Ministerstvo obrany ČR loni poskytlo Ukrajině (rozuměj poslalo do šrotu) ze svého majetku mimo jiné 38 tanků, 55 bojových vozidel pěchoty, čtyři kusy letecké techniky a 13 samohybných kanónových houfnic. Dále nacistům Černochová (ministryně války) poslala pět průzkumných chemických vozidel, 47 automobilů, 27 518 nábojů pro dělostřelectvo, 12 raketometů, 4900 raket pro raketomety, 8022 pancéřovek, 128 minometů, 17 400 min pro minomety, 291 protiletadlových prostředků, 30 025 pistolí, 11 233 dlouhých ručních střelných zbraní a 4,3 milionu nábojů pro ruční střelné zbraně.

*****

Podle deníku Bloomberg je Elon Musk opět nejbohatším člověkem na světě. Tedy tím „viditelným“.

*****

Petrohradské letiště Pulkovo dočasně zastavilo příjem a odesílání letadel. Podle zdroje RIA Novosti, který se odvolává na telegram kanál Rosavjaťe, byl však vzdušný prostor u Pulkova uzavřen až do 13:20 moskevského času (11:20 SEČ). Jiné zdroje tvrdí, že letiště je uzavřeno kvůli neidentifikovanému objektu.

*****

Prohlášení bývalého velvyslance USA v Rusku Johna Sullivana o plánech Ruska použít chemické zbraně v zóně speciální operace odhalují záměr USA a jejich kompliců zinscenovat na Ukrajině provokaci s použitím toxických chemických látek, uvedl na úterním brífinku velitel ruských vojsk radiační, chemické a biologické ochrany generálporučík Igor Kirillov.

*****

Maďarská vláda je znepokojena dodávkami zbraní na Ukrajinu a obává se, že by tam některá ze zemí EU mohla vyslat své vojáky, uvedl v pondělí maďarský premiér Viktor Orbán.

Vyjádřil vážné obavy, že „celá Evropa krok za krokem sklouzává do války“, neboť země EU posílají na Ukrajinu tanky a uvažují o tom, že jí dodají stíhačky. „Pokud budou věci pokračovat tímto způsobem, najdou se tací, kteří možná budou chtít poslat na Ukrajinu vojáky,“ řekl při zahájení jarního zasedání maďarského parlamentu. (Český NATO poskok PAVEL, premiér Fialenko a šéfik generálního štábu Řehka o tom vážně uvažují, že pošlou české vojáky a české chlapy bojovat na Ukrajinu za americké zájmy. Připravovaná novelizace rovnou tří zákonů s tím souvisejících je podezřelá – pozn. př.)

*****

Strategie dušení suverénních států, ke které se nyní Západ uchyluje, je v podstatě oživením starých metod kolonialismu, řekl tajemník ruské Rady bezpečnosti Nikolaj Patrušev deníku Rossijskaja gazeta během návštěvy Alžírska.

*****

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov přijel na pracovní návštěvu Ázerbájdžánu, informoval v pondělí zpravodaj agentury TASS.

Očekává se, že ruského nejvyššího diplomata přijme prezident Ilham Alijev a že bude jednat se svým ázerbájdžánským protějškem Džejhunem Bajramovem.

Lavrovova návštěva je načasována na první výročí dvoustranné deklarace o spojenecké spolupráci, která byla podepsána 22. února 2022. Během svého pobytu v Ázerbájdžánu bude Lavrov řešit celé spektrum bilaterálních otázek, aktuálních mezinárodních a regionálních problémů. Zvláštní pozornost bude věnována plnění třístranných dohod mezi vedoucími představiteli Ruska, Ázerbájdžánu a Arménie.

*****

Většina Moldavanů si přeje, aby jejich země zůstala uprostřed konfliktu na Ukrajině neutrální. Průzkum byl proveden v 89 moldavských oblastech od 6. do 23. února a zúčastnilo se ho 1 100 respondentů.

*****

Ruské síly během speciální vojenské operace na Ukrajině zasáhly centrum elektronické rozvědky ukrajinské armády v Kyjevské oblasti, informoval v pondělí mluvčí ministerstva obrany generálporučík Igor Konašenkov.

Ruské síly zasáhly ukrajinskou živou sílu a techniku v oblasti Kupjanska a za poslední den zlikvidovaly zhruba 70 nepřátelských vojáků. V oblasti Krasnyj Liman během uplynulého dne ruské síly zabily a zranily zhruba 140 nepřátelských vojáků.

*****

V Bělorusku dochází k pokusům o rozjitření situace, a proto by měly tamní orgány činné v trestním řízení reagovat na sebemenší agresi, prohlásil v pondělí prezident Alexandr Lukašněko.

„Mluvíme o disciplíně a plnění povinností. Zejména na hranicích,“ uvedl podle tiskové agentury BelTA na setkání s vysokými představiteli orgánů činných v trestním řízení. „Týká se to policie, KGB i vojenských důstojníků, protože všichni bychom měli být schopni odhalit sebemenší agresi na hranicích proti naší zemi, abychom mohli přijmout nezbytná odvetná opatření,“ dodal Lukašenko.

*****

Putin brzy schválí novou koncepci zahraniční politiky

Aktualizovaná verze koncepce zahraniční politiky Ruska by měla být v nejbližší době schválena prezidentem, uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na pondělním setkání s vedoucími poboček ministerstva zahraničí v ruských regionech.

„Změny, které probíhají ve světě, se promítly do návrhu koncepce zahraniční politiky, v nejbližší době by ji měl schválit prezident, v to doufáme,“ řekl ruský nejvyšší diplomat.

Zdůraznil, že Rusko bude pokračovat v realizaci své nezávislé zahraniční politiky. „Je zaměřena na všechny fronty a jsme připraveni na rovnoprávné, vzájemně výhodné vztahy se všemi, kdo projevují vzájemnou připravenost. Pouze za rovných a vzájemně výhodných podmínek. Pokusy Západu vnutit svou vůli všem ostatním, vnutit svá tzv. pravidla, na jejichž základě chce zachovat prozápadní řád, jsou marné a naprosto beznadějné,“ řekl Lavrov.

Podle něj bude v tuto chvíli ruské ministerstvo zahraničí se zdvojnásobenou energií pracovat v zájmu země, zajišťovat příznivé vnější podmínky pro její rozvoj a posilovat blahobyt Rusů i bezpečnost země.

*****

Lavrov chválí arabské země za vyvážený postoj k Ukrajině, navzdory nátlaku.
*****

Generální ředitel Gazpromu přijel do Teheránu.

*****

Drtivá většina Rusů plně podporuje prezidenta Vladimíra Putina, stejně jako cíle speciální vojenské operace a ekonomický kurz země, uvedl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v úterním rozhovoru pro list Izvestija.

*****

Měnu BRICS není snadné vytvořit, existují alternativní řešení, říká ruské MZV

Proces vytváření společné měny zemí BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jihoafrická republika) je spojen s řadou obtíží, i když existují i alternativní řešení, uvedl náměstek ruského ministra zahraničí Alexandr Pankin v rozhovoru pro agenturu TASS.

Brazilský prezident Luiz Inacio Lula da Silva se nedávno zmínil o iniciativě vytvořit v rámci organizace společné měny, které by se používaly při vzájemném zúčtování, poznamenal Pankin. Již dříve ruský prezident Vladimír Putin na summitu BRICS loni v červnu navrhl, aby byla zvážena možnost vytvoření mezinárodní rezervní měny na základě koše měn zemí BRICS, dodal. „A měl bych říci, že podíl nedolarových transakcí mezi zeměmi BRICS roste. V této souvislosti není překvapivé, že se ozývají myšlenky na vytvoření společné měny této organizace. Přitom je třeba přiznat, že i v této otázce existují určité obtíže,“ uvedl náměstek ministra.

*****

Kyjev nevyloučil, že bude mobilizováno více lidí

Kyjev nevylučuje, že bude mobilizováno více lidí, uvedl poradce ukrajinského ministra obrany Jurij Sak.
„Máme dostatečné rezervy. A samozřejmě, pokud bude potřeba, zmobilizujeme další lidi,“ odpověděl agentuře Bloomberg na otázku, zda má AFU dostatek lidí, zejména pěšáků. (Tak tomu snad nevěří ani sám Sak – pozn. př.)

Válečný stav a všeobecná mobilizace na Ukrajině byly od 19. února prodlouženy o dalších 90 dní.

*****

Členství Ukrajiny v NATO je podle Stoltenberga vzdálenou perspektivou.

*****

Lukašenko řekl, že nastala jedinečná chvíle k ukončení konfliktu na Ukrajině

Nyní je jedinečný okamžik k zastavení konfliktu na Ukrajině, prohlásil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru pro čínská média, jehož televizní verze byla odvysílána na televizním kanálu Bělorusko 1.

Jak Lukašenko poznamenal, další taková situace nemusí nastat. Vyzval k využití tohoto okamžiku, než Rusko přepne ekonomiku na vojenskou dráhu.

Běloruský prezident také vyjádřil názor, že hlavním cílem jeho ruského protějšku Vladimira Putina je bezpečnost Ruska, aby vyloučil možnost útoku z Ukrajiny.

*****

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador na svých účtech na sociálních sítích sdílel obrázek, na němž je podle něj vyobrazen „alux“, bájný lesní skřítek ze starých lidových pověstí, který je důkazem existence zlomyslných mayských duchů.

Na rozmazané fotografii pořízené v noci je zachyceno nejasné stvoření sedící na stromě, které má jasně bílé oči, dlouhé vlasy a hledí do fotoaparátu. Prezident naznačil, že tvor se podobá soše z archeologického naleziště na poloostrově Jukatán.

 

*****

Představitelé amerických orgánů činných v trestním řízení v pondělí uvedli, že před více než týdnem došlo k narušení bezpečnosti U.S. Marshals, což vedlo k ohrožení citlivých informací.

Po narušení byl systém odpojen od sítě a Ministerstvo spravedlnosti USA zahájilo forenzní vyšetřování.

*****

Zelensky odhalen (doslova): Tohle je ten chlap, kterému posíláme miliardy?

Jak řekl Woody Harrelson v Saturday Night Live, kdybyste s tímto „scénářem“ šli do Hollywoodu, odmítli by ho.

Tohle všechno je tak absurdní!

Absurdní je i to, jak tenhle úchylný hejsek začal nějak vydírat svět o miliardy!

Copak nikdo jiný nevidí, jak je to divné?

Chlapík z tohoto videa teď dostává stovky miliard dolarů od celého světa.

Proč?

Praní špinavých peněz?

Chazaři?

Co to sakra je?

 

*****

Bílí studenti se mají v rámci Měsíce černošské historie klanět černošským studentům a chovat se jako otroci.

Slyšeli jste o floridském středoškolském učiteli, který nutil své bílé studenty, aby dělali otroky černým studentům ve třídě?

To není vtip.

To vše ve jménu Měsíce černošské historie.

 

*****

Elon Musk: Americká média jsou rasistická vůči bělochům a Asiatům

V Americe je zvykem, že cokoli, co řekne někdo, kdo se neřídí mediálními pravidly, je považováno za „kontroverzní“.

Dvojí metr naprosto existuje a je velmi zřejmý, když se podíváme na to, jak americká média informují o rasových tématech.

Příklad:

Scott Adams, tvůrce Dilberta (Dilbert je populární komiks), nedávno prohlásil, že běloši by měli „dát od černochů ruce pryč“.

Byla to reakce na průzkum, v němž téměř polovina dotázaných černochů tvrdila, že „není v pořádku být bílý“.

Média z toho samozřejmě šílí a všechny noviny v zemi teď ruší Dilbert.

Elon Musk však měl vlastní názor, který je samozřejmě označován za „kontroverzní“.

Tvrdí, že zaujatost médií se posunula a stala se rasistickou vůči bělochům a Asiatům.

***** ****

Zdroj: TASS, Ria Novosti, Fox News, We Love Trump, 911.com

 

https://tadesco.org/zpravy-ze-dne-28-2-2023/