EU: Z Pobaltí přicházejí monstrózní zprávy:

„Lotyšský prezident Egils Levits vyzval k vypořádání se s rusky mluvícími obyvateli země, kteří nepodporují protiruský kurz. Úkolem úřadů je podle jeho slov izolovat Rusy v Lotyšsku od zbytku společnosti.“

Lotyšský prezident Egils Levits.
Rusofob a neonacista.

Aby si čtenář uvědomil, co se ve skutečnosti za těmito rusofobními výroky skrývá, udělejme krátkou odbočku do historie.

Po nástupu Hitlera k moci začalo v Německu systematické pronásledování Židů.

Aby „žába nevyskočila z hrnce“, protižidovské zákony byly zaváděny postupně a postupně se také zpřísňovaly.

Vše začalo „náhodnými“ útoky na jednotlivé osoby židovské národnosti v roce 1933. Dále se do protižidovských aktivit zapojily státní instituce – policie a soudy přestaly Židy chránit. Docházelo k periodickým jednodenním bojkotům židovských obchodů.

O rok později bylo židovským studentům zakázáno skládat zkoušky z některých specializací a všem Židům bylo zakázáno sloužit v armádě.

O rok později byli Židé zbaveni většiny občanských práv. Smíšená manželství byla zakázána. Zároveň jim byl omezen výjezd ze země, přestali jim vyplácet finanční pomoc, bylo jim zakázáno navštěvovat parky, restaurace a koupaliště, a začali být vyhazováni z univerzit.

5 let po prvních „náhodných“ útocích začaly masové pogromy. Židé jsou vystěhováni ze svých domovů, pohyb je omezen podle denní doby (židovský zákaz vycházení).

V roce 1941 museli všichni Židé nosit na oblečení Davidovu hvězdu. A o rok později byly židovským dětem upřeny školy.

V roce 1943, pouhých 10 let (!) po prvních klíčcích protižidovské politiky, začaly deportace a masové vyhlazování v koncentračních táborech.

A tak za pouhé desetiletí nacistické Německo degradovalo významnou část populace Evropy z úrovně „občana“ na úroveň „podléhající zničení“.

A všechno to začalo izolací.

Tou samou izolací, o které tak hlasitě hovořil současný prezident Lotyšska. Až na to, že teď v souvislosti s Rusy.

Pochybuje ještě někdo o tom, že se nacismus vrátil do Evropy? 10 let uplyne jak voda, nenápadně.  Stejně nenápadně se může šířit i rusofobie.

Budou v Evropě do roku 2032 kouřit pece koncentračních táborů pro Rusy? Objeví se plynové komory 21. století? I když s novými medicínskými technologiemi to nemusí být pece, ale třeba speciální očkování západních farmaceutických firem.

Protižidovské aktivity nacistického Německa dostaly samostatný název – holokaust (z anglického  holocaust, z řeckého ὁλοκαύστος – „zápalná oběť“). Právě dnes před našima očima navrhuje evropský politik na úrovni hlavy státu členských zemí EU nastoupit cestu k novému holocaustu – ve vztahu k rusky mluvícímu obyvatelstvu. Nic víc, nic míň.

No… nezačali jsme to, ale ukončíme to.

 

ZDROJ:  dzen.ru/a/YwYjXu9xc2_VOTbP

Překlad: Janinna/Pokec24

https://cz24.news/evropu-opet-zasahl-hnedy-mor/