Nejmodernější zbraně NATO byly snadno poraženy v nočním boji ruskými jednotkami. Leopard 2A6 a Bradley M2 totálně propadly v souboji s Rusy! Analýza!

Podle posledních ranních ruských analýz Ukrajinci v průběhu dnešního nočního útoku poprvé dálkově minovali ruské týlové komunikace, které se používají k zásobování bojiště u Работино, a k přísunům ruských posil. Ukrajinci také poslali do blízkosti bojiště nové úderné kolony. Zdá se tak, že hlavní bitva teprve proběhne. Rusové tvrdí, že přesné dálkové minovaní jejich přístupových cest k bojišti v Работино mohou Ukrajinci provádět pouze na základě vojenské satelitní špionáže. USA, které jediné na Západě mají tuto schopnost, tak předchozí dny bojů u Работино sledovaly a vyhodnocovaly systém tamní ruské logistiky, rozmístění skladů a zásob, a místa soustředění záloh. Dnešní zaminování těchto ruských tras k bojišti je prvním moderním prvkem v dosavadní ukrajinské ofenzívě od 4. června.  

Východně od zničené Kachovské přehradní nádrže u obce Работино se kyjevské velení rozhodlo v noci z 9 na 10 června nejmasivnějším obrněným útokem za celou dobu války prorazit ruskou obranu. Podle monitoringu Gosudarových rádiových hlášení začal hlavní útok v pátek krátce po deváté hodině večer našeho času, a skončil asi hodinu po půlnoci. Rusové útok odrazili a podle hlášení opět zničili stovky kusů západních tanků a těžkých obrněných vozidel. Na mapě je Работино ve štítu! Ukrajinci se už týden snaží probít k Tokmak, a potom na pobřeží Azovského moře k Melitopolu.

Ukrajinci vyrazili dnes v noci proti Rusům poprvé hlavně v nejmodernějších západních tancích a bojových vozidlech, a svou útočnou sestavu tentokráte rozčlenili do 10 hlavních obrněných kolon. Pomyslným středem ukrajinského útoku se stala ruská vesnice Работино. Před ní se už od 4. června odehrávají lité boje, a Kyjev proti vesnici vrhá už celý týden jednu sebevražednou obrněnou kolonu za druhou, a pálí po ní raketami HIMARS, a snad ze všech kanónů, do kterých mu ještě zbyla munice. Ruské jednotky však Работино stále ještě drží! (K 02.49 10.červen.) V dnešní analýze se nejdříve podíváme na nejdůležitější výsledky bojů, protože se zatím ukázalo, že ruské zbraně jsou jednoznačně lepší, než zbraně západní. A to k největšímu překvapení hlavně v noci!!!! Kdy podle generality NATO mají selhat!!!!

Za nejlepší tanky NATO jsou nyní považovány Leopardy 2A6. Verze 2A7 je jen malým konzervativním vylepšením verze 2A6, proto se neposuzuje samostatně.  Verze 2A6 je proti verzi 2A4, kterou pořídila AČR Černochová, vybavena úplně novým značně vylepšeným pancířem, dělem i senzory. Do noci 8. června Ukrajinci nasazovali do útoků jen staré 2A4, které v Sýrii lehce ničili i teroristé ISIL starými protitankovými granátomety z osmdesátých let, a ještě starší Leopardy 1, které se přirovnávají k ruským T-55. V noci ze 7 na 8 června Ukrajinci vyslali proti obraně vesnice Работино kombinované kolony složené ze svých nejlepších zbraní Leopardů 2A6 a těžkých amerických obrněných vozidel Bradley M2. A událo se něco nečekaného! Rusové, vysmívaní Západem za outsidery v nočním boji, celé ukrajinské kolony nejmodernějších západních tanků a obrněných vozidel bez milosti zlikvidovali, a to ještě dřív, než si stihly vystřelit.

Ruské speciální jednotky, které se v noci pohybovaly v předpolí bojiště, a pozorovaly pohyby ukrajinských kolon, na ně navedly ruské noční vrtulníky a bitevní letectvo. V okamžiku jejich příletu nad bojiště, ruské Specnaz nadřazenými rádiovými příkazy okamžitě zastavily veškerou ruskou palbu, i dělostřeleckou. Na bojišti, tak v okamžiku těsně před úderem ruských nočních vrtulníků a bitevních letadel proti tankům A26 a vozidlům M2 stříleli jen Ukrajinci. Teplotní signatury západních vozidel tak byly pro ruské zbraňové operátory vrtulníků i bitevních letadel na monitorech navádění snadno rozeznatelné, protože ukrajinské obrněné kolony ještě na Rusy nestřílely, protože ještě nebyly na dostřel, a ukrajinské dělostřelectvo, které jediné v okamžiku ruského vzdušného útoku střílelo, nestřílelo do prostoru svých obrněných kolon, ale na Rusy. V tomto okamžiku ruští piloti odpálili z nízkého letu nad hloubí své vlastní sestavy dalekonosné protitankové rakety Vichr řízené pomocí laseru. Rakety Vichr 9K121 mají účinný dostřel 12 km, a na cíl útočí rychlostí 1.8 Machu. Následky dopadů raket byly pro Leopardy A26 i Bradley M2 fatální, a američtí armádní analytici předpokládají, že zařvaly celé osádky! Z ruské strany šlo o učebnicovou ukázku profesionálního nočního boje při souhře letectva, pěchoty, dělostřelectva a Specnaz, při které je tepelný, světlený i palebný manévr i maskování hlavní zásadou přežití. (Překrásné video – jak dopadne souboj rakety TOW (USA) vypálené z Bradley s raketou Vichr odpálenou z Ka-52. Všimněte si, jak Ukrajinci na termovizi září! Těsně před zásahem ruskou raketou Vichr jeden Bradley stihne odpálit svou raketu TOW, ta má ovšem poloviční dosah, a po zničení Bradley raketou Vichr ztratí své navádění.)

Zatímco obrněná vozidla pěchoty Bradley M2 byla zásahem raketou zničena v souladu s očekáváním, protože ani jejich těžký pancíř úderu raketou neodolá, opakovaná likvidace Leopardu 2A6 jediným zásahem raketou definitivně potvrdila hodnocení těch vojenských analytiků, kteří od začátku konfliktu na Ukrajině tvrdili, že Leopard 2A6 je definitivně zastaralá koncepce tanku, která nebude už mít na bojišti šanci k přežití. Pro srovnání – moderní ruský tanky T-90 Proryv, a dnes už i většina hlavních starých typů tanků, které Rusové na bojišti používají – na sobě nesou speciální nové lehce pancéřované kryty tankových věží, a motorů, které vytvářejí podivnou střechu nad tankem a kryjí jeho boky. Účelem těchto zařízení je jednak tepelné maskování věže i motoru, a vytváření falešných tepelných stop v bezprostředním okolí tanku, a sekundárně tento představený štít zachycuje údery raket, které tak vybuchují až 1 metr nad věží, či motorem. Celý tank T-90 Proryv je tak nyní schován uvnitř lehce pancéřového obalu, a hlavní části tanku jsou navíc ještě pokryty tepelným maskováním o síle až 15 cm. Pro srovnání – zde video z bojiště, na kterém ruský tankista ukazuje hlavní prvky tepelné a protiraketové obrany T-90 Proryv. Povšimněte si – T-90 Proryv nejnovější verze má věž obalenou v tepelné krabici a nad ní, ještě střechu! (Zde druhé video.) Západní tanky jsou mnohem větší než ruské, bude tak značně obtížné, na ně tyto prvky montovat, bez toho aby vznikla obrovská monstra. Možná právě pro tuto schopnost tanků T-72 a T-90 být lehce zabalen do ochranné krabice, Rusové upustili od výroby ARMAT.

Ukrajinské velení tvrdošíjně všechny ztráty popírá. Vrchní seržant 47. úderné brigády Magura, která byla nově vytvořena a vyzbrojena na tuto ofenzívu, Valerij Markus, zvaný Magura, veterán tažení proti rebelům z roku 2014, dokonce v kyjevských hlavních médiích včera varoval všechny Ukrajince a novináře, aby nešířili ruskou propagandu o masivních ukrajinských ztrátách západní obrněné techniky, a nevěřili zprávám německého bulváru BILD,  který tyto ztráty včera potvrdil, jinak se budou muset brzy za svou protivlasteneckou činnost omlouvat! Citace seržanta Magury: Radši drž hubu, aby ses později nemusel omlouvat!!!!

 

AUTOR:  Michael Svatoš