Konvoj White Hat s bednami pušek a cívkami žiletkového drátu dorazil do Eagle Pass v Texasu v pátek odpoledne, aby podpořil Texaskou národní gardu v jejím regionálním hraničním sporu s nezákonnými federálními silami, řekl zdroj z kanceláře generála Erica M. Smithe Real Raw. Zprávy.

Generál Eric M. Smith a rada White Hat, řekl, schválili rychlé nasazení jako uměřenou reakci na rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, které umožňuje agentům federální ochrany hranic odstranit ochranný drát položený přes Rio Grande, aby se zabránilo případným ilegálům a teroristům, aby vkročili na půdu Texasu.

Rozhodnutí soudu 5-4 zpochybňuje, zda má Texas suverenitu chránit své občany před migrační přílivovou vlnou narážející na jeho pověstný břeh. Guvernér Texasu Greg Abbot obvinil režim, že porušil dohodu s Texasem, protože považuje každého nového nezákonného za celoživotního demokrata, a migrační vlnu označil za „invazi“.

Přestože rozhodnutí soudu uděluje Border Protection povolení přeříznout žiletkový drát poblíž Shelby Park, městského veřejného parku v pohraničním městě Eagle Pass a vstupní cesty do USA, nebrání Texaské národní gardě v rozvinutí čerstvého drátu. , což se jí podařilo rekordním tempem. Eskalace vyvolala několik sporů mezi texaskou národní gardou a tím, co White Hats nazvali „Gestapo Bidenovy kabaly“.

Konfrontace vyvolala přízrak totální občanské války, kdy se guvernéři 20 států zavázali podpořit vyvrácení federálního zákona guvernérem Abbottem.

Podle našeho zdroje kancelář generála Smitha mluvila s guvernérem Abbottem bezprostředně poté, co soud úmyslně nesprávně vyložil federální právo.

“Generál řekl guvernérovi Abbottovi, že může shromáždit síly a mít kamiony připravené k provozu za 24 hodin,” řekl náš zdroj. „Texas nám v minulosti pomohl a my jsme nechtěli nechat Abbotta na holičkách. Řekl, že nás přivítá s otevřenou náručí.”

Náš zdroj by neuvedl počet mužů vyslaných do Texasu, ale řekl, že pracovní skupina zahrnuje námořní pěchotu a americkou armádu Rangers. Jeho zmínka o „stovkách cívek drátu“, z nichž každá je dlouhá 50 stop, naznačuje, že armáda je připravena počítat s federálními gaunery, pokud se objeví tlak. Řekl, že pracovní skupina bude zasazena do uniforem texaské národní gardy a bude je nosit, aby ukázala solidaritu.

„Naším cílem je jemně přesvědčit pohraniční služby, aby svou ústavní přísahu dodržovaly, nikoli porušovaly. Doufáme, že na tuto radu budou dbát. Nejde nám o krveprolití, ale nestydíme se konfrontovat federální síly – což je fakt, který jsme znovu a znovu prokázali,“ řekl náš zdroj.

https://realrawnews.com/2024/01/white-hats-to-texas/