V reportáži České televize se objevil minulý týden záběr české houfnice Dana, na které byl namalován trámový kříž, jaký používal wehrmacht. Záběry samohybné houfnice zveřejnila i agentura Reuters. Ministerstvo obrany se kvůli tomu obrátilo na ukrajinské velvyslanectví.

Samohybnou houfnici s namalovanými kříži nasadila u Avdijivky ukrajinská 110. samostatná mechanizovaná brigáda.

Náměstek ministryně obrany Jan Jireš kvůli tomu jednal s ukrajinským velvyslanectvím. „Sešel jsem se s ukrajinským chargé d´affaires a vojenským přidělencem. Ukázal jsem jim fotografie darované Dany s namalovaným křížem a vysvětlil, že to zbytečně poškozuje reputaci Ukrajiny a dává munici konspirátorům,“ řekl.

Poznámka: Nacistické symboly, potetovaní vojáci hákovými kříži a satanskými výjevy… taková je ukrajinská armáda… jediní, kdo to “nevidí” jsou politikové??? a nebo právě proto označují pravdu za dezinformace? Bylo řečeno: že kdo sympatizuje s teroristy a fašisty a napomáhá jim je jeden z nich!!! … přijde den, kdy každý zaplatí za své zločiny!

 

Na případ upozornily ukrajinské velvyslanectví i Novinky. Bere ho vážně, redakci přislíbilo vyjádření.

Trámové kříže se na ukrajinské technice objevily několikrát. Většinou šlo o taktické označení použité k odlišení ukrajinské techniky od ruské, protože obě používají řadu stejných typů vozidel sovětského původu. Objevilo se však i několik případů, kdy měly stejný tvar jako trámové kříže používané Wehrmachtem a Luftwaffe koncem druhé světové války. Nebyly namalované od ruky, ale profesionálně nastříkané.

V případě tanků nasazených u běloruské hranice ukrajinská strana poslala posléze snímky, že byly odstraněné, a vysvětlila, že šlo o pochybení jednotlivců. Nebylo to však hned, protože případ se musel prověřit.

…..měly stejný tvar jako trámové kříže…. No to je ale nááááhoda, že? A že šlo o pochybení jednotlivců, tak tomu nevěří ani malé děcko! Dá se přece použít ticíc jiných znaků k odlišení ukrajinské techniky od ruské. Ale ono ne, on se nááááhodou vybere znak nacistů.

Líbí se mi v diskuzi tento komentář:

Dezoláti, kteří nemají argumenty, paní Svobodovou umí v diskuzi jen urážet.

Zdroj: Novinky.cz

V masmediích mě baví ještě jedna velká propaganda z posledních dnů. Že prý ukrajinská protivzdušná obrana (PVO) sestřelila už nejméně šest ruských hypersonických raket Kinžal. A pokládám si tedy logicky otázku, jak může 4krát pomalejší raketa PVO sestřelit hypersonickou střelu?

Vzpomínáte, jak jsme psali, že ruské Kinžaly a Super-kinžaly (rychlost až 25 machů) zneškodnily na Ukrajině tajné podzemní základny NATO několik set metrů podzemí? Někteří z vás se podivovali, že to není možné, prorazit několik stovek metrů zeminy a poté i železo-betonovou konstrukci samotného bunkru. Náš zdroj nám k tomu sdělil, že pravděpodobně byla použita „mimozemská“ technologie na bázi rezonance, kdy si Kinžal „rozrezonoval“ překážku před sebou a proto dokázal proniknout zemí, jako když nůž projíždí máslem.

https://cz24.news/masmedia-zase-bavi-ouradove-se-divi-ze-nacisti-na-ukrajine-pouzivaji-nacisticke-symboly/

ZDROJ:  Novinky.cz

Ukrajinští vojáci měli na helmách nacistické symboly

Německá televize ZDF odvysílala záběry, na kterých mají být členové ukrajinské armády s nacistickými symboly na helmách. Obrázky ukázala ZDF v rámci zpráv o situaci na Ukrajině, informuje NBC News.

Na jedné z helem příslušníků ukrajinské armády byl vyobrazen hákový kříž a na druhé znak Hitlerových speciálních jednotek SS.