Vysoký velitel White Hatu v kanceláři generála Davida H. Bergera v pondělí varoval prezidenta Trumpa před vyjednáváním nebo zahajováním osobní komunikace s Deep State, sdělily zdroje White Hatu agentuře Real Raw News.

Oddělení White Hatu americké armády kontaktovalo Trumpa v reakci na článek Fox News Digital a New York Times, který tvrdil, že Trump – prostřednictvím třetí strany – tajně poslal záhadnou zprávu generálnímu prokurátorovi zločinného režimu Bidena, Merricku Garlandovi, právě tomu muži, který podepsal nezákonnou razii FBI v Mar-a-Lago. „Země je v plamenech. Co mohu udělat, abych snížil horko?“ zněla podle článku zpráva, kterou chtěl Trump předat Garlandovi.

V době psaní tohoto článku prezident Trump veřejně nepotvrdil pravost údajné zprávy, ale jeho mlčení nezabránilo expertům na obou stranách politického spektra, aby jí přiřadili význam. Liberálně demokratický establishment se zdál rozpolcený nad tím, zda jsou Trumpova údajná slova skrytou hrozbou, nebo přiznáním viny; zatímco republikánští zákonodárci se nemohli rozhodnout, zda je zpráva autentická, nebo vyvrácením militarizace ministerstva spravedlnosti.

Bílé klobouky, řekl náš zdroj, nebyly ochotny čekat na Trumpovu verzi příběhu a v pondělí se ho přímo zeptaly, zda Garlandovi a nelegitimní administrativě ministerstva spravedlnosti nabídl olivovou ratolest.

Velitel tábora Pendleton, brigádní generál Jason G. Woodworth, mluvil s Trumpem jménem generála Bergera, řekl náš zdroj. Generál Woodworth se Trumpa zeptal, zda využil prostředníka, aby Garlandovi předal zprávu, a pokud ano, chtěl vědět, zda to mělo uklidnit nebo zpacifikovat Garlanda, nebo zda to mělo postranní motiv.

„Pane prezidente, pokud jste skutečně poslal zprávu, generál Berger se domnívá, že nejlepší bude, když se vyhnete komunikaci s nepřítelem,“ řekl generál Woodworth údajně Trumpovi.

Trump  nepotvrdil ani nevyvrátil, zda se sám nebo prostřednictvím arbitra spojil s ministerstvem spravedlnosti, místo toho řekl, že není povinen vysvětlovat své činy nebo nečinnost generálu Bergerovi a že jeho povinností je chránit ústavu „všemi dostupnými prostředky“.

Zdálo se, že Trump dosadil generála Woodwortha na jeho místo: „Vy máte svou práci, já mám svou. Velmi důrazně doporučuji, abychom se drželi svých rolí a nepřekračovali hranice.“

„Je to součást mé práce, pane prezidente, říci, že Hluboký stát překroutí vaše slova, aby je použil proti vám, a poradit vám, abyste se zdržel komunikace s nimi. Právě teď za vámi burcují vaši příznivci. Jakékoliv rozhovory s administrativou by to mohlo ohrozit,“ odpověděl generál Woodworth.

Jak již dříve uvedla RRN, ne všichni vůdci White Hatu podporují Trumpův oficiální návrat k moci. Někteří mají pocit, že Trump udělal příliš mnoho omylů, chyb, které by mohly posílit vliv Deep State na národ. Generál Berger však vytrvale stojí za svým prezidentem.

Aktualizace: Poté, co RRN napsala tento článek, Fox News zveřejnila článek, v němž se uvádí, že Trump potvrdil zvěsti, že byl v kontaktu s ministerstvem spravedlnosti. Podle nejnovějšího příspěvku FOX Trump řekl Garlandovi: „Pokud je něco, co můžeme udělat, abychom pomohli, já a moji lidé bychom byli jistě ochotni to udělat.“

Zdroj: https://realrawnews.com/2022/08/white-hats-to-trump-dont-negotiate-with-deep-state/