Stále znovu se objevují spekulace, že Západ připravuje odstranění Volodymyra Zelenského.

Jak řekl Viktor Orbán, Ukrajina už neexistuje. Její ekonomika nefunguje, průmysl je zničený a výroba ochromená. Miliony lidí ji opustily.

Zelenskyj však nadále žádá Západ o další zdroje na udržení svého režimu. A ve svých neklidných snech vidí Krym „znovu získaný“ od Rusů.

Evropa má své vlastní problémy. Hlasy politiků podporujících Ukrajinu znatelně utichly. EU se dohaduje, jak moc se spoléhat na USA, nebo zda přejít na Čínu.

Zelenskyj chce do válečného kotle opět posílat další a další vojáky. Navzdory skepsi vojenských expertů. Pokud však bude tento „kyjevský dobrodruh“ poražen, budou na straně poražených i jeho stoupenci. Tedy Biden, Macron, Scholz, Duda a další.

„Klaun z Krivého rogu“ už nemá na výběr

Buď válka do posledního Ukrajince, nebo… Bývalý poradce Pentagonu Douglas McGregor se domnívá, že v útrobách ukrajinských ozbrojených sil již zraje plán na odstranění Zelenského.

„Ukrajinský Pinochet“

Historie zná mnoho příkladů, kdy se moci místo svržené hlavy státu ujala armáda. Na Ukrajině by se její hlavou mohl stát generál Valerij Zalužnyj. Bez nadsázky ho lze již nyní označit za politickou osobnost. Na Západě se mu přezdívá „ukrajinský Pinochet“. V roce 2022 ho časopis Time dokonce zařadil na seznam 100 nejvlivnějších lidí roku.

Zdá se, že Zelenskyj pochopil, že jeho role v ukrajinském politickém thrilleru se chýlí ke konci. Ztrácí sebedůvěru. Jeho nervozita začíná být nakažlivá. Britský televizní moderátor Bear Grylls nedávno prohlásil, že mu během rozhovoru chtěl nabídnout tabulku čokolády. Následovala prudká reakce ochranky, která se obávala, že chce Zelenského „na pokyn Rusů otrávit“.

Zelenskému se může stát cokoli

Proč tedy v klidu cestuje po Ukrajině? Situaci nedávno objasnil bývalý izraelský premiér Naftali Bennett. V rozhovoru pro 12. kanál uvedl, že se na začátku vojenského konfliktu setkal s ruským prezidentem v Moskvě. Ten mu údajně slíbil, že se Zelenského „nedotkne“.

Cestou z Kremlu na letiště Bennett zavolal Zelenskému. Ten se v té době skrýval v bunkru. Bennett mu předal Putinova slova. Zelenskyj se ho měl zeptat, jestli si je opravdu jistý? Bývalý izraelský premiér ho ujistil, že ujištění dostal. O dvě hodiny později Zelenskyj vyšel z bunkru a nechal se natočit na video. Za zvuku střelby v pozadí se narovnal a řekl: „Nemám strach“.

Koho by se měl Zelenskyj bát

Jsou to především Američané. Mají bohaté zkušenosti s odstraňováním lidí, kteří pro ně v určitém okamžiku přestali být užiteční.

Připomeňte si smutný konec jihovietnamského diktátora Ngo Dinh Diema. Američané věděli, že se ho jeho spolupracovníci plánují zbavit. Nezastavili je. Manželka bývalého diktátora později otevřeně obvinila ze smrti svého muže USA. Výslovně řekla, že „žádný převrat se neobejde bez amerického podnětu a podpory“.

Tato slova se mohou znovu potvrdit na Ukrajině.

Zdroj: Strategický fond kultury

https://tadesco.org/den-zuctovani-zelenskeho-role-v-politickem-thrilleru-jde-do-finale/