Zelenský se dopustil válečného zločinu a nařídil raketový útok střelami HIMARS na ukrajinské zajatce z pluku Azov v zajateckém táboře Jelenovka, aby vzkázal odvedencům ukrajinské armády, jak dopadnou ti ukrajinští vojáci, kteří se vzdají Rusům a odmítnou zemřít v boji! Rakety HIMARS dopadly přímo na ubytovnu se stovkami palandových postelí, na kterých zahynulo 40 ukrajinských zajatců a dalších 75 jich bylo zraněno! Ruský poslanec poskytl děsivé a necenzurované video z místa činu a na Zelenského zřejmě čeká válečný tribunál v Moskvě! Útok začne prošetřovat ruská vojenská prokuratura!

Volodymyr Zelenský se dopustil dalšího válečného zločinu, který se nyní snaží zamlžovat a hasit jeho poradce Oleksej Arestovič slovy, že rakety vystřelili Rusové, ale to mu nebude nic platné, důkazy jsou nezvratné. Ukrajinský prezident ve čtvrtek večer podle informací ruských médií vydal rozkaz k trestnému raketovému útoku na válečný zajatecký tábor Jelenovka pod ruskou vojenskou správou, kde bylo ubytováno několik stovek ukrajinských zajatců z oddílů Azov, které Ruská armáda zajala v Mariupolu, kde do poslední chvíli odolávali v podzemí Azovstalu v naději na záchranu. Raketový útok provedený střelami HIMARS byl veden na velkou halu, která sloužila jako velká ubytovna se stovkami vojenských paland pro ukrajinské zajatce. Ukrajinská armáda použila duplexní munici s tříštivou složkou kombinovanou se zápalnou municí.

 

Rakety propadly přímo střechou na postele a pozabíjely 40 ukrajinských válečných zajatců. Dalších 150 jich je zraněno s různě vysokými stupni popálenin a zranění o šrapnelů. Na místě byly zajištěny trosky raket HIMARS, které zajistila ruská vojenská prokuratura, která nyní pořizuje fotodokumentaci pro mezinárodní tribunál, který se po skončení spec-operace bude konat v Moskvě se všemi ukrajinskými válečnými zločinci, na jejichž čele bude po dnešním dni přímo Volodymyr Zelenský. Zatykač na Zelenského je podle ruské televize otázkou několika dní, až vyšetřovatelé připraví žalobu.

VIDEO: Děsivé záběry ze zničené zajatecké ubytovny

Kyjevské síly v pátek brzy ráno, když zajatci spali, ostřelovaly zadržovací středisko ukrajinských válečných zajatců, aby “zastrašily” své vlastní vojáky, kteří by se mohli chtít vzdát, tvrdí [1] ruské ministerstvo obrany.Velké množství ukrajinských vojáků dobrovolně skládá zbraně a ví o humánním zacházení se zajatci ze strany ruské strany,” uvedlo ministerstvo a označilo útok za “nehorázný”. Podle ruské televize mohl být raketový útok motivován i snahou Kyjeva o umlčení zajatců Azovu, aby nemohli dál vypovídat ruským vyšetřovatelům o zločinech ukrajinské vlády na Donbasu za uplynulých 8 let.

Úřady v Doněcké lidové republice (DLR) později v pátek uvedly, že počet obětí raketového útoku vzrostl na 53, zatímco 75 bylo zraněno, ale bez započtení civilních zaměstnanců tábora a civilistů. Číslo se proto blíží již dvěma stovkám. Náměstek ministra informací DLR Daniil Bezsonov zveřejnil na svém kanálu na Telegramu názorné video, které ukazuje několik zohavených a ohořelých těl uvnitř zničené budovy. Pozor na grafický obsah videa, záběry obsahují mrtvoly a znetvořená těla! Nespouštějte níže vložené video, pokud máte slabý žaludek, anebo pokud jsou u počítače nebo u displeje vašeho chytrého telefonu děti!

Celý článek zde: https://aeronet.news/video-zelensky-se-dopustil-valecneho-zlocinu-a-naridil-raketovy-utok-strelami-himars-na-ukrajinske-zajatce-z-pluku-azov-v-zajateckem-tabore-jelenovka-aby-vzkazal-odvedencum-ukrajinske-armady/

00:00

00:40