Guvernér Floridy Ron DeSantis se v pondělí znovu pokusil sabotovat spojenectví prezidenta Donalda J. Trumpa s veliteli White Hatu v americké armádě, řekl zdroj z kanceláře generála Davida H. Bergera agentuře Real Raw News.

DeSantis, potenciální republikánský kandidát do roku 2024, neřekl definitivně, zda bude usilovat o Oválnou pracovnu, ale jeho pomlouvání Trumpa jasně naznačuje, že jeho aspirace přesahují jen další volební období v čele Slunečního státu. V pondělí odpoledne byl DeSantis na příjmu telefonátu iniciovaného generálem Bergerem, který nevolal, aby diskutoval o politice, ale aby se zeptal DeSantise, proč dovolil Federální agentuře pro řešení krizových situací, aby po hurikánu Ian řádila na jihozápadě Floridy. Generál Berger, řekl náš zdroj, měl přehled škod, které FEMA napáchala na vysídlených Floriďanech a jejich nemovitostech.

Podle generála Bergera zběhlí agenti FEMA vyplenili nebo se pokusili vyplenit 125 evakuovaných domů v Naples a okolí na Floridě. Oddělení americké armády White Hat, řekl generál Berger DeSantisovi, zatklo nebo se jinak vypořádalo se 47 desperáty FEMA a získalo 225 střelných zbraní a statisíce dolarů v hotovosti a špercích, které lupiči ukradli z podmáčených domů. Generál také řekl, že FEMA je přímo zodpovědná za smrt sedmi obyvatel.

Když byl generál Berger požádán, aby se zodpovídal za svou samolibost, DeSantis údajně řekl: „Někdy se musíme dívat jinam kvůli vyššímu dobru. Nejsem z toho nadšený, ale naše infrastruktura se bez federálních peněz neobnovuje,“ pak se snažil oddělit rozhovor k „tématu většího významu:“ neochvějné podpoře armády Donaldu J. Trumpovi.

DeSantis označil Trumpa za „poškozené zboží“ a „relikvii“ s tím, že Trumpova kdysi nerozbitná koalice MAGA se rozpadla na tříštivé buňky – některé zcela šílené – bez jednotného vedení. Jako důvody, proč se MAGA stala mementem, označil lidi jako Stephena K. Bannona, generála Michaela Flynna, Marjorie Taylor Greenovou a dlouholetého Trumpova spojence Rogera Stonea.

„Tenhle klaun Stone řekl, že podpoří kandidátku Trump/Kanye West. Jak absurdní to je? Blázniví MAGA to možná nechají být, ale vy, generále, jistě vidíte, že Trumpova doba je u konce a je jen nepatrně lepší než Biden. Pokud Trump vstoupí a vy ho podpoříte, uděláte národu obrovskou medvědí službu,“ řekl DeSantis. „A nezapomínejme, že Trump je otcem operace Warp Speed.“

Tento dojemný komentář, jak řekl náš zdroj, generála na chvíli zarazil.

„Nikdo není z Warp Speed nadšený, ale neviděl jsem vás na kazatelně, jak to odsuzujete. A pokud si dobře vzpomínám, všichni jste byli pro to, aby se seniorům do náruče vpichovaly jehly přímo ze dveří,“ odsekl generál. Ale vy se tu snažíte posunout diskurz, místo abyste jen odpovídal na pár jednoduchých otázek.“

Když už mluvíme o FEMA, DeSantis řekl, že si musí vybrat, které bitvy vybojuje a které odsune na vedlejší kolej. „Vy si, generále, také pečlivě vybíráte své bitvy?“

„Generál Berger si uvědomil, že tento rozhovor nikam nevede. DeSantise nezajímala diskuse o FEMA – jen zpochybňování Trumpova charakteru, a tak se rozhodl hovor ukončit. Předtím pronesl DeSantis poslední poznámku a řekl generálovi, že pokud on i Trump vstoupí do primárek v roce 2024, armáda bude moudrá, když ho podpoří proti Trumpovi,“ uvedl zdroj.

Generál Berger DeSantise prokoukl a označil ho za „pravého, kariérního politika“.

https://realrawnews.com/2022/10/desantis-tries-to-turn-military-against-trump/