Čistky v CNN ??

? Zatímco Brian Stelter děkuje svým pěti divákům za to, že má tak vysoce hodnocený pořad CNN, nyní se objevují zvěsti, že o své pozice v CNN přijdou i další, včetně Dona Lemona, Jima Acosty a Jakea Tappera.
Kdo bude další na řadě?

https://vk.com/video729018891_456242549?access_key=8ba91a6ae852ebf8d7


Vladimir Zelenskyj řekl, že jednání mezi Kyjevem a Moskvou nebude možné, pokud se v Mariupolu uskuteční soud s ukrajinskými válečnými zajatci.

A kdo řekl, že je třeba vyjednávat? A klece pro ukronazisty už jsou připraveny.


https://vk.com/photo729018891_457247834?access_key=2a2b02951f690744b0

video o Ukrajině a informace, které se nikde neuvádí:

https://www.facebook.com/magdalena.jankova.77/posts/pfbid04V9fS2wswN37VFXgixWaSPB7WGp4W8c98Kmh4XWKvhb323A5BJWU4PfQGULBXT2Yl

Prohlášení čínské vlády: USA zorganizovaly útoky z 11. září

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lijian Zhao 16. srpna 2022 na Twitteru uvedl, že útoky z 11. září 2001 zorganizovaly Spojené státy (nikoli al-Káida).

Asi jen málokdo, kdo se ve větší míře zajímal o události z 11.9.2001, věří oficiální verzi. Dosud se k ní kriticky vyjádřilo velké množství expertů a podle všeho i mnoho příbuzných obětí žádá o vyšetření a sdělení skutečné pravdy o událostech z 11. září.

USA mají na svém kontě miliony mrtvých po celém světě. Pokud si tento fakt uvědomíte, pak nemůžete zavrhnout ani verzi, která říká, že za útoky stojí USA. Nebudu zde rozebírat indicie, které by k tomu vedly, ale již někdy v 60. letech se s podobnou možností kalkulovalo (s tím, že útok pod falešnou vlajkou by se svedl na Kubu, resp. SSSR).

VIDEO: Lživá interpretace dějin. Co bylo skutečnou příčinou srpna 68? O okupaci nešlo.

Nebyli jsme suverénní země. Dubček splnil svou roli, když jako šéf parlamentu vyhlásil drakonický obuškový zákon, který měl potlačit pokračující protesty. Šlo o policejní akci v bouřící se provincii. A jejím důvodem ani zdaleka nebyla „demokratizace“ – prováděná jedním křídlem téže komunistické strany – ale potřeba umístit u nás jaderné zbraně – jako odpověď na americké rakety s jadernými nosiči umístěnými za našimi západními hranicemi, říká Petr Hájek.

Protiproud TV přináší komentář Petra Hájka, tentokrát nejen čtenářům, ale i divákům a posluchačům Protiproudu – a zrovna na každoročně hlučně prožívané výročí srpna osmašedesát:
https://rumble.com/embed/v1e6xzl/?pub=p9u3e
Rusko posuzuje možnost ukončení konfliktu na Ukrajině

Západní země protahují konflikt na Ukrajině, aby způsobily Rusku větší škody, ale čím déle bude trvat, tím obtížnější bude jeho ukončení mírovým řešením, prohlásil vysoce postavený ruský diplomat.

Současný postoj Ukrajiny znemožňuje diplomatický kontakt s Ruskem, řekl v neděli listu Financial Times stálý zástupce Ruska při OSN v Ženevě Gennadij Gatilov.

Spojené státy a jejich spojenci využívají nepřátelské akce na Ukrajině „jako nátlakovou záležitost na Rusko, jako nástroj izolace Ruska … poškozující naši pozici, ekonomicky, politicky,“ řekl.

Zelenský opakovaně prohlásil, že je připraven jednat se svým ruským protějškem Vladimírem Putinem o ukončení konfliktu, ale učiní tak až poté, co se všichni ruští vojáci stáhnou na pozice před rokem 2014. To podle Moskvy naznačovalo, že pro schůzku Putin – Zelenský neexistuje „praktická platforma „, uvedl Gatilov.

„Nyní nevidím žádnou možnost diplomatických kontaktů,“ řekl Gatilov britským novinám. „A čím více bude konflikt pokračovat, tím obtížnější bude diplomatické řešení.“

*****

Největší britský dodavatel palivového dřeva očekává 20% nárůst poptávky, protože účty za plyn stále rostou

Dodavatelé palivového dřeva ve Velké Británii předpokládají, že během nadcházející zimy vzroste jeho prodej o pětinu, protože miliony domácností se možná rozhodnou zatopit v kamnech, aby se vyrovnaly s rostoucími účty za energie.

Podle Nica Snella, generálního ředitele společnosti Certainly Wood, největšího britského dodavatele palivového dřeva, již poptávka začala růst, protože spotřebitelé se začínají připravovat na příchod chladnějšího počasí.

*****

Zelenský varuje před postavením neonacistů před soud

Pokud budou zajatí ukrajinští neonacisté podrobeni „demonstrativnímu“ soudu, mírové rozhovory s Ruskem se již konat nebudou, prohlásil prezident Zelenský.

Orgány Doněcké lidové republiky již dříve uvedly, že plánují tribunály pro podezřelé z válečných zločinů spáchaných ukrajinskými vojáky, včetně příslušníků neonacistického praporu Azov, v jehož řadách jsou sympatizanti Hitlera s otevřeně ultranacionalistickými názory.

*****

Scholz slibuje Kyjevu „brzy“ více zbraní

Kancléř Olaf Scholz v reakci na kritiku bývalého generála Bundeswehru uvedl, že Berlín dodává Kyjevu „mnoho zbraní“ a bude Ukrajině i nadále poskytovat „to, co potřebuje pro svou obranu“.

Německo v současné době „dodává nejmodernější a nejúčinnější vybavení“, zdůraznil Scholz během tradičního „dne otevřených dveří“ o tomto víkendu a uvedl nedávné několikanásobné dodávky samohybných protiletadlových děl „Gepard“ a houfnic PzH 2000.

*****

USA a Jižní Korea zahájily velké válečné hry

Washington a Soul v pondělí zahájily největší společné vojenské cvičení za poslední roky. Cvičení Ulchi Freedom Shield potrvá do 1. září a bude se ho účastnit mnoho letadel, válečných lodí a dělostřelectva a tisíce vojáků v „obranných“ a „protiútočných“ scénářích.

*****

Odhaleny podrobnosti o vraždě dcery ideologa „ruského světa“

Výbuch, který si vyžádal život Darji Duginové, dcery významného ruského politického filozofa Alexandra Dugina, byl podle vyšetřovatelů způsoben bombou, která byla připevněna pod jejím terénním vozem na straně řidiče.

Podle ruského Vyšetřovacího výboru výbušné zařízení roztrhalo Toyotu Land Cruiser, kterou v sobotu večer řídila v Moskevské oblasti poblíž obce Bolšij Vjazemy. Uvádí se, že vozidlo patřilo jejímu otci.

„Již bylo zjištěno, že výbušnina byla umístěna pod spodní částí vozu na straně řidiče. Darja Duginová, která řídila, byla při výbuchu usmrcena,“ uvedla agentura a zopakovala, že vyšetřovatelé se domnívají, že útok byl promyšlený a že šlo o zakázku.

Vyšetřovací výbor uvedl, že jeho specialisté nyní ohledávají místo nehody a že vozidlo bylo z místa odvezeno k dalšímu zkoumání. „Jsou zadávány odborné posudky, včetně biologické, genetické, chemické a výbušné expertizy,“ poznamenala agentura a dodala, že byl získán záznam z palubní kamery SUV, zatímco strážci zákona pracují na identifikaci podezřelých a možných svědků.

V sobotu večer měl otec oběti přednášku na téma „Tradice a historie“ na rodinném festivalu v Moskevské oblasti. Darja Dugina se akce zúčastnila. Podle několika zpráv měl Dugin původně v plánu odjet z festivalu se svou dcerou, ale později se rozhodl jet jiným autem, zatímco Darja si vzala jeho Toyotu Land Cruiser.

Dugin je znám svými vyhraněnými protizápadními a „neoeurasijskými“ názory. Západní média ho vykreslují jako hybnou sílu klíčových aspektů zahraniční politiky prezidenta Vladimíra Putina. Navzdory své pověsti na Západě se však v Rusku nikdy netěšil oficiální podpoře Kremlu a je většinou považován za okrajovou postavu.

„K dnešnímu dni bylo zjištěno, že bomba pod autem Duginové byla aktivována na dálku. Pravděpodobně byl její vůz bedlivě sledován a její pohyb monitorován,“prozradil zdroj.

Vyšetřování ukázalo, že bomba byla nastražena pod autem na straně řidiče. Darja Duginová, která SUV řídila, byla na místě mrtvá. Vyšetřovatelé zahájili trestní řízení, které bude prověřovat ústřední úřad ruského Vyšetřovacího výboru. Bomba obsahovala 0,4 kg ekvivalentu TNT, uvedly orgány činné v trestním řízení.

Darja Duginová se svým otcem Alexandrem Duginem jen několik hodin před tragédií, 20. srpna 2022

 

AKTUALIZACE 14:54 (22.8.)

„V důsledku naléhavých detektivních opatření Federální bezpečnostní služba vyřešila vraždu ruské novinářky Darji Duginové,“ sdělila FSB. Speciální služba zjistila, že „zločin byl připraven a spáchán ukrajinskými tajnými službami“. Jako jeho pachatelka byla identifikována občanka Ukrajiny Natalia Vovková, narozená v roce 1979.

Do Ruska přijela 23. července 2022 spolu se svou dcerou Sofií Šaban. V den vraždy se Vovková s dcerou zúčastnily literárního a hudebního festivalu Tradice, kde byla Dugina přítomna jako čestný host.

Dne 21. srpna po dálkově řízeném výbuchu vozu Toyota Land, který Duginová řídila, odjela Vovková s dcerou přes Pskovskou oblast do Estonska, uvádí dále FSB.

Aby mohla vraždu naplánovat a získat informace o životním stylu Duginové, pronajala si Vovková se svou dcerou v Moskvě byt ve stejném domě, kde bydlela oběť. Ke sledování novinářky používala automobil Mini Cooper. Při vjezdu do Ruska mělo vozidlo registrační značku Doněcké lidové republiky – E982XH DPR, v Moskvě registrační značku Kazachstánu 172AJD02 a při výjezdu ukrajinskou registrační značku AH7771IP. Materiály z vyšetřování byly předány Vyšetřovacímu výboru, uvádí dále FSB.
Natalia Vovková bude zařazena na seznam hledaných osob a bude požadováno její vydání do Ruska, sdělil agentuře TASS zdroj z orgánů činných v trestním řízení.

*****

Šéf ukrajinské regionální bezpečnosti spáchal sebevraždu

Šéf ukrajinské bezpečnostní služby SBU v Kirovogradské oblasti byl v sobotu večer nalezen mrtvý ve svém bydlišti. Podle místních médií šlo pravděpodobně o sebevraždu.

Tělo Alexandra Nakonečného objevila jeho manželka v jejich bytě v Krapivnici, vysvětlil web Obozrevatel. SBU smrt šéfa bezpečnosti potvrdila s tím, že incident se vyšetřuje.

*****

Rusko pokračuje v hromadění devizových rezerv

Podle údajů, které ve čtvrtek zveřejnila ruská centrální banka, dosáhly mezinárodní aktiva Ruska k 12. srpnu 580,6 miliardy dolarů. Moskva zvyšuje své rezervy jako štít proti sankcím. Mezinárodní rezervy se skládají z devizových fondů, zvláštních práv čerpání u MMF a zlata. Celkové rezervy oproti předchozímu týdnu vzrostly o 5,8 mld. dolarů.

*****

Britští vojáci se připravují na boj s Ruskem

Paul Carney prohlásil, že britští vojáci musí být připraveni bojovat proti Rusku a měli by připravit své rodiny na možnost „prodlouženého“ nasazení. Jeho rada přichází poté, co nový šéf britského generálního štábu prohlásil, že britské síly se musí stát schopnými „porazit Rusko v boji“.

Pro nejnovější vydání časopisu britské armády „Soldier“ Carney uvedl, že „armáda se formuje tak, aby čelila hrozbě ze strany Ruska“, a „bude připravena, se správným vybavením, sehrát naši roli při odvrácení budoucí války v Evropě“.

*****

Ceny zemního plynu v Evropě v pondělí vyskočily o 10 % poté, co ruský energetický gigant Gazprom minulý týden oznámil nadcházející třídenní odstávku plynovodu Nord Stream 1 kvůli údržbě.

*****

Šéf estonské diplomacie Urmas Reinsalu uvedl, že běžní Rusové nesou morální zodpovědnost za umožnění Putinovi napadení Ukrajiny. Proto by podle něj měla EU zakázat vstup ruským turistům. Zákazu vydávání víz Rusům oponuje například německý kancléř Olaf Scholz.

*****

Američtí politici pokračují v návštěvách Tchaj-wanu. Guvernér amerického státu Indiana Eric Holcomb se na Tchaj-wanu setkal s prezidentkou ostrova Cchaj Jing-wen.

*****

Od ledna do července 2022 navštívilo Turecko více než 2,1 milionu turistů z Ruska, sdělil zdroj z tureckého ministerstva kultury a cestovního ruchu. To je o 41,5 % více než ve stejném období loňského roku.

*****

Příprava první etapy tribunálu v Doněcké lidové republice pro válečné zločince se chýlí ke konci, materiály k 80 případům zločinů spáchaných nacionalistickým praporem Azov (v Rusku postaveným mimo zákon) jsou již plně připraveny, oznámil v pondělí šéf DLR Denis Pušilin.

*****

Během uplynulých 24 hodin ruská armáda zasáhla ukrajinské pozice v Záporožské a Mykolajivské oblasti a v Doněcké lidové republice a zničila přibližně 200 nacionalistů, uvedlo ministerstvo obrany.

„Vysoce přesné zbraně ruského letectva zasáhly velitelské stanoviště 102. brigády teritoriální obrany u obce Poltavka v Záporožské oblasti. Zničeno bylo až 30 nacionalistů a 14 kusů vojenské techniky,“ uvádí se ve zprávě.

V Mykolajivské oblasti bylo při soustředěném palebném útoku na bojové pozice 28. mechanizované brigády ukrajinských ozbrojených sil u obce Luparevo zničeno přes 50 nacionalistů a sedm jednotek obrněných a speciálních vozidel.

*****

Zdroj: RT, TASS, Ria Novosti

Převzato: https://tadesco.org/zpravy-ze-sveta-22-8-2022/