Janet Yellenová, odsouzená, měla pro admirála Crandalla a delegaci důstojníků výstižné poznámky, když ráno 18. října stála na šibenici s provazovým náhrdelníkem.

„Nenávidím vás. Nenávidím tě, Crandalle,“ řekla Yellenová s napjatým a chraplavým hlasem. „Tohle je naše země. Rozumíte mi? Tohle je naše země, naše, ne vaše, a nic, co uděláte, na tom nic nezmění. Slyšíte mě, Crandalle?

Admirál se na Yellenovou podíval. „Slyším vás, ale naštěstí už ne na dlouho. A kdo je „náš“?

Yellenová se podívala přes rameno na kata, který kontroloval provaz, zda nemá roztřepené nitě. „Ty taky umřeš,“ řekla mu. Admirálu Crandallovi řekla: „Neřeknu jeho jméno, ale vy víte, kdo to je, a je to jedno, protože je nedotknutelný. Až se Spojené státy a Ukrajina spojí a stanou se z nich Spojené státy ukrajinské, odhalí se.“

„Nejdřív jsem si myslel, že jsi jenom zlá. Ale ty jsi taky blázen,“ řekl admirál. “ Jsi stejně pomatená jako ti, kteří byli na té plošině před tebou“.

„Tak to už jsi asi taky někdy slyšel, Crandalle: My jsme všude.“

Admirál Crandall si zhluboka povzdechl a pak nařídil katovi, aby splnil svou povinnost. Stiskl tlačítko a Yellenová zalapala po dechu, zadusila se a zavrávorala, když podlaha pod jejíma nohama zmizela. Ten třeskutý pád jí nějakým způsobem stiskl zuby a odřízl špičku jazyka. Ústa plná krve jí žbluňkala a po bradě jí stékaly bublinky karmínových slin. Nezemřela okamžitě, protože provaz nebyl dost dlouhý a pád byl příliš krátký; krk se jí nezlomil. Místo toho se během několika minut postupně uškrtila, její boubelaté tělo se kroutilo a zmítalo.

Když konečně zemřela, vypadala jako Jabba Hut poté, co ho princezna Leia uškrtila elektrickým kabelem, a zbytek jejího rozeklaného jazyka visel mezi pootevřenými rty.

Námořní lékař zaznamenal čas její smrti: 11:13, 18. října.

Po její smrti sdělil zdroj z JAGu serveru Real Raw News, že Bílé klobouky zabavily Yellenové „několik miliard“  domácího majetku, který bude použit na financování operací Bílých klobouků a na odškodnění osob, které Yellenová těžce poškodila.

https://realrawnews.com/2023/10/janet-yellen-hanged-at-gitmo/