Zatímco britské válečné lodě ve čtvrtek třídily letadla a odpalovaly řízené střely na místa ovládaná Hútíi v Jemenu, americké letouny F/A-18 seděly bez pilotů na letových palubách a řízené střely byly nečinné ve vertikálních odpalovacích zařízeních – přestože Kamala Harrisová a náměstek ministra obrany Hicks nařídili 5. flotile námořnictva, aby se k útoku připojila.

Když britské řízené střely Storm Shadow směřovaly k hútijským cílům, velitel britského torpédoborce HMS Diamond se rádiem spojil se svým americkým protějškem na palubě USS Eisenhower a zeptal se, proč letouny nevzlétly z paluby a americké řízené střely neopustily své tubusy.

„Řešíme problémy, vyčkejte prosím,“ přišla odpověď.

To, co mělo být koordinovaným, synchronním úderem, bylo vším možným, jen ne organizovaným, protože velící důstojníci na palubách amerických letadlových lodí a torpédoborců třídy Arleigh Burke byli uprostřed urovnávání toho, co lze popsat pouze jako nekonečnou nejistotu ohledně toho, zda Harris nebo Hicks mají oprávnění nasadit americkou munici na cizím území.

Rozpad velení, jak již dříve informovalo RRN, začal v říjnu, kdy vlajkoví důstojníci amerického námořnictva na pevnině i na palubách úderných skupin letadlových lodí debatovali o legitimitě zločinného Bidenova režimu a o tom, zda mají uposlechnout rozkaz k odpálení vydaný nelegitimním prezidentem a zlodějem voleb. V té době velitelé 5. a 6. flotily Charles Cooper a Thomas Ishee a čtyři kapitáni úderných skupin odsoudili Bidenovo prezidentství jako podvodné s tím, že pravomoc aktivovat ozbrojené síly má pouze prezident Trump nebo jeho zástupci.

Ne všichni kapitáni lodí však s jejich hodnocením situace souhlasili. Velitel USS Laboon, komandér Eric Blomberg, uvedl, že on, jeho první důstojník a velitel lodi uznávají Bidena jako legitimního prezidenta. Admirálu Cooperovi vzdorovitě řekl, že pokud Biden, Harrisová, Austin nebo kdokoli jiný z Bidenovy prezidentské linie vydá rozkaz k palbě, on tento pokyn neochvějně splní.

„Odmítnout je vzpoura,“ řekl.

Bouřlivý chaos se ve čtvrtek vystupňoval, když oblohu ozářily rakety Spojeného království. Zpanikařený Blomberg se spojil s velitelem flotily a naléhal na něj, aby dodržel rozhodnutí Harrisové a ministra obrany zasáhnout proti Hútíům, kteří terorizovali obchodní plavidla. Viceadmirál Cooper údajně opáčil, že USA nemají žádného ministra obrany a že Lloyd Austin, muž, který se za ministra obrany vydává, je již téměř dva týdny nezvěstný.

Na okraj dodejme, že ačkoli Rusové tvrdí, že Austin je mrtvý, zdroje z Bílých klobouků vyjádřily nejasnosti ohledně Austinova skutečného osudu: „V tuto chvíli nemůžeme potvrdit ani vyvrátit, že byl na Ukrajině zabit.“

Z paluby Laboonu sdělil Blomberg admirálu Cooperovi, že bude střílet, i když USS Eisenhower odmítne vypustit letadla. Podle vysoce postaveného zdroje hovořícího pod příslibem anonymity admirál Blomberga varoval, aby nepřekračoval svou hodnost, a řekl, že by neměl výčitky svědomí „bombardovat Hútíje do zapomnění“, pokud by rozkaz přišel přímo od prezidenta Trumpa nebo generála Erica M. Smithe.

Jelikož generál Smith nebyl k dispozici, výzva směřovala k prezidentu Trumpovi, zákonnému vrchnímu veliteli. Admirál Cooper spěšně shrnul situaci a chtěl vědět, zda Trump, skutečný prezident, osobně vydá rozkaz k útoku na nepřítele. Trump řekl, že jeho válečná místnost v Mar-a-Lago krizi sledovala, a položil admirálovi dvě otázky: „Představují Hútíové hrozbu pro americká aktiva? Představují nebezpečí pro obchodní lodní dopravu?“

Admirál Cooper na obě otázky odpověděl kladně a prezident Trump mu dal pokyn, aby na húthijské tábory v Jemenu udeřil s využitím veškeré síly a moci armády Spojených států.

Okamžitě přišly údery ze vzduchu i z povrchu. Do vzduchu vyrazily úderné stíhačky letectva pocházející ze základny na Blízkém východě a Super Hornety z USS Eisenhower, vyzbrojené přesnou municí. K úderu došlo přibližně ve 2:30 místního času, asi 30 minut poté, co Hútíové odpálili protilodní balistickou střelu na námořní trasy v Adenském zálivu. Celkem americké síly zasáhly 60 húthijských cílů na 16-ti místech.

Situace se i nadále vyvíjí. Dostáváme každou hodinu nové informace. Aktualizace zveřejníme co nejdříve.

https://tadesco.org/armada-posloucha-trumpa-a-vzdoruje-zlocinnemu-bidenovu-rezimu/