Jak ukrajinská rozvědka ve spolupráci s Policií ČR zinscenovaly “zmizení” jeho plnokrevníka Zazou ze stájí v Krabčicích nedaleko Prahy, aby mu ho mohly za výpalné vrátit navzdory českým sankcím uvaleným na Kadyrova po anexi Krymu!

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov odpálil v pondělí večer pro ruská média neuvěřitelnou informaci, že za skandálem se zmizením Kadyrova plnokrevníka Zazou ze stájí v Krabčicích nedaleko Prahy stojí ukrajinská rozvědka, která uzavřela s Kadyrovem smlouvu na vrácení plnokrevníka z České republiky zpátky do Čečenska. Kůň byl od roku 2014 na sankčním seznamu České republiky proti Rusku za tzv. anexi Krymu a právě Kadyrov byl jednou ze sankcionovaných osob, takže jeho kůň zůstal v ČR ve stájích v Krabčicích.

Počátkem tohoto roku ale Kadyrova kontaktovala ukrajinská rozvědka, a to skrze prostředníka, s nabídkou navrácení koně Kadyrovovi za doslova směšnou částku ve výši 18 000 USD. Kadyrov nabídku přijal, protože má ke koni citovou vazbu a očekával, že ukrajinská tajná služba díky skvělým vztahům vlády Petra Fialy s Ukrajinou dokáže koně vyjmout z českých sankcí, že to dokáže nějak zařídit, že třeba kůň jako bude věnován Ukrajině za tzv. ruskou agresi, prostě něco v tom smyslu.

Ramzan Kadyrov s koněm Zazou (2012)

Jenže, celé to proběhlo úplně jinak. Počátkem března tohoto roku přinesla česká média informaci, že jeden z nejžádanějších plnokrevníků v Evropě a vítěz tzv. Grupy 1 Zazou zmizel ze stájí v Krabčicích u Prahy. Celý obchod byl realizován jako zmizení, resp. krádež a Kadyrov k tomu poskytl výbušnou informaci, že ukrajinská tajná služba tuto operaci zajišťovala ve spolupráci s českou policií. Kadyrov nespecifikoval, jakou policii měl na mysli, jestli Policii ČR, nebo Vojenskou policii, ale podle ruských médií byl kůň ze stájí vyveden složkami “české policie” a nikdo tomu nemohl zabránit.

Kadyrov dostal zpátky svého koně z ČR za “tabulkovou” odhadní cenu, kterou spočítal nějaký “český strážce zákona”

A ruská televize v úterý přinesla detaily. Protože se prý kůň od policie potom nevrátil, tak nakonec se to dostalo ven a bylo vyhlášeno jako “zmizení” koně. Ramzan Kadyrov na Telegramu uvedl, že tento způsob získání koně nečekal, protože celé to bylo zinscenováno jako zmizení a krádež, asi zřejmě kvůli tomu, že oficiální předání koně jako Ukrajině v rámci konfiskace ruského majetku nebylo možné, protože by se jednalo o akt vyvlastnění, ke kterému Brusel zatím nedal souhlas a Fialova vláda bez souhlasu Bruselu si ani ve sklepě nerozsvítí. Takže ukrajinská tajná služba to provedla formou zinscenování “zmizení”. Kadyrov se na Telegramu svěřil [1] se svými pocity:

Přátelé, mám dobré zprávy!

Vzpomínáte si na příběh krádeže Zazu, mého koně, který v roce 2014 poprvé schytal nápor evropských sankcí, stal se obětí týrání ze strany Západu a byl léta vězněn v jedné z českých stájí? Tak teď vám můžeme říct, co se tehdy skutečně stalo. Nebojte se, Zazu je v pořádku.

Na začátku roku mě přes prostředníky kontaktovali zástupci ukrajinských bezpečnostních služeb a nabídli mi, že Zazua vykoupí. Věděli o mé náklonnosti ke koni a měli pravdu – samozřejmě jsem souhlasil. Abych byl upřímný, myslel jsem si, že Zazu bude předán nějak oficiálně, se zrušením sankcí a podobně. Ale ukázalo se, že zpravodajské služby UA měly smělý plán – prostě zinscenovaly jeho krádež ze stáje v České republice ve spolčení s českými policisty. Připomeňme, že všem tehdy připadalo divné, jak mohl drahý kůň jen tak zmizet. Ukázalo se, že může.

Nyní je Zazu na cestě domů. A mě to stálo… Pozor: 18 000 dolarů! Ano, ano, na tolik ho tehdy odhadli čeští strážci zákona. Vzhledem k jeho skutečné hodnotě a skvělému rodokmenu jsou to drobné!

Takže, přátelé, pokud potřebujete něco přivézt z Evropy, obraťte se na ukrajinské speciální služby. Rychle, profesionálně, levně a bez sankcí!

Ukrajinizace v Česku dosahuje standardů korupce už jako na Ukrajině

Jak tedy sami vidíte, ve Fialově zemi (pozn. ČR) už jede proces ukrajinizace v takových obrátkách, že nejenom, že česká média nabízí svůj obsah v ukrajinštině, nejenom, že české banky nabízejí služby na svých pobočkách a webech v ukrajinštině, nejenom, že čeští mobilní operátoři totéž nabízí Ukrajincům na svých webech, nejenom, že do ČR přichází ukrajinská pošta s plánem nabízení poštovních služeb, nejenom, že na většině budov českých orgánů státu visí ukrajinské vlajky, dokonce i na českém Národním muzeu, ale nově se ukazuje, že do ČR konečně a po dlouhých spekulacích dorazila i ta nejvyhlášenější deviza Ukrajiny, a to poctivá, nefalšovaná a neomezená korupce!

Hřebec Zazou. FOTO: Pavla Pechmanová (2022)

Taková korupce, pro kterou není problém nechat nejprve zmizet a potom vyvézt z ČR sankcionovaného koně čečenského vůdce, pravé ruky Vladimira Putina, držitele vyznamenání Hrdina Ruska a vítěze bitvy o Mariupol. Panečku, to je síla! Ukrajinská tajná služba má obrovskou páku na české orgány. Ukazuje se, že v Česku vlastně nikdo neřekne Ukrajincům “Ne!” na jakoukoliv jejich žádost. A pokud jde o tu cenu, pouhých 18 000 USD, to je natolik směšná cena, že opravdu tu cenu asi někdo stanovoval podle nějakých oficiálních tabulek pro oceňování koňů a jiného dobytka v ČR, protože ta částka v korunách se pohybuje okolo 400 000 Kč a jedná se o tabulkovou cenu “sportovního” koně bez bližšího určení. A představte si, na co jsme v redakci narazili.

Kdo je schopen takové kalkulace, že ocení plnokrevníka na cenu obyčejného koně pro rekreační ježdění?

V článku ze 7. března tohoto roku totiž server Novinky.cz publikoval článek [2] o této kauze zmizení koně, a právě v tomto článku se uvádí, že kůň prý stojí 400 000 Kč! Chápete to? Ukrajinská tajná služba ocenila toho koně na sumu, kterou uvedla česká média počátkem března, přestože ta cena je úplně mimo, protože jde o tabulkovou cenu sportovních koňů, tzv. polokrevníků. Jenže Zazou je plnokrevník, navíc plemeník, u kterých se ceny pohybují v milionech dolarů! Ti Ukrajinci v tajných službách jsou úplně stejný “tupellos” jako ti čeští od chcigenerála Koudelky! Jenže, přátelé, teď vtipy stranou a zcela vážně.

Vladimir Putin a Ramzan Kadyrov

Ta suma byla skutečně podle všeho odvozena od tabulkových cen uvedených českými médii a je naprosto neuvěřitelné, že by profesionální zloději z oboru nevěděli, co kradou, co je to za koně, kterého kradou, že je to plemenný kůň. Kadyrov přitom cenu koně netajil [3] a v březnu veřejně prohlásil, že cena koně je 10 milionů dolarů, což je pro špičkového koně odpovídající cena. Pokud by tedy šlo o krádež koně kriminálními živly, určitě by ho Kadyrovovi anebo prostředníkům, kteří pro něho pracují, neprodávali za 18 000 dolarů, tedy zhruba 400 000 Kč. Takže si sami domyslete, kdo asi tak toho koně kradl a potom prodával do podsvětí.

Fialova vláda může být spokojena, ukrajinizace ČR fičí na plné obrátky a Ukrajinci se budou brzy už cítit jako doma… včetně bezbřehé korupce

Tohle vypadá skutečně na českého byrokratického šimla, pokud mluvíme tedy o koních. Jenže český byrokratický šiml, to je jiná liga než Zazou. Byrokratický šiml disponuje silovými razítky, tabulkami, výměry, výpisy, posudky, a to se potom dějí zázraky a záhady. Z koně za 10 milionů dolarů je rázem “sportovní” polokrevník v ceně ojeté Octavie. Korupce v Česku tak konečně dosáhla ukrajinských parametrů a za to patří “poděkování” Petru Fialovi. Je to jeho zásluha, český prostor se ukrajinizuje obrovskou rychlostí a ukrajinské tajné služby už pomocí korupce vyvádějí z ČR do Čečenska sankcionovaný majetek vysokých ruských politiků.

Ten plakát je špatně… ne stojíme, ale “Staneme se Ukrajinou!”

Je to v podstatě dobrý příslib uchování ukrajinských tradic v Evropě v době, kdy Ukrajina bude ruská a mnoho Ukrajinců se přestěhuje do EU, přičemž země jako Česko si začnou přetvářet ke svému obrazu se vším všudy. Budou se v ČR brzy cítit jako doma, se vším všudy. Všude se domluví ukrajinsky, ve školách výuka v ukrajinštině, v televizi ukrajinské programy, ve městech ukrajinské pošty, u moci politici s ukrajinským chováním (hrrr na Rusa!) a všude ve státní správě, od úřadů, přes policii až k soudům, všudypřítomná korupce, která umí zázraky ihned a nemožné na počkání. To je prostě realita ve Fialově absurdní reality show!

-VK-

Šéfredaktor AE News

 

ZDROJ