Český trh platil dlouhou dobu za velmi zakonzervovaný a uzavřený. Novým obchodníkům se na něj vůbec nechtělo vstupovat. To se ale podle všeho mění, protože se otevřelo jedinečné okno příležitosti. Lidé totiž po letech opět začali řešit ceny. A stávající obchodní řetězce si za to mohou samy. Jednoduše to s cenami příliš přepálili, a tak se z Česka stala jedna z nejdražších zemí v Evropě a jednoznačně nejdražší ve svém regionu.

https://allegro.cz/

Nesmyslné ceny v Česku

Jak by se to mělo dělat, přitom názorně ukazuje sousední Polsko. Právě tam lidé stále častěji vyrážejí na nákupy a zjišťují, že potraviny tam pořídí o třicet až padesát procent levněji. Kvůli tomu už se vyplatí vážit i delší cestu, obzvlášť když zde můžete také levněji natankovat.

Potraviny jsou ale jedna věc a veškeré další zboží druhá. Tam donedávna panovalo určité přesvědčení, že Česko sice není úplně nejlevnější, ale ceny jsou zde vlastně víceméně rozumné. Jenže i to se změnilo poté, co se provalilo, že například IKEA je v Česku rovněž nejdražší v regionu a v Polsku jsou její ceny v přepočtu často poloviční.

Nedávno potom jeden zákazník upozornil na další nehoráznost. Chtěl si pořídit záchodové prkénko, a zjistil, že co se u nás prodává za 3000 korun, je v Polsku k mání běžně za tisícovku. Obchodníci zkrátka dosud hřešili na to, že lidé si chtějí objednávat věci z Česka a nikoliv z ciziny. Jenže to se postupně mění.

Foto: Shutterstock

Všechno se změní

Velkou změnou představuje vstup významného hráče na český trh. Je jím společnost Allegro, která zde začala provozovat své tržiště. To slibuje vůbec nejnižší ceny na českém trhu a také obrovský výběr zboží. Obojí nejsou jen plané sliby, ale realita. Na tomto tržišti si totiž můžete v jednotném rozhraní objednat i zboží od polských obchodníků, což ani nepostřehnete.

Tedy, všimnete si toho, ale hlavně podle ceny, která je o poznání nižší. Jeden ze zákazníků má už ostatně jasno: “Jsem přesvědčen, že Allegro bude zabiják pro mnohé účastníky české ecommerce, spolu s případnou recesí to bude pro některé smrtící koktejl,” uvedl dotyčný na svém Twitteru.

Je to vlastně jednoduché. Tento obchod Čechům v plné parádě nabízí možnosti, které mají při nakupování spotřebního zboží Poláci. Poštovné a doprava jsou zdarma a ceny významně nižší. Vše vám doručí, jako byste objednali z českého eshopu.

 

ZDROJ