V roce 1994 (některé zdroje uvádí rok 1982) byla italská novinářka Enza Massa v Italské národní knihovně, když učinila překvapivý objev – objevila rukopis datovaný do roku 1629, který nesl název Nostradamus Vatinicia Code. Jeho autorem byl Nostradamus a jím samotným nebylo dílo nikdy publikováno. Prorok ji dědictvím přenechal svému synovi Césaru de Nostredame, který ji později daroval papeži Urbanu VIII. Později se záznamy o ní ztratily. Znovu byla objevena až o téměř čtyři staletí později.

Tajemné kresby jsou v celé knize; podivné, bizarní. Na některých najdeme obrázky papežů, poprav a nadpřirozených bytostí.

Známá jako Vaticinia Nostradami, často byla Nostradamova Ztracená kniha považována za jeho největší a konečnou věštbu ohledně konce světa.

Říká se, že Nostradamus předal knihu svému synovi. Ten ji postupně předával kardinálovi Maffeu Barberini, který se později stal papežem Urbanem VIII. Kniha se posléze stala součástí jeho knihovny.

Celkem kniha obsahuje asi 80 kreseb (spekuluje se však o tom, zda je vůbec Nostradamus jejich autorem, nebo o nich dokonce byť jen slyšel. Potřebné důkazy se pravděpodobně už nikdy nepodaří nalézt). Kresby se skládají z překřížených praporů, zvířat, postav, svíček, písmen a dalších symbolických objektů.

Jak kresbami, tak čtyřveršími, která kresby doprovázejí, Nostradamus prý předpověděl nacistickou bleskovou válku (Blitzkrieg), budoucí problémy i skandály katolické církve,  pokud o atentát na papeže Jana Pavla II., zapálení kuvajtských ropných studní Irákem (vtrhnutí Iráku do Kuvajtu vedlo k tzv. 1. válce v Perském zálivu), vzedmutí vlny radikálního islámu a nástup Borise Jelcina k moci.

Některé kresby odkrývají nové předpovědi, některé jsou tak zmatené, že se nedají vyluštit, některé odkazují k dříve napsaným čtyřverším, ale nejsou označené. Mezi kresbami se dá najít papež se psím tělem, ženy-kněží, útoky na zástupce duchovenstva a lidé s černou kůží.

 Plný latinský text knihy a jeho přepis do angličtiny můžete najít na webu Univerzity Yale: http://webtext.library.yale.edu/beinflat/pre1600.MARS225.htm

ZTRACENÁ KNIHA:

,,Obsahuje sedm neúprosných výjevů, které se mohou týkat roku 2012.“ Každý z těchto výjevů vypráví svůj samostatný příběh, navzájem je spojuje Kolo času v horní části kreseb. Podle Nostradama bychom tento společný motiv ani jednotlivé detaily neměli přehlédnout, naším úkolem je naopak pochopit celkový význam.

  • 1. SLunceVýjevy začínají kresbou Slunce. Pod Sluncem je lev – to může znamenat, že když se Slunce dostane astronomicky do Lva, stane se něco zásadního. Je-li Slunce ve Lvu (nebo na druhé straně zvěrokruhu ve znamení Vodnáře), opticky se dostává do pozice galaktického středu.

 

 

 

  • Na další kresbě jsou nejzásadnější 3 zatmělé měsíce. Během roku Tři zatmění2012 má dojít celkem ke třem zatměním, což se skutečně nestává každý rok. Jsou to: úplné zatmění Slunce, tranzit Venuše, zatmění Slunce a středu galaxie. Spirála u hlavy štíra na této kresbě prý jasně znázorňuje spirálovitý tvar Mléčné dráhy.

 

  • Vidíme muže s napřaženým mečem. Meč je ovinut jakýmsi pásem ve tvaru písmene S. Za určitých okolností můžeme pozorovat, že Mléčná dráha se nám jeví také jako písmeno S. Dále na kresbě vidíme palici, která ničí strom života; z toho vyplývá, že sledované období bude pro lidstvo velice nebezpečné.
  • Na tomto výjevu je zajímavý muž s lukem, Střelec. Někteří vědci se domnívají, že jeho šíp míří přímo do srdce galaxie, tedy do místa, kam se má Slunce opticky dostat ke konci roku 2012.
  • Další kresba má být pro nás také varováním. Vidíme opět lučištníka, který míří na nějakou ženu. Žena může symbolizovat střed galaxie. Váhy zobrazené pod lidskými postavami symbolizují, že v této době bude velmi důležité zvažovat svá rozhodnutí.
  • Vidíme Knihu života, jejíž stránky jsou popsané. Pod ní jsou tři ženy, tři osudy. Už podle řecké mytologie existovaly tři sudičky, které předly osud i samotný čas. Nostradamus tím pravděpodobně naznačuje, že máme možnost volby, která rozhodne o našem osudu.
  • poslední kresbaNa poslední kresbě vidíme už jen dvě ženy z původních tří, jeden z osudů tedy zmizel. Kolo času v hodní části najednou nemá své paprsky – kam se poděly? Došlo ke konci času, nebo přišla nová změna, která se teprve postupně začne rozvíjet jasným směrem? Kniha života, kterou nám muž zřetelně ukazuje, je v tomto případě ÚPLNĚ prázdná. Možná se nás tím Nostradamus snaží upozornit, že neuposlechnutí varování může přinést katastrofální následky. Říká, že je možné, že budeme pokračovat dál, že se dál bude rozvíjet i Kniha života. Zároveň však váhá, protože existuje i možnost, že stojíme před sledem událostí, jež nás mohou naprosto zničit.
  • Zdroj: http://konecsveta2012.cz/vestci-a-proroctvi/nostradamova-ztracena-kniha/comment-page-1/#comment-159