Fotografka, která žije v blízkosti honduraského ostrova Roatan, nedávno zveřejnila šokující fotografie, které zobrazují krutou realitu naší planety. Odpad, který produkujeme tvoří na mořích ostrovy odpadků!…

Na svůj facebookový profil přidala fotografka Caroline fotky s následujícím popisem: “Jak bylo naposledy zabalené vaše jídlo, které jste si z restaurace brali s sebou? Je vysoce pravděpodobné, že bylo zabaleno v polystyrenu s plastovým příborem a celé jste to nesli v plastové tašce. … Stále používáte plastové pytle na odpad?

Nebo plastové láhve na pití? Nebo máte každý den svačinu v plastovém sáčku popřípadě si ji balíte do plastové fólie? “
Fotky, které Caroline zveřejnila, zobrazují obrovské množství odpadu jako jsou láhve, tašky, sáčky, příbory a jiné použité plasty zamotané v chaluhy. Více než 9 milionů tun plastového odpadu ročně skončí v mořích a vzhledem k jeho narůstající množství se předpokládá, že do roku 2050 bude v mořích více odpadu než ryb.

 

Pokud se Vám tento článek líbí, můžete ho komentovat, diskutovat a budeme rádi, pokud ho budete sdílet pro své známé. Děláme to s ochotou hlavně pro vás, naše fanoušky.

Plastový oceán: Šokující záběry odhalují utajovanou pravdu o tom, kde končí všechny plasty!