Vojenský tribunál v pondělí shledal bývalého moderátora CNN Briana Steltera vinným z obtěžování dětí a držení dětské pornografie a vzhledem k Stelterově nekajícné povaze a neschopnosti pochopit závažnost svých zločinů doporučil, aby byl pověšen.

Jak již bylo oznámeno dříve, američtí vyšetřovatelé JAGu zatkli Steltera před jeho newyorským kondominiem 27. srpna. V době jeho dopadení měl Stelter u sebe notebook, ve kterém měl nepřeberné množství nevhodných obrázků dětí.

V úvodní řeči v pondělí ráno viceadmirál Darse E. Crandall řekl, že důkazy JAGu přesvědčivě prokážou, že Stelter byl sériový pedofil, který se během svého působení v CNN impulzivně mazlil s malými chlapci. JAG, řekl, měl přísežná prohlášení osmi nezletilých, podle kterých se s nimi Stelter střetl v izolovaných oblastech a s přihlouplým úsměvem se dotýkal nebo mazlil s jejich genitáliemi. I když se žádné prohlášení nezmiňovalo o penetraci nebo sodomii, všechna prohlášení vyprávěla děsivě srovnatelné historky o tom, jak se Stelter zaměřil na konkrétní děti, které zaujaly jeho pozornost.

„Předkládám vám,“ obrátil se viceadmirál Crandall k tříčlenné komisi, „že žádné dítě by nikdy nebylo v bezpečí v blízkosti zadrženého Steltera. Uslyšíte ho říkat, že dotýkání a znásilňování jsou nesourodé trestné činy. Ale já tvrdím, že jeho osahávání malých chlapců je ,vstupní’ zločin. Víme, že dospělí sérioví vrazi často mučili, mrzačili a zabíjeli malá zvířata dávno předtím, než se podívali na lidskou kořist. Bez kontroly by se zločiny zadrženého nejspíše nakonec vystupňovaly, jakmile by našel ty správné osoby a situace k jejich provedení.“

Stelter seděl sám u stolu obhajoby, měl na sobě nadměrnou kombinézu a pouta, usmíval se a hihňal. Požádal o dovolení promluvit.

„Nespáchal jsem žádné zločiny,“ začal Stelter. „Máte tu drzost označit mě za pedofila, hrubé zkreslení pravdy. Identifikuji se jako MAP, nezletilá přitahovaná osoba; je to volba životního stylu, ne zločin. Za pár let, možná dřív, budou přijaty zákony chránící MAP všude -“

„- Ne, pokud k tomu máme co říct,“ přerušil ho viceadmirál Crandall.

Ukázal komisi výpovědi obětí a také rozmazané obrázky ze Stelterova laptopu. Komise také viděla video a audio pořízené mobilem třináctiletým chlapcem identifikovaným jako Adam, kterého Stelter v lednu obtěžoval při návštěvě základní školy v NYC.

„Vážím si rychlých případů, zadržený Steltere. Jste odpudivý a opravdu mě nebaví vyjednávat s vámi. Jen aby bylo jasno: Přiznáváte se ke zločinům, ze kterých jste byl obviněn? Máme v pohotovosti tři vaše oběti, vedle jejich rodičů, aby v případě potřeby svědčily na dálku. Ale raději bych je ušetřil hrůzy, až se na vás znovu podívají,“ řekl Crandall.

Stelter se otázce vyhnul. „Slyšel jste o NAMBLA – Severoamerické asociaci lásky mužů a chlapců? MAP je jejím rozšířením. Jsme všude. Co je to za frázi, kterou tak rádi říkáte? Blíží se bouře, že? No, blíží se naše bouře a bude to tajfun.“

Po dohadování, které nikam nevedlo, komise prohlásila, že slyšela dost. Podsouvat svědky Stelterovu zvrácenému žvanění by prý bylo kontraproduktivní a škodlivé pro děti, z nichž všechny byly ještě nezletilé.

Viceadmirál Crandall doporučil, aby Stelter strávil zbytek života ve vězení v zálivu Guantanamo, ale komise v bezprecedentním kroku nesouhlasila s admirálovým trestem a prohlásila, že Stelter by měl být za své zločiny popraven.

Nejvyšší důstojník komise, major námořní pěchoty, řekl, že Stelterova absence výčitek svědomí a nedostatečná odpovědnost by měla mít vliv na vynesení rozsudku. „Se vší úctou, admirále Crandalle, proč utrácet peníze a lidské síly, aby tohle nemilosrdné monstrum zůstalo naživu?“ zeptal se.

Viceadmirál Crandall svraštil obočí a zdálo se, že nad otázkou přemýšlí. Po chvíli přikývl. „Připojím se k doporučení tohoto tribunálu, rozsudek bude vykonán v pátek 23. září.“

Zdroj: https://realrawnews.com/2022/09/brian-stelter-convicted/