O čase

Čas je široký pojem. Měříme ho ve vteřinách, minutách, hodinách, dnech, týdnech, měsících, rocích, stoletích ale i tisíciletích. Každý z nás zajisté zná dny, kdy jsme neměli co na práci, „kousali“ jsme se nudou a modlili se, aby čas utíkal rychleji. Také ale známe dny, kdybychom byli vděční za každou minutu navíc, abychom stačili vše to, co jsme měli v plánu. V druhém případě si řekneme, že čas letí opravdu rychle. Čas se totiž údajně za posledních 500 let skutečně zrychlil.

hodinyVše ukryto v mayském kalendáři

Roku 1979 se odehraje něco, co změní dosavadní pohled na vývoj Země. Jistý švédský biolog se totiž zabývá otázkami týkající se prastaré středoamerické civilizace Mayů. Cestuje do Mexika, kde se seznamuje s posvátným kalendářem Tzolk´in. V rámci výzkumu ohledně biologické evoluce jej začíná více zkoumat. Během tohoto výzkumu má narážet na zarážející skutečnosti. Kalendář má podle biologa přesně popisovat vývoj vesmíru, naší galaxie, planety i lidské civilizace. To však není vše, co má tajemný mayský kalendář ukrývat. Také se v něm má nacházet zmínka o tom, že v průběhu let dochází na Zemi k pravidelnému zrychlování času. Je tedy opravdu možné, že čas není pevnou veličinou a v průběhu let se mění.

 

Evoluce se údajně zrychluje

Badatel má údajně v kalendáři rozeznat devět evolučních cyklů. Těchto devět cyklů by mělo být v souladu s mayskou terminologií označováno za „podsvětí“. To má začínat přibližně před 16,4 miliardy let v okamžiku Velkého třesku. Právě tehdy měl vzniknout vesmír, galaxie, hvězdy, planety a také má vzniknout vývoj chemických prvků a vyšších buněk. Druhý evoluční cyklus – Podsvětí savců – má začít před 820 miliony let. Spouštěcím jevem má být vývoj prvních zvířat a vrcholem je vznik vyšších savců.
Třetím cyklem – Rodovým podsvětím – má být evoluce primátů, která měla začít zhruba před 41 miliony let.
Podsvětí kmenové před 2 miliony let má být počátkem prvních předků lidí. Dnes má být lidstvo i planeta již v osmé evoluční fázi – v Galaktickém podsvětí, které mělo začít 5. 1. 1999.
Každý z vývojových cyklů, ale má probíhat dvacetkrát rychleji než ten předešlý. Navíc má trvat dvacetkrát kratší dobu.

 

Dvacetkrát rychlejší čas

Vědci a výzkumníci, kteří se celá desetiletí zabývají výzkumy mayského kalendáře, připouštějí, že možná badatel skutečně objevil pravý význam kalendáře.
Cykly, popisované daty mayského kalendáře, mají být shodné s evolučními cykly. Popsanými moderní vědou. Mayský kalendář tedy zřejmě opravdu popisuje vývojové cykly vesmíru. Větší rozruch však mezi badateli budí domnělé zrychlování evolučních fází. Mayové tak nejspíše odhalili jakousi osu času a navíc se jim nejspíše podařilo zachytit podstatu vývoje lidstva prostřednictvím časového zrychlení.

 

Mayský kalendář | Foto: Flickr.com

 

Vývoj člověka

Dávným prapředkům člověka kdysi trvalo téměř dva miliony let, než se v průběhu Kmenového období naučili vyrábět a používat nástroje.
Asi před sto tisíci lety, na počátku Regionálního podsvětí, se však vývoj lidské civilizace velmi urychlil, což dodnes mate a překvapuje antropology. Princip zrychlení času však tyto radikální přechody dokonale vysvětluje.
Další nečekané obrátky nabírá vývoj v době 3 100 let před naším letopočtem, kdy začíná cyklus Národního podsvětí. Právě v tu dobu se údajně na různých místech světa znenadání objevují rozvinuté starověké civilizace, to je další evoluční skok ve vývoji lidské rasy.

 

Lidstvo klouže po spirále

Mnoho výzkumníků podle mayského kalendáře přirovnávají vývoj naší planety i lidstva k pohybu spirály. Ta se také neustále zkracuje a zrychluje. V období 3100 let před naším letopočtem, na počátku Národního podsvětí, se prý vývoj lidské civilizace zrychluje v porovnání s předchozím obdobím Regionálního podsvětí (asi 100 tisíc před naším letopočtem) dvacetkrát. K dalšímu evolučnímu urychlení poté má dojít zhruba v polovině 18. století, kdy nastává Planetární podsvětí.
V roce 1999 začíná další dvacetinásobné zrychlení. Jak jsem již psala výše, 5. Ledna 1999 totiž začíná 8., Galaktické podsvětí. To způsobuje ještě větší zrychlení. Vlastně dvacetkrát vyšší než u Planetárního podsvětí a to je dvacetkrát vyšší než Národní podsvětí.
Vlastně se dá říci, že od 16. století se rychlost vývoje, změn i času zrychlila čtyřicetkrát a lidé se tak dostávají do fáze, kdy se za málo času může stát mnohem více věcí.

 

Chybný pocit, nebo fakt

Jen málokdo v dnešní době pochybuje o tom, že se vývoj lidské civilizace zrychluje. Dříve trvalo naším předkům celé desetitisíce let, než se posunuli z pozice lovců a sběračů na pozici zemědělců. Dnes se během jediného roku objevuje mnoho nových a podstatných objevů, které posouvají lidskou civilizaci dál.

 

Co přijde potom?

Podle badatele a různých výzkumníků má být lidstvo v předposlední vývojové etapě. Osmé – Galaktické podsvětí má podle většiny propočtů trvat asi 12,8 roku. Zhruba na počátku února 2011 má přejít do posledního, 9. evolučního cyklu – Vesmírného podsvětí, které má být rovněž dvacetkrát rychlejší a kratší. Bude údajně trvat jen 260 dní. Poté by údajně mělo dojít k ukončení vývoje lidské civilizace. Na rozdíl však od většiny jiných teorií nemělo být konečným datem 21. 12. 2012, ale mělo to být již datum 28. října 2011. A co že se to tento den vlastně mělo stát? V tento den měly skončit veškeré evoluční cykly – tzv. mayská podsvětí. Každá z nich údajně začínají v různou dobu a jsou jinak dlouhá, ale všechny mají skončit ve stejný čas. A stejně jako v dalších proroctvích, se i v tomto klade otázka, co přijde potom. Nikdo však nemůže říci, zda dosáhneme vyššího stupně inteligence, vzestup na nový stupeň vědomí, či konec světa.

 

Blížíme se k bodu nula

Badatel Calleman není jediný, kdo upozorňuje na podivné zrychlování času. S velmi podobnou teorií přicházejí i američtí výzkumníci bratři McKennovi. Na základě studia mayského kalendáře podle prastaré čínské techniky I-ting a dalších starověkých zdrojů vytváří hypotézu, podle níž má vývoj také probíhat ve stále se zrychlujících cyklech.
Ty mají dosahovat až do bodu Nula, který je podle nich totožný právě s koncem mayského kalendáře, tedy 21. 12. 2012. Je vyroben dokonce i speciální počítačový program s názvem Time Wave Zero, který je schopný znázornit probíhající zrychlování času a vývoje.
Tento program vyvinuli sami bratři McKennovi. Ani však bratři McKennovi nejsou schopni říct a nevědí, co přijde, pokud se dosáhne bodu Nula.

 

Lidstvo možná čeká zásadní změna

Možným zrychlováním času a vývoje lidské civilizaci se v současnosti zabývá stále více a více badatelů. Mnoho z nich se shoduje na tom, že dojem zrychlujícího se času je jen jednou ze změn, jimiž má naše planeta a lidé na ní procházet. Velice rychle se máme blížit k bodu zásadní planetární i civilizační proměny. Souviset s tím má kupříkladu převrácení geomagnetických pólů planety, slábnutí magnetického pole Země, nebo zvyšování frekvence zemského kmitočetu – tzv. Schumannova rezonance. Pro vysvětlení, má se jednat o frekvenci na níž má pulzovat jádro planety a jež výrazně ovlivňuje biologické procesy živých tvorů a také frekvence mozkové činnosti.
Schumannova rezonance se údajně po tisíciletí držela ve stejné hodnotě, což bylo zhruba 8 kHz, ale podle vědců se od roku 1999 stále zvyšuje. V roce 2009 dosahovala hodnoty 13 kHz a nyní, v roce 2012 má dosahovat dokonce 21 kHz.
Právě zvyšováním této frekvence údajně může být důvodem nejen sílícího pocitu zrychlování času, ale také faktu, že Země „kmitá“ stále rychleji.

 

Čtěte: Schumannova rezonance – tlukot srdce Země >>>

 

4. dimenze

Osudovým dnem D by tedy měl být 21. prosinec roku 2012. Pro mnoho lidí je toto datum strašákem. K tomuto datu nejen že směřuje konec mayského kalendáře Tzolk´in, ale také proroctví prastarých národů např.: Inku, Tibeťanů, Egypťanů, kmene Hopi atd. V souvislosti se zvyšováním vibrací planety se její obyvatelstvo prý přelaďuje na vyšší frekvenci a dostává se tak na vyšší úroveň vědomí.
Pozemský čas údajně přestane existovat. Lidstvo i celá planeta se prý má chystat na přechod do 4. dimenze. 4. dimenzi bychom si prý měli představovat jako svět, kde se stane realitou vše to, na co jen pomyslíme a kde budeme moci ovlivňovat hmotu pouhou myšlenkou. Přišel by věk Pátého slunce – úplně nová etapa vývoje člověka, planety i vesmíru. Na to, co přijde, již dlouho prý čekat nemusíme. Vše by se mělo odehrát osudového data 21. 12. 2012. Faktem je, že tato teorie má stejně tolik příznivců, jako odpůrců. Nechme se tedy již za krátko překvapit.

 

Zdroje:

Proč se čas zrychluje?


http://jaroslavkrejci.blog.idnes.cz/c/213260/Zrychluje-se-cas-77-lidi-v-ankete-tvrdi-ze-ano.html
http://www.miroslav-zelenka.cz/cz/clanky/cas-se-zrychluje
http://www.matrix-2012.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=301:maysky-kod&catid=59:2012&Itemid=83
http://marek.blog.respekt.ihned.cz/c1-45985200-cas-se-zrychluje

Převzato: http://pravdu.cz/zajimave-clanky/cas-se-zrychluje

Foto: Flicker.com