Zločinec Mark A. Milley byl degradován na hodnost vojína a byl nečestně propuštěn, než mu v pátek ráno přetáhli přes hlavu oprátku. Jeho medaile a stužky, z nichž mnohé byly nezasloužené , mu byly zrušeny.

Jako všem zadrženým v GITMO, kteří měli být oběšeni, byla Milleymu nabídnuta poslední snídaně, kterou odmítl. Řekl, že jeho úspěchy vlasteneckého důstojníka naplnily jeho žaludek a duši dostatkem výživy na celý život. Nicméně si vyžádal holicí strojek, aby si oholil strniště ve tváři.

V deset hodin dopoledne ho tři zástupci doprovodili z ošetřovny, kde absolvoval předběžnou prohlídku, na šibenici, kde stál admirál Crandall mezi skupinou důstojníků stojících za příslušnou složkou ozbrojených sil, a nejmenovaným civilistou oblečeným v modrém obleku s červenou kravatou.

Admirál mlčel, dokud se Milley nedostal k provazu.

„Poté, co jste byl shledán vinným z velezrady, zadržený Marku Milley, byl jste odsouzen k trestu smrti, který má být neprodleně vykonán. Máme kaplana, jestli chcete Poslední pomazání. Máte právo na závěrečné prohlášení,“ řekl admirál.

„Něco řeknu: nikdy se nevzdám prezidenta Bidena, jediného vrchního velitele. Sloužil jsem jemu a tomuto národu se ctí, vyznamenáním a hrdostí. To, co se tu teď děje, co se dělo, je zvrácená nespravedlnost. Nemůžete rozhodovat, co je a není v souladu s ústavou, a vaše soudy s klokany této zemi ubližují. Nebojím se smrti; nikdy jsem se jí nebál, což jsem znovu a znovu dokazoval. Tohle je vražda, prostá a sprostá. Kdybyste měl koule, kdokoli z vás, postavil byste se mi ve smrtelném souboji – z ruky do ruky, s nožem nebo s puškou. Ale jste zbabělec, všichni jste zbabělci, a až přijde váš čas, zemřete jako zbabělci,“ řekl Milley.

Když kat začal navlékat Milleymu pytel na hlavu, Milley protestoval: „Ne, chci, Dele, abyste se mi podíval do očí.“

„Je to na vás,“ řekl admirál.

Než Milley padl, vyhrkl překvapivou větu: „Ukrajina je budoucnost.“

V 11:03 dopoledne, 13. října, byl prohlášen za mrtvého.

https://realrawnews.com/2023/10/mark-milley-hanged-at-gitmo/