Nestabilita v Evropě a na Blízkém východě je výsledkem práce světových liberálních elit. Toto prohlášení učinil ekonom Michail Chazin. Podle jeho slov americký tým ztrácí kontrolu nad ekonomikou a dolarem, a úniky informací probíhající na pozadí bankovní krize neslibují Evropě nic dobrého.

Chazin: EU hrozí, že se k radosti USA a Británie rozpadne dřív.

Scénář zničení sjednocené Evropy, který Spojené státy plánovaly spustit do roku 2024, je s největší pravděpodobností již ve fázi aktivace. K tomuto závěru dospěl známý ruský ekonom Michail Chazin.

Michail Chazin připomněl, že Spojené státy plánují do roku 2024 realizovat scénář postupného zničení EU. Hovoříme o novém zahraničněpolitickém projektu, který by Washingtonu umožnil odstranit vážného ekonomického konkurenta přilákáním všech důležitých evropských společností a firem na americké území, uvádí PolitExpert.

Masové protesty probíhající ve Francii podle ekonoma naznačují, že ke zničení EU začalo docházet dříve, než se ve Spojených státech očekávalo. Scénář zničení sjednocené Evropy již byl spuštěn. Bruselu se nepodaří situaci stabilizovat, protože postupně ztrácí kontrolu nad vnitropolitickými procesy.

Kvůli tomu, že ve Spojených státech mezi sebou začaly bojovat určité skupiny elit, unikají informace ve velkém. Spojené státy plánovaly, že destrukce EU a její chaos začne koncem roku 2023 – začátkem roku 2024, ale děje se to už nyní.

Příkladem toho je situace ve Francii.

„Dnes vidíme masové demonstrace ve Francii a nikomu není jasné, jak je potlačit. A to se ještě do věci nevložili muslimští fundamentalisté, tohle (protesty – pozn. red.) je čistě jenom reakce na naprosto ohavnou provokaci, kdy přijali reformu a obešli při tom parlament,“ vysvětlil ekonom.

Tyto nepokoje přicházejí na pozadí bankovní krize v EU a velmi vážných fiskálních problémů. Chazin poznamenal, že se přiklání k názoru, že by se Evropská unie, alespoň její západní část, mohla letos v létě sesypat.

„Jsou v tom zainteresovány Spojené státy, které se snaží přetáhnout produkci EU ze západní Evropy na své území. A také Británie, která chce vytvořit svou vlastní měnovou zónu,“ dodal Chazin.

Podle jeho názoru Evropané situaci neudrží. Již řadu měsíců po sobě objem maloobchodních tržeb klesá – to znamená pokles životní úrovně obyvatel. Tato věc je extrémně nebezpečná.

Chazin poznamenal, že EU není schopná poskytnout adekvátní hodnocení toho, co se děje. To, co někteří evropští lídři říkají na veřejnosti, je nehorázná hloupost.

Protesty v Izraeli proti justiční reformě, protesty ve Francii kvůli zvyšování věku odchodu do důchodu a stávky v Německu kvůli zhoršujícím se životním podmínkám, to všechno jsou články jednoho řetězu a kov pro tento řetěz se kuje ve Spojených státech.

S nástupem Joea Bidena k moci ve Spojených státech zesílil boj takzvaných klanů.

„Americký establishment s největší pravděpodobností rozhodl, že finanční skupina v americké elitě skončila.  Ale my chápeme, že z pohledu loutkařů – skutečné elity západního globálního projektu, je to jinak. Měli různé možnosti – od zaměření se na Německo, na Velkou Británii až po boj do hořkého konce,“ říká ekonom Michail Chazin.

Ve svých úvahách se odborník obrací ke vzniku AUKUS.

Z hlediska koncepce industrializace bloku, který zahrnuje USA, Austrálii, Velkou Británii, je nutné zničit alternativní průmyslové struktury.

Mezi ně patří Čína a západní Evropa.

„Znamená to, že západní Evropu je nutné zničit a už ji ničí,“ pokračoval Chazin.

Jako důkaz expert uvádí důchodovou reformu ve Francii, která byla přijata obcházením parlamentu, což, jak řekl Chazin, by dřív nikoho nenapadlo udělat. Podobná situace je pozorována v Německu – Němci stávkují v souvislosti se zhoršující se životní úrovní.

Ovšem odbory v Německu, zdůraznil ekonom, stejně jako i „zelení“ jsou v posledních desetiletích ovládány světovými liberálními silami, které zahájily tuto operaci s cílem zničit Evropu a EU.

„Mám silné podezření, že v tomto případě [francouzský prezident Emmanuel] Macron jen hloupě vyplnil rozkaz. A to bylo učiněno právě s cílem vyvést západní Evropu ze stavu stability… Co s tím? zeptal se Chazin.

Je naprosto nepochopitelné jak situaci zachránit… vůbec nevím, kdo a jak to udělá a zda je vůbec možné zachránit současnou západní Evropu a Evropskou unii. O rozdělení elit ve Spojených státech amerických jsem již mluvil, ale v důsledku toho dochází k únikům informací. A soudě podle těchto úniků byla likvidace Evropy plánována na konec tohoto roku, začátek příštího roku. Ale něco se pokazilo. Nejspíše to pokazila bankovní krize a situaci urychlila.“

Pokud jde o protesty v Izraeli, ekonom poznamenal, že tamní skupiny „blízké nadnárodním bankéřům a elitám“ nemohou premiérovi Benjaminu Netanjahuovi odpustit vítězství ve volbách.

Všechno dohromady je to „poslední bitva světové elity“ za právo ovládat svět, protože, připustil ekonom, má významný vliv na geopolitické procesy prostřednictvím světového dolarového systému.

https://cz24.news/chazin-je-konec-posledni-bitva-svetove-elity/

ZDROJ

Zpracoval: Janinna/Pokec24