Jedna z nejoblíbenějších písní skupiny Queen „Fat Bottomed Girls“ (dívky s tlustým zadkem) byla zakázána poté, co cenzoři řekli, že píseň uráží obézní lidi v dnešní woke společnosti.

Skladbu z roku 1978, kterou napsal kytarista Queen Brian May, si celé generace fanoušků oblíbily jako vtipnou a rockovou poctu mladému muži, který oceňuje ženy plnějších postav.

Ale o čtyři desetiletí později se zdá, že texty jako „zůstal sám s velkou tlustou Fanny, byla to taková zlobivá chůva, velká ženská, udělala z něj zlobivého chlapce“ a „holky s tlustým zadkem, dělají rockin“ a svět se točí“ byly woke cenzory považovány za urážlivé.

Dailymail.co.uk píše: Pro Queen to byl tak populární hit, že se objevil na čtvrtém místě na původním albu největších hitů kapely z roku 1981 spolu s Bohemian Rhapsody, Don’t Stop Me Now a We Will Rock You.

Ale minulý týden Universal Records oznámilo, že vydá verzi alba bez této písně na Yoto, nové audio platformě zaměřené na mladé lidi.

Tento krok vyvedl z míry vedoucí hudebního průmyslu , protože šéfové trvali na tom, že píseň Fat Bottomed Girls byla cenzurována neprávem, protože je to „pouze trochu legrace“.

Jeden řekl listu The Mail on Sunday: „V hudebním průmyslu se o tom diskutuje a nikdo nemůže přijít na to, proč taková dobromyslná a zábavná píseň nemůže být přijatelná v dnešní společnosti.

„Woke ideologie je šílená. Proč neocenit lidi všech tvarů a velikostí, jak nabádá společnost, že bychom měli, než se toho zbavovat.“

Je to pobuřující. Fat Bottomed Girls už dlouhou dobu rozpoutává debatu o vhodnosti svých textů a propagačních materiálů, které vydání doprovázely.

Foto: Původní obal vinilové desky Queen alba Queen Jazz

Původní obal písně, který byl dán na album Queen Jazz, představoval spoře oděnou ženu jedoucí na kole, ale byl pozměněn poté, co jej některé obchody odmítly naskladnit.

Brian May v roce 2008 řekl magazínu Mojo: ‚Napsal jsem to s ohledem na Freda, stejně jako vy, obzváště pokud máte skvělého zpěváka, který má rád holky s tlustým zadkem… nebo kluky.‘

Nové album největších hitů nabízené na Yoto a vydané ve spolupráci s nahrávací společností Queen’s Universal, je zaměřeno na představení kapely mladšímu publiku. Píseň Fat Bottomed Girls v něm budete hledat marně.

 

AUTOR: Sean Adl-Tabatabai

ZDROJ