Šišinka mozková neboli epifýza je velmi důležitý orgán pro celkové zdraví a zároveň pro posun rozšířeného vědomí při duchovním rozvoji. Otázkou je, zda množství jedů v potravinách či výrobcích pro domácnost útočících právě na šišinku je cílené nebo zda jsme jako lidé tak hloupí…

Dnes si ukážeme celou řadu doplňků stravy pro detoxikaci šišinky mozkové, zvýšení mentální síly a tělesné vitality. Ve druhém díle (najdete na www.aluska.org) jsme prozkoumali, co dělá šišinka a jak má tendenci se kalcifikovat různými chemikáliemi v našem moderním prostředí. Díky těmto syntetickým látkám má šišinka omezenou funkci. Kalcifikovaná šišinka zhoršuje náš spánek, kognitivní schopnosti, reakční dobu, úsudek, vnímání a výkon.

Pokud máte zájem o rozvoj svého plného potenciálu, je pro vás moc důležitá epifýza – šišinka a péče o její zdraví. Proč? Protože když šišinka nefunguje správně, naše vnímání je omezené, jak už jsme si řekli v predešlých dílech. S omezeným vnímáním je naše mysl uzavřená, což snižuje příležitosti pro vnitřní růst.

Dnes prozkoumáme způsoby, jak můžete začít odstraňovat a rozpouštět stávající kalcifikaci, obklopující tuto životně důležitou žlázu.

Šišinkový detox
Obecně je kalcifikace v těle předchůdcem rakoviny, srdečních chorob a dalších častých onemocnění, jak postupně stárneme. Například pro zjištění, zda má někdo mozkový nádor nebo u něj teprve vzniká, používají technici skenování MRI a PET k vyhodnocení úrovně kalcifikace. Totéž platí pro ostatní části těla.

Užívání odvápňujících potravin a doplňků nejen podporuje správné fungování naší epifýzy, ale zároveň podporuje:
Zdravé krvinky
Zlepšené kognitivní schopnosti
Zvýšenou vitalitu

Takže detoxikací epifýzy konkrétními jídly a doplňky které jsou popsány níže, podporujete nejen funkci šišinky, ale vyživujete i krev, další žlázy a orgány, včetně srdce. Nemusíte konzumovat všechny následující doplňky stravy naráz, abyste dosáhli detoxikace epifýzy. Vyberte ty, které s vámi rezonují, jsou pro vás dobře dostupné nebo vám chutnají a poté s nimi experimentujte několik měsíců.


Více o ochraně a aktivaci šišinky mozkové najdete také v knize Anděl strážný, která je dostupná v e-shopu Alue.cz – Zde

Jak vybrat doplňky pro šišinku
To, co je pro nějakou osobu nejlepší, nemusí být pro vás nutně také to nejlepší. Odpovědnost tedy leží na každém z nás, abychom určili, co potřebujeme. To také znamená, že pokud náhodou užíváte nějaké léky, je dobré se poradit se svým lékařem, než začnete užívat doplňky stravy, abyste měli jistotu, že se nebudou navzájem rušit. Nic v tomto článku by nemělo být vykládáno jako forma lékařské péče.

Následuje seznam doplňků s vědecky prokázanými účinky, které podporují odvápnění šišinky mozkové, odstranění toxinů z těla a obnovu tkání.

Kurkuma

Kurkuma je vynikající doplněk pro detoxikaci epifýzy. Studie v časopise Pharmacogn Magazine ukazuje, že kurkumin, aktivní složka v kurkumě, může zabránit a potenciálně zvrátit poškození působením toxických fluoridů.

Studie říká: „Suplementace kurkuminem významně snižuje toxický účinek fluoridu na téměř normální úroveň zvýšením antioxidační obrany prostřednictvím jeho zachytávacích vlastností a poskytuje důkaz o tom, že má terapeutický účinek proti neurodegeneraci způsobené oxidačním stresem.“

Kurkuma má samozřejmě mnoho dalších úžasných účinků, ale to už bychom se pohybovali mimo téma článku. Nejjednodušší způsob, jak do sebe dostat velké mnoství kurkumy každý den, je zakoupit si kvalitní mletou kurkumu a zásobu velkých želatinových kapslí, které si ručně naplníte. Každý den tak můžete pohodlně brát kurkumové kapsle v množství, které si sami určíte. Já jednu dobu brala i 10-15 denně a cítila jsem se výborně.
doplnění: A jak velmi správně připomněla čtenářka, je dobré si do kurkumy přidat trošičku černého pepře, který kurkumu aktivuje (zesílí).

Čtěte také: Kurkuma: výborný pomocník při redukci váhy

Horské mumio, neboli Shilajit
Shilajit je hustá černá pryskyřice, která je plná 85 různých stopových minerálů včetně kyseliny fulvové. Materializuje se v horách a má mnoho úžasných účinku, navíc dělá dobře i šišince.

Četné studie ukazují, že shilajit působí proti stárnutí a chrání před poškozením buněk. Shilajit také snižuje chronický únavový syndrom u potkanů, jak zjistila studie.

Dávejte si ale pozor, abyste nekoupili padělek. Skutečné mumio je hutné a lepkavé, pomalu se roztéká jako roztopený asfalt a je velice hořké. Dá se přímo cucat, nebo rozpustit ve vodě a vypít.
Pokud by vypadalo jako sypký prášek, mělo jinou než černou barvu nebo se dalo lámat, rozhodně ho neberte, to není mumio.

pravé horské mumio (shilajit) je černá lepkavá lesklá pryskyřice hořké chuti

Chaga
Číňané ji nazývají „královnou rostlin“. Na Sibiři se jí říká „dar od Boha“. A pro Japonce je to „diamant lesa“.
Stovky vědeckých studií prokázaly silné účinky houby Chaga na imunitní, hormonální a centrální nervový systém. Studie ve Finsku a Rusku zjistily, že Chaga je účinným protinádorovým činidlem i antivirotikem.
Chaga nám poskytuje fytochemikálie, živiny a melanin. Melanin poskytuje pigment naší kůži, vlasům a očím. Šišinka používá melanin, aby nás chránila před UV zářením.

Sibiřská chaga je podle odpozorovaných účinků nejsilnější, s nejvyššími zaznamenanými hladinami antioxidantů podle stupnice ORAC.

Nejúčinnějším (a tradičním způsobem) požití Chaga houby, je čaj. Dá se koupit po velkých kouscích (vypadá jako nasekaná stromová kůra). Dají se louhovat i velké kousky, ale lepší je chaga rozemletá na jemný prášek, například v kávomlýnku.

Příprava je snadná. Zalejte chagu horkou vodou a nechte v přikrytém hrnku po dobu 45 minut. Vypijte.

Čaga je vlastně černá koncentrovaná hmota mycelia dřevokazné houby Rezavec šikmý. Takhle vypadá v přírodě na stromě.

Tamarind
Dvě studie ze začátku dvacátých let prokázaly (zde a zde), že tamarind znatelně zvyšuje vylučování fluoridů močí. Vědci se domnívají, že tamarind může být dokonce schopen zvrátit účinky kostní fluorózy způsobené požitím fluoridu. Sloučenina z tamarindové ovocné skořápky může být dokonce použita k defluoridaci podzemní vody (studie zde).
U nás se dá tamarind koupit jako semínka pro pěstování na zahradě, nebo třeba v podobě tamarindové pasty.


Jablečný ocet
Kyselina jablečná v nepasterizovaném jablečném octu detoxikuje těžké kovy, zatímco přírodní vitamíny, minerály a enzymy zásobují vaše tělo potřebnými živinami. Kyselina jablečná se váže na toxiny a pomáhá tělu je účinněji eliminovat.
Jablečný ocet také pomáhá vyčistit lymfatické uzliny, aby umožnil lepší lymfatický oběh, který je nezbytný pro odstranění toxinů a zlepšení vaší imunitní reakce. Je vynikající pro detoxikaci epifýzy.

Jablečný ocet je pomůcka číslo jedna pro jeho snadnou dostupnost a nízkou cenu. Aktivně také rozpouští kalficikaci na šišince mozkové a umožňuje tak obnovu její funkce.

Ujistěte se, že používáte přírodní kvalitní jablečný ocet a že je dodáván ve sklenici, nikoliv v plastové lahvi.

Více o jablečném octu a jeho dávkování najdete v nedávném článku: 9 nemocí, které vyléčí jablečný ocet za dva měsíce

Pokračování članku zde:

https://aluska.org/sisinka-mozkova-3-potraviny-ktere-zpusobuji-detoxikaci-a-dekalcifikaci-epifyzy/