Americké speciální jednotky zatkly bývalého prezidenta George W. Bushe v sobotu ráno na jeho ranči v Crawfordu v Texasu po zuřivé přestřelce s agenty tajné služby a soukromými bezpečnostními složkami pověřenými jeho ochranou.

V pátek večer „Alpha Detachment“ speciálních sil umístěný ve Fort Campbell v Kentucky obdržel od velitelství speciálních operací americké armády rozkazy obsadit ranč a zatknout 43. prezidenta. SF bylo řečeno, aby očekávali odpor, protože nedávné zpravodajské informace o ranči ukázaly, že se Bush obklopil ozbrojenými soukromými bezpečnostními složkami kromě trojice agentů tajných služeb, kteří běžně hlídkovali na pozemku.

Dopravu na ranč zajišťoval 160. letecký pluk pro speciální operace, přezdívaný Night Stalkers, skupina vysoce kvalifikovaných pilotů vrtulníků, kteří provádějí transportní, přepadové, útočné a průzkumné mise v noci, v malé výšce a na krátkou dobu. Vrtulníky musely udělat 3 zastávky na doplnění paliva, aby dorazily do cíle.

Pod rouškou tmy v sobotu brzy ráno vrtulníky sestoupily na mýtinu poblíž jihovýchodního rohu Bushova ranče o rozloze 1600 akrů, daleko od ubytování pro zaměstnance a hlavního domu, kde doufali, že najdou Bushe spícího. Po vyložení SF vrtulníky vystoupaly do noci, aby čekaly na výzvu k útoku.

Vojenský zdroj obeznámený s misí řekl Real Raw News, že Velitelství speciálních operací získalo podrobné satelitní snímky nemovitosti a také umístění stezkových kamer, které živě vysílaly do komunikačního bunkru 100 yardů od hlavní budovy.

“Rozvědky odhadly, že Bush měl na pozemku 20 bezpečnostních složek a 3 tajné služby.” Plánem bylo využít slepá místa v bezpečnostních kamerách, proniknout do hlavní budovy, podmanit si Bushovy osobní stráže a odtáhnout ho na místo exfilu, aniž by upozornily větší bezpečnostní síly. Ale něco se strašně pokazilo,“ řekl náš zdroj.

Speciální jednotky se přiblížily na 200 yardů od hlavní budovy, když vypuklo peklo.

Dvě otevřené čtyřkolky, každá s řidičem a 3 bezpečnostními pracovníky, vyrazily ze tmy směrem k pronikající jednotce SF, světlomety na okamžik osvětlily vojáky, kteří se rozdělili do skupin a ponořili se do úkrytu. Bushova bezpečnost rozpoutala krupobití potlačující palby, která zranila jednoho vojáka a druhého zabila. Zatímco jedna skupina SF zaútočila na nepřítele, druhá se vrhla k hlavní budově v naději, že zajme Bushe, než bude moci být evakuován na jeho vlastním soukromém vrtulníku, který stál zaparkovaný poblíž hlavní budovy.

“Bitva se rychle obrátila v náš prospěch.” SF se schovala za skalní stěnu a s pomocí NVG prostřelila pneumatiky na obou vozidlech a poté zabila nebo těžce zranila Bushovu ochranku. Věděli však, že na pozemku stále hlídkuje nejméně další tucet – byli upozorněni a byli na cestě. Čas byl rozhodující,“ řekl náš zdroj.

Druhá jednotka SF dorazila do hlavní budovy právě ve chvíli, kdy se objevili 2 agenti tajné služby a začali evakuovat Bushe, stále v pyžamu, k obrněné limuzíně zaparkované podél hustého křoví. SF jim nařídil, aby se zastavili a zvedli ruce, ale agenti se otočili a tasili zbraně – byli o vteřinu později zabiti.

Někde na pozemku se spustil ohlušující klakson jako siréna při náletu.

“Dali Bushovi roubík a svázali jej, pak se přeskupili.” Nemohli všichni dosáhnout exfil pointu, ne s jedním KIA a týmovým kolegou s ranou na hrudi. Vysílali pro pomoc k vyzvednutí tam, kde se nacházeli. Pilot jim řekl, že nepřátelské síly se mobilizují poblíž štábních bunkrů a oni mají jen pár minut na to, aby se odtud dostali. Jednotka nebyla vyzbrojena k většímu boji; jinak by mohli ty bunkry vyčistit,“ řekl náš zdroj.

Vrtulníky přistály jen na tak dlouho, aby získaly SF a jejich úlovek, čímž se vyhnuly dalšímu konfliktu.

Náš zdroj uvedl, že JAG a Úřad vojenských komisí dlouho usilovaly o Bushovo zatčení. Neřekl, proč to čekalo tak dlouho nebo co vyvolalo takový impuls chytit Bushe v sobotu ráno. Bush, řekl, byl obviněn z velezrady a bude hnán k odpovědnosti za smrt tisíců vojáků v Iráku a Afghánistánu a za svou roli při vedení 11. září, kromě dalších zločinů.

“Bude čelit vojenskému soudu,” řekl náš zdroj.

Zdroj:

https://realrawnews.com/2021/11/military-arrests-former-president-george-w-bush/