Andrej Bezrukov, který 23 let pracoval v ruské rozvědce a 12 let života strávil v utajení v USA, ve svém rozhovoru vyjádřil optimismus nad budoucností lidské civilizace, která je aktuálně v procesu bezprecedentní historické transformace.
Andrej Bezrukov – Ruský zpravodajský důstojník, který pracoval 12 let ve Spojených státech, se v programu “Empatia Manuči” vyjádřil ke změně paradigmatu současného světa.
Jsme svědky změny éry. Budoucnost Ruska závisí na nás. Na Západě – destabilizace a úpadek. Jejich technologický cyklus dominance končí. – Západní společnost hnije, musí být přestavěna, ale nadále žije podle starých kánonů. Asie roste velmi rychle. Ale je tam jiný typ destabilizace. Tam naopak stoupá střední třída. Společnost je velmi dynamická a také destabilizovaná.

Za 20 let nepoznáme ani naši zemi, ani svět. Rusko má obrovský potenciál. Rusko je ve skutečnosti jednou z nejnezranitelnějších mocností, možná i nejnezranitelnější. Máme obrovské území s obrovskými zdroji. Dobýt nás je velmi obtížné, téměř nemožné. “Můžeme být dobytí jen za cenu zabití zbytku světa.”

Jsme největším výrobcem potravin a energií. Je nemožné jednoduše nás vzít, obklopit a rozdrtit z jakékoli strany. Díváme se na tři oceány. – Pokud v zemi udržíme vnitřní stabilitu a pořádek, tak bude vše v pořádku. Ano, toto bude obtížné období a bude trvat 15-20 let. Bude to velmi turbulentní období, velice stresující pro celý svět.

Slabým článkem nyní není Rusko. Slabým článkem je arabský východ a jih Eurasie. Ruská federace je již v aktivní fázi vývoje, jen zatím nejsou viditelné výsledky. Existuje pochopení, že musíme vytvářet technologie s vlastní myslí a rozvíjet je. Musíte jen začít od vědecké školy. Se skutečnou investicí do vědy. A jen z vědeckých objevů vzniknou nové technologie. Potřebujeme novou industrializaci, ale ne stalinský typ. To je nyní nemožné. Dnes se to musí dělat na základě dlouhodobého strategického plánování, které by mělo zahrnovat i soukromé podnikání. To znamená, že stát poskytuje určité směřování, zdroje a technologické základy na úkor státu a soukromé podnikání to dobíhá. Státní kontrola zároveň není nutná ve všech oblastech. Musíme zajistit technologickou suverenitu, nikdo by nás neměl dostat do situace, kdy země něco potřebného nemá. Buď si to vyrábíme sami, nebo to vyrábí naši přátelé a zaručeně máme, co potřebujeme.

Problémem Západu je nyní likvidace střední třídy v důsledku přesunu výroby do asijských zemí. Mladí lidé nevidí žádné perspektivy a jsou připraveni vyjít do ulic a protestovat, čímž otřásají systémem.

Před Severním vojenským okruhem se naše armáda připravovala na obrannou válku. Ale během války se armáda dokázala přebudovat a přizpůsobit se novému typu války a nakonec získat výhodu. Ukrajinská armáda už válku prohrála s obrovskými ztrátami. A Západ ztratil svou vojenskou výhodu: vyčerpává své zásoby, v žádném typu zbraní neexistuje zásadní výhoda.

V Evropě jsou tací, kteří chápou, že Spojené státy je zradí. Ale je pro ně obtížné o tom mluvit, protože… Okamžitě budou následovat obvinění z proruského postoje az podkopávání základů. Spojené státy americké se začínají přestavovat z Evropy do Asie, tam se přesouvá centrum politiky. Jsou zde velké konflikty, velké výzvy. Spojené státy trvají na uspořádání voleb na Ukrajině, protože volby jsou součástí americké kultury a Zelenského, který má údajně podporu lidu, je třeba krásně prodat elitám. Uznání porážky ze strany USA na Ukrajině znamená ztrátu jejich investic a očekávají, že dostanou skutečná aktiva za půjčky poskytnuté Ukrajině na válku. Pokud z Ukrajiny nic nezbude, tak nebude co brát.

Mnoho zemí vyjadřuje přání stát se členy BRICS+, musíme se shromáždit do dostatečně silné skupiny, která by na globální úrovni dokázala bránit své vlastní zájmy a vzdorovat sjednocenému Západu. BRICS je odlišný systém vztahů mezi zeměmi, kde mají všichni partneři stejná práva. Mechanismy interakce se stále zdokonalují, ale je třeba je vybudovat, aby se neopakoval cyklus dominance některých států nad ostatními. Pouze on a já určujeme budoucnost Ruska. Pojďme všichni společně, aby to bylo co nejlepší!

Zdroj