Mapy předpovědi počasí Ventrusky ukázaly minulý čtvrtek něco zvláštního. Objev vyvolal na sociálních sítích značný rozruch a hashtag #Antarctica byl na X trendy.

Několik lidí poukázalo na velkou tmavě červenou až černou skvrnu poblíž Antarktidy, která se pomalu pohybovala směrem k západní Africe. Tmavě červená až černá barva označuje vlny, které jsou vysoké více než 14 metrů, v tomto případě dokonce více než 30 metrů.

Všichni se podivovali, co mohlo takové vlny vyvolat.

Vědec v důchodu Jeffrey Horelick se zajímal o to, co způsobilo tuto masivní anomálii severně od jižního pólu, která byla větší než stát Texas.

„Tato porucha je velmi neobvyklá a nikdy jsem neviděl, že by se z ničeho nic objevila masa této velikosti s 30 metrů vysokými vlnami,“ řekl Dr. Horelick. Poukázal na to, že vlny směřují k Atlantskému oceánu, a že způsobí obrovské škody.

Ventrusky obdržel tolik zpráv, že meteorologická služba byla nucena reagovat.

„Navzdory četným zprávám o UFO nebo Atlanťanech vystupujících z oceánu, jsou obrázky obřích vln u Afriky výsledkem modelové chyby“, píše Ventrusky na sociálních sítích.

Služba viní Německou meteorologickou službu (DWD), která mezitím údajnou chybu napravila.

„Model přijímá obrovské množství dat z lodí a bójí a v tak velké databázi mohou někdy nastat problémy. Určení přesné příčiny této chyby může nějakou dobu trvat,“ vysvětluje Ventrusky.

https://necenzurovanapravda.cz/2024/04/co-se-deje-v-antarktide-video/