V noci z pátku na sobotu dostala Ukrajinská energetika další tvrdý úder. Byly zničeny další ukrajinské elektrárny a údajně i další zásobník na plyn. To byla první ruská odpověď na západní povolení Ukrajině, zasahovat cíle v ruském vnitrozemí. Ruští představitelé stále častěji mluví o taktických jaderných hlavicích a nějakém pořádném jaderném testu. Západ stále častěji mluví o nutnosti, poslat své vojáky na Ukrajinu. I když je téměř každé prohlášení na obou stranách vždycky následně trochu zmírněno, už jsem tu psal, že trend je šílený a směřující k atomovým hřibům.

Polská státní agentura RAR dvakrát zveřejnila zprávu, že polský premiér rozhodl o částečné mobilizaci od prvního července. Prý povolají dvě stě tisíc mužů. Zpráva byla stažena, prý hackerský útok z Ruska, ale probleskávají informace, že šlo o špatnou koordinaci mezi prezidentem Dudou a premiérem Tuskem, kteří se navzájem moc nemusejí (ale v názoru na válku proti Rusku se naprosto shodují). A tak Duda nařídil zveřejnění a Tusk nařídil stažení, protože budou eurovolby, ve kterých by Tuskovcům taková informace uškodila.

Pravdu se dozvíme v příštích týdnech. Ale pokud to tak je, můžeme si začít kopat kryty a kupovat staré armádní atombordely.

U nás dál probíhá dehumanizace nepřítele. Naši libtardí sousedé se přímo třesou, až uvidí hořet Moskvu a onanují nad každým videem, na kterém zemře nějaký Rus. Stále jim nedochází, že se vysmívají těm, kteří mají nejvíc jaderných hlavic, protože si myslí, že Rusové přemýšlejí stejně jak my a nakonec je neodpálí a raději prohrají. Přejí smrt těm, kteří došli do Berlína za cenu sedmadvaceti milionů mrtvých, ale došli tam. Píší svá jména na drony proti těm, kteří za posledních sto let zvládli dvě strašlivé války a mezi nimi ještě jednu občanskou.

A ještě to, idioti, dávají na internet, ze kterého se to ztratí jedině tím jaderným armagedonem. Jinak to tam zůstane navěky. Čím víc Ukrajina prohrává, tím šílenější jsou ti, kteří vsadili na její vítězství.

Upřímně, když jsem si přečetl několik chciválkovských statusů posledních dní, především u maršála Petrly, ztratil jsem úplně chuť, pokoušet se ještě o mír a deeskalaci. Začínám si jen přát, ať se to všechno stane co nejrychleji a ať to máme co nejdřív za sebou.

Pojďme si ujasnit jedno. Tady vůbec nejde o to, že Ukrajina zasahuje ruské území. Vůbec nejde o to, že existují nějaké západní střely dlouhého doletu, které Ukrajina má. Vůbec nejde o ty paragrafíčky a povoleníčka k jejich použití za ruskými hranicemi. Jde o to, že cíle vybírá Západ, nikoliv Ukrajina. Ukrajinci se nedávno chlubili, že sestavili dron dlouhého doletu. Prostě vzali Andulu, naložili ji trhavinou a upravili řízení, aby to létalo na dálkové ovládání. Ale aby to mohlo letět dva tisíce kilometrů do ruského vnitrozemí, musel jim Západ poskytnout navádění a údaje. O zásahu ruských radarů včasného varování rozhodl Západ, nikoliv Ukrajinci. Ti by spíš potřebovali zničit nějaké seskupení ruských vojáků nebo trefit nějakého generála, aby mohli svému těžce zkoušenému obyvatelstvu prodat nějaký úspěch. V poslední době jich moc nemají.

A pojďme si ujasnit druhé. Rusové to udělají. Oni jaderné zbraně použijí. Oni to neříkají jen tak zbůhdarma. Oni nehrají poker. Oni nejprve dlouho varují. Někdy celé roky. Dlouhá léta říkali, že pokud Ukrajina nepřestane koketovat s NATO, tak tam udělají invazi. Nakonec to udělali. Západ si myslel, že to Putin dlouho nevydrží, že jejich odhodlání nebude dostatečné a pic ho, ruské odhodlání vydrželo zničení Nordstrýmu, vydrželo čtrnáct kol sankcí, vydrželo tři sta miliard dolarů vojenské pomoci Ukrajině a ruská ekonomika se stala čtvrtou největší na světě. Předběhla Japonsko.

Rusové atomovky použijí. Varují před tím. Varují před tím už celé týdny a měsíce. Varují, že to udělají a dokonce říkají, jak to udělají. Vzpomeňte si na zimu 2021 – 2022, kde Rusové říkali, že vpadnou na Ukrajinu. Jediné, co neřekli, byla stále opakovaná mantra našich chciválků, že počítali s třídenní operací. Ve skutečnosti s třídenní operací počítal Západ. Rusové nikdy nic takového neřekli. Ale řekli, že na Ukrajinu půjdou a že ji demilitarizují a denacifikují. Trochu jsme netušili, že tu demilitarizaci rozšíří na celou Evropu…

Co Rusové řekli, to udělali. Bez ohledu na náklady. Teď říkají, že použijí jaderné zbraně, pokud Západ nepřestane střílet na cíle na ruském území. Nevím, jak dlouho ještě budou varovat. Ale jednoho dne to prostě udělají, protože takoví prostě jsou.

Polsko začíná mluvit o mobilizaci… Orbán mluví o tom, že se blížíme ke světové válce, Němci ustoupili Američanům, že teda Ukrajina na ruské území útočit smí. Ukrajinci, pokud nemají prohrát, potřebují Západ plnohodnotně vtáhnout do války. Američané nepřijedou na mírovou konferenci, Rusové mluví o atomovkách…

Jedna a jedna jsou dvě.

Chciválkové mluví o ruském pohrdání životy vlastních vojáků. Uvědomují si, že jestliže Rusové, podle jejich slov, pohrdají životy vlastních, ještě násobně víc budou pohrdat našimi životy? Ruský voják dostane alespoň svůj stometrový žulový památník s věčným ohněm a čestnou stráží. Co dostaneme my? Zářivý úsměv?

Už chápete, proč všichni překotně podepisovali obrannou dohodu s USA? Protože bude válka, přece. Američané jsou základem naší bezpečnosti. Úplně vidím to vyjednávání – ano, půjdeme do války s Rusem, ale vy nás budete chránit…. Dává vám to smysl? Už víte, proč bylo i hnutí ANO pro tuto dohodu?

Máte doma jodové tabletky? Jak daleko jste od pardubické výroby nitrocelulózy? Jak daleko jste od Mošnova? Jak daleko jste od ministerstva obrany? Snad Brno unikne (mám to blízko), to vypadá jak po jaderném výbuchu už teď. Rusové dlouho varují. Dlouho o tom jen mluví. Ale až to udělají, bude pozdě.

https://web.litterate.cz/nikdo-nemuze-rict-ze-nas-nevarovali/