Spojené státy vyplatily první „kompenzace“ lidem, kteří utrpěli újmu na zdraví v důsledku očkování anticovidovou vakcínou.

Podle aktualizace seznamu kompenzací nároků obdrželi prostřednictvím vládního programu CICP, který spadá pod ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb, odškodnění tři lidé.

Jedna osoba, která utrpěla těžký alergický šok, obdržela 2 019 dolarů. Druhá osoba, která utrpěla zánět srdce neboli myokarditidu, dostala 1 582 dolarů a další osoba, která utrpěla zánět myokardu, dostala 1 032 dolarů.

Výrobce vakcín zveřejněn nebyl, a stejně tak ani informace o osobách, které obdržely platby, rovněž nebyly zveřejněny.

Jde o první platby, které vláda USA realizovala lidem, kteří byli poškozeni anticovidovými vakcínami, u nichž bylo zaznamenáno, že mohou způsobit vážné zdravotní problémy i úmrtí. Vakcíny byly poprvé uvedeny na trh koncem roku 2020.

V rámci programu CICP mohou lidé, kteří přežijí své zranění způsobené vakcínou, získat peníze za neuhrazené léčebné výlohy a ušlý příjem ze zaměstnání.

Wayne Rohde, autor knihy The Vaccine Court, sdělil pro Epoch Times, že přiznané odškodnění se nejspíše týká pouze léčebných výloh.

„Tyto částky jsou tak nízké, že se lze věrohodně domnívat, že šlo pouze o neuhrazené léčebné výlohy, a to je vše,“ řekl Rohde. „To, co dělají, je bezohledné, ale takový je tento program.“

Většina plateb programu CICP v minulosti se týkala lidí poškozených vakcínou proti H1N1, včetně Guillainův-Barrého syndromu. Tehdy dostali někteří i stovky tisíc dolarů. Nejvyšší zaznamenaná platba byla 2,2 milionu dolarů.

Úřad pro zdravotní zdroje a služby, který program řídí, na žádost o komentář nereagoval.

 

úvodní foto: Osoba drží dávku vakcíny Johnson & Johnson COVID-19 pred jej podaním v klinickom skúšaní v Aurore v štáte Colorado 15. decembra 2020. (Michael Ciaglo/Getty Images)

https://cz24.news/brutalni-vysmech-miliony-mrtvych-a-do-konce-zivota-poskozenych-usa-kompenzovaly-prvni-lidi-s-nasledky-po-ockovani-proti-covidu-dostali-maximalne-dva-tisice-dolaru/

AUTOR: Zachary Stieber

ZDROJ

Překlad: epochtimes, Juraj Skovajsa