Tři důstojníci zastupující JAG v případu proti bývalé generální prokurátorce Lorettě Lynchové shledali Obamovu akolytku vinnou z velezrady a vražd.  Rozhodli, aby byla za své zločiny oběšena.

V jednom z nejkratších tribunálů za posledních 16 měsíců strávil viceadmirál Darse E. Crandall ze sboru soudce generálního advokáta amerického námořnictva pouhých 5 minut úvodní řečí, než komisi ukázal dopis, který Lynchová napsala Billu Clintonovi v dubnu 2021, měsíc předtím, než byla zatčen armádou.

V dopise, jediném listu psaného papíru, byla slova: „Ten bastard CS píše knihu. Nikdy se nesmí dočkat zveřejnění, pro dobro nás všech. Potřebuji, abyste to co nejdříve napravil. Je nebezpečný, a to hodně, pro nás všechny. Předem díky.“

Viceadmirál Crandall vyslovil názor, že písmena „CS“ odkazují na Christophera Signa, novináře z ABC 15 Phoenixu, který zveřejnil příběh o tajné schůzce Billa Clintona a Loretty Lynchové z 27. června 2016 na palubě jejího soukromého tryskového letadla ministerstva spravedlnosti na letišti Sky Harbor ve Phoenixu.

V té době se všeobecně povídalo, že Sign má informace spojující Clintonovi a Lynchovou s četnými vraždami. 30. června však Sign během tiskové konference ve Phoenixu nervózně popřel, že by věděl o zločinech Clintonů a Lynchové, a místo toho řekl, že se jeho vyšetřování soustředilo výhradně na vztah Clintonů a Lynchové ke společenským tématům, jako jsou cestování, golf a vnoučata. Mnoho konzervativních skupin věřilo, že Clintonovi a Lynchová mu vyhrožovali.

U tribunálu zástupce Crandall představil jako svědka Signovu manželku Lauru, která vystoupila v ZOOMu a vypověděla, že se její zesnulý manžel bál o svůj život poté, co se dozvěděl, že Clintonovi a Lynchová sestavili „seznam vražd“ potenciálních protivníků.

„Chris Sign, váš zesnulý manžel – mluvil s vámi o tom do hloubky?“ zeptal se Crandall.

Uplakaná Laura Sign řekla: „Ano. Veřejně dlouho mlčel, protože si myslel, že si pro něj i pro nás přijdou, pokud se to provalí. Chris dlouho pracoval ve stínu, ale jeho cílem bylo odhalit Clintonovi, s Lorettou Lynchovou jako komplicem, smrtí lidí, jako je Seth Rich. Nějakým způsobem zjistili, že Chris už skoro dokončil knihu, a tehdy byl – zavražděn,“ uvedla Laura.

Tělo Chrise Signa, zesnulého manžela milované manželky Laury a otce tří malých synů, bylo nalezeno 12. června 2021 poté, co policie reagovala na „záhadné“ volání na tísňovou linku. Smrt Chrise Signa byla koronerovou kanceláří okresu Jefferson i FBI souhrnně označena za sebevraždu.

„Věříte, že se váš manžel zabil sám?“ Viceadmirál Crandall se zeptal Laury na názor.

„Ne, samozřejmě, že ne. Miloval život. A vy máte přece vzkaz, který mi poslal,“ odpověděla.

Viceadmirál Crandall vložil vzkaz mezi důkazy. Stálo na něm: „Kdyby se mi něco stalo, věz, že nemám sebevražedné sklony. Víš, že tu knihu musím dodělat, a víš, že Tebe i chlapce mám moc rád. S láskou, Tvůj manžel, Chris.“

Obrátil svou pozornost k Lynchové.  „Neměl příležitost tu knihu dopsat, že ano, zadržená Lynchová? O to jste se postarala“.

Loretta Lynchová, která se dostavila bez advokáta, seděla za stolem obhajoby s rukama založenýma na prsou. „Nebudu odpovídat na otázky,“ řekla.

„U trestního soudu si můžete vybrat, zda budete mlčet, nebo nebudete svědčit pro sebe nebo proti sobě. Tohle je vojenský tribunál – to znamená, že nemáte žádná práva a vaše mlčení může být použito proti vám,“ řekl viceadmirál Crandall.

„Nemusím se zabývat vaším obviněním, ani obviněním této ženy, a Barack se o tom dozví.“ Mávla odmítavě rukou. „Nemáte nade mnou žádnou zákonnou pravomoc a nemají ji ani ti tři vojenští právníci, kteří sedí támhle. Byla jsem generální prokurátorka Spojených států; rozumím zákonům. To, co děláte, je předpojaté,“ řekla Lynchová.

V té chvíli tříčlenný senát prohlásil, že dospěl k verdiktu. Shledal Lynchovou vinnou z velezrady a spiknutí za účelem spáchání vražd.

„Doporučujeme, aby byla pověšena,“ řekl předák, kapitán námořní pěchoty.

Viceadmirál Crandall přikývl a pak se podíval do registru JAGu. „Výkon trestu bude, 25. dubna.“

Lynchová vyskočila na nohy. „Pověsíte černošku. Zasraný rasisti, vy všichni. Barack to zjistí.“

„Madam, tohle nemá nic společného s rasou, ale s vašimi zločiny,“ řekl viceadmirál Crandall a nařídil stráži, aby Lynchovou doprovodili zpátky do cely tábora Delta.

Edit: Některým lidem se ten titul nelíbil, tak jsem ho změnil. Podle mého názoru není Lynchová synonymem rasismu. V 19. století byla spousta bělochů ve Fort Worthu, Wichitě a Cheyenne lynčována za zločiny jako kapsářství.

https://realrawnews.com/2022/04/loretta-lynch-to-be-lynched/