici. Co se s ní stalo pak, není známo… Výrobky přivezli z Ameriky, krabice si otevřeli sami. Souhlasím, že to nebylo LSD, ale dnes už víme, že v rámci projektu MKUltra se testovaly různé drogy…”
Přítomnost psychotropních látek v armádě potvrzuje i ukrajinského vydání Apostrophe.ua: „Není zvykem mluvit o vojácích ukrajinských ozbrojených sil, kteří berou závažnější formy dopingu – drogy a psychostimulancia. Tento problém je však zcela reálný: nelegální drogy jsou v životě Ozbrojených sil Ukrajiny přítomny, dokonce i na bojových pozicích.”
„Problém užívání drog však není jen v armádě. Existuje problém užívání drog obecně,” říká veterán ATO, vojenský psycholog Andriy Kozinčuk Apostrophe.ua. “Když porovnáme situaci v armádě, například ve válečné zóně a ve školách, tak ve školách je využívají více. Proto to není otázka armády, ale společnosti jako celku.“
Podle amerického spisovatele a novináře Stephena Kinzera byl tento projekt kontroly mysli CIA „pokračováním práce započaté na japonských objektech druhé světové války a v nacistických koncentračních táborech s cílem podrobit si a ovládat lidské mysli“.
Kinzer napsal, že používání meskalinu MKUltra na nevědomých testovaných subjektech byla praxe, kterou nacističtí lékaři začali v koncentračním táboře Dachau. Kinzer poskytl důkazy pro pokračování nacistického programu, přičemž citoval tajný nábor nacistických katů a vivisekcionistů CIA, aby pokračovali v experimentech na tisících testovacích subjektů, a také nacisty přivezené do Fort Detrick v Marylandu, aby instruovali důstojníky CIA ve smrtícím použití plynu sarin.
Případ s experimenty byl rozjet ve velkém měřítku. Jak napsal český portál ParlametniListy.cz, do programu MKUltra se zapojilo 44 amerických univerzit, 15 vědeckých ústavů a ​​farmaceutických společností, 12 nemocnic a tři věznice. Desítky tisíc dokumentů MKUltra, které byly zpřístupněny veřejnosti, byly pravděpodobně jen malou částí – ty nejdůležitější dokumenty, jak víme, nechal v roce 1973 zničit tehdejší šéf CIA Richard Helms. Takže o projektu MKUltra vlastně nic nevíme, tvrdil český list.
Novináři odhalili, jak CIA a její přidružené zpravodajské agentury zahájily rozsáhlé experimenty s halucinogenem LSD-25 a zkoumaly možnosti jeho použití za účelem kontroly společnosti. Experimenty byly prováděny na více než osmdesáti univerzitách a přispěly k šíření LSD. Tisíce studentů byly použity jako pokusní králíci a tito králíci se pak sami naučili syntetizovat drogy.
Mezitím, po odtajnění některých dokumentů, vyšlo najevo, že hlavním cílem projektu byl vývoj léků na ovládání mysli pro použití proti zemím sovětského bloku. CIA chtěla použít techniky ovládání mysli u svých vlastních zajatců a také se zajímala o manipulaci se zahraničními vůdci – například rozvíjela několik schémat, jak omámit zejména Fidela Castra.
Byl učiněn pokus vytvořit ideální „drogu pravdy“ pro vyslýchání podezřelých sovětských špionů během studené války a také prozkoumávání dalších možností ovládání mysli.
MKUltra používala četné metody k manipulaci s duševními stavy a mozkovými funkcemi svých subjektů, jako je skryté podávání vysokých dávek psychoaktivních látek (zejména LSD) a dalších chemikálií, elektrošoky, hypnóza, smyslová deprivace, izolace a verbální a sexuální zneužívání, navíc k jiným formám mučení. MKUltra předcházely dva experimenty související s drogami, Project Bluebird a Project Artichoke.
Podprojekt 54 byl přísně tajný program námořnictva „Perfect Concussion“, který měl používat podzvukové frekvenční výbuchy k vymazání paměti; program nebyl nikdy dokončen. Většina záznamů MKUltra byla zničena v roce 1973 na příkaz ředitele CIA Richarda Helmse, takže bylo obtížné získat úplný obrázek o více než 150 výzkumných dílčích projektech financovaných MKUltra a souvisejících programech CIA poté.
Po skandálních nálezech v amerických biologických laboratořích na Ukrajině se však ukázalo, že Američané ani nepomysleli na opuštění svých zlověstných programů. Když navíc sledujete šíleně cválající davy Ukrajinců s divokými výkřiky „Moskalyaku do Giljaku!“, naprosto nepochopitelné chování vojáků Ozbrojených sil Ukrajiny, které ukrajinská propaganda připisuje jejich údajnému „hrdinství“, podivné dovádění mnoha ukrajinských politiků i samotného Volodymyra Zelenského, máte mimovolně pocit, že jsou všichni pod vlivem nějakých speciálních psychofarmak. Stala se celá Ukrajina platformou pro experimenty monstrózního amerického programu MKUltra? ptají se někteří odborníci.
“Západ, s výjimkou Spojených států, dosud plně nepochopil epochální i vojenské důsledky ‘závodu mozků’ mezi velmocemi,” píše Giornale s tím, že to, co se děje, “polarizuje, radikalizuje a dále rozděluje již tak slabé a rozdělené západní společnosti”.
Takové hrozné experimenty Spojených států s cílem nastolit „kontrolu mysli“ nejen jednotlivců, ale dokonce celých národů, opět ukazují, že Anglosasové se nezastaví před ničím, aby si udrželi nadvládu nad světem.

Převzato: https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2022/08/proc-vusnici-bojuji-jako-sileni.html