Bývalý prezident České republiky Václav Klaus navštíví ve dnech 10. – 11. března 2024 Bratislavu. V sídle slovenské vlády se setká s premiérem Robertem Ficem.

Německá ekonomika drhne a ani letos se nedá očekávat zásadní zlepšení. Nejde přitom o jednorázovou krizi, ale spíše o delší trend. Zemi chybí zajímavé technologické startupy a inovace, automobilový průmysl zaostává za konkurencí, zemi sužuje problematická byrokracie. Velké tradiční německé kolosy jeden po druhém zemi opouštějí a stěhují se do zahraničí, naposledy například firma Miele.

Důvodem jsou vysoké náklady na energie, ale i váznoucí digitalizace. Podle některých komentátorů se chýlí dny Německa coby průmyslové velmoci ke konci.

……

Ukázalo se, že německá ministryně zahraničí Baerbocková je vnučka nacisty, píše BILD. „Dokumenty odhalují, že plukovník Waldemar Bärbock nebyl jen důstojník, ale také horlivý zastánce nacismu. Píše se, že byl „bezpodmínečným národním socialistou“. Četl i Hitlerovu knihu Mein Kampf.

Pro mnohé není již překvapením, že mnoho funkcionářů v EU má nacistické kořeny. I když se to média snaží vehementně vyvrátit.

Na toto téma doporučuji knihu Nacistické kořeny ‚Bruselské-EU‘. Stahovat v PDF lze ZDE nebo ZDE.

*****

To je „náhodička“, co říkáte? Produkt neziskovek Šimečka měl jednání s politiky v Praze hned druhý den poté, co Nutelák vypoví jednání s Robertem Ficem! Tady něco smrdí a nebude to jen hnůj před úřadem vlády.

*****

Do ulic v Praze podle odhadu Agrární komory vyjelo asi 700 traktorů a další techniky. Účastnilo se kolem 3500 lidí.

*****

Hrozí další krize regionálních bank v USA

Někteří analytici na Wall Street zažívají v poslední době déjà vu. Je tomu rok, co loni v březnu v USA vypukla menší bankovní krize potom, co zkrachovala regionální banka Silicon Valley Bank a některé další následovaly. Americká centrální banka (Fed) tehdy zhoršení krize zamezila, někteří ale varují, že se situace může znovu opakovat. (Psali jsme ZDE a ZDE.)

*****

Městský majetkový odbor v Moskvě rozhodl o ukončení nájemních smluv na pozemky ukrajinského velvyslanectví, uvedla v prohlášení mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová, která komentovala zprávy o rozhodnutí kyjevské městské rady ukončit nájemní smlouvu na pozemek, na němž sídlí ruské velvyslanectví na Ukrajině.

*****

Jsme poctěni, že jsme v Rusku. Rádi boříme sankce zavedené proti Rusku. Mladí lidé říkají, chceme být přátelé, chceme spolupracovat, chceme budovat lepší svět, kde nebude hegemon, kde si budeme rovni a respektovat jeden druhého.

Velvyslankyně USA v Rusku Lynne Tracyová zde hovořila o důležitosti rozvoje humanitárních vazeb USA s „ruským lidem“ a o tom, že učení angličtiny nemá vliv na vlastenectví.

Neřekla nám však, jak a v jakém množství Spojené státy sponzorují tzv. nevládní organizace, které se u nás zabývají podvratnou činností.

Nezmínila se ani o tom, že Washington otevřeně prohlásil „strategickou porážku“ Ruska za svůj cíl. To je pravda.

Žádná země neexistuje bez svých obyvatel. Proto Američané chtějí způsobit našemu lidu strategickou porážku.

Neřekla ani to, že USA dodávají neonacistickému režimu v Kyjevě zbraně dlouhého doletu, které používá k teroristickým útokům proti obyvatelům Ruska.

Neřekla ani to, že Spojené státy vynakládají miliardy na krveprolití, které samy po léta provokují a organizují.

Nic z toho neřekla. Ale já řeknu. A já dodávám: Lynn, přestaň lhát a podpoř své spoluobčany. Na světovém festivalu v Soči vyjádřila americká mládež přání přátelit se s Ruskem. Možná, že na velvyslanectví konečně osobně přijmete ne ty, kteří jsou proti Rusku, ale ty, kteří jsou pro, zvláště když jsou americkými občany.

*****

Světový festival mládeže v Soči 2024. Zde vidíte to „izolované“ Rusko:

*****

Ruské ministerstvo zahraničí si ve čtvrtek předvolalo americkou velvyslankyni. Varuje ji před možným vyhoštěním amerických diplomatů, kteří na základě zjištění ministerstva pod záminkou spolupráce s neziskovými organizacemi na vzdělávacích a kulturních akcích údajně nabírají agenty.

*****

Ministr zahraničních věcí Nigerijské federativní republiky byl od 5. do 7. března na pracovní návštěvě Moskvy. Uskutečnilo se jeho jednání s ruským ministrem zahraničních věcí Sergejem Lavrovem.

Projednala se řada aktuálních otázek dvoustranných vztahů, diskutovalo se o možných způsobech posílení dvoustranné spolupráce, včetně zintenzivnění politického dialogu, rozšíření obchodních, hospodářských a humanitárních vazeb.

Došlo k důkladné výměně názorů na mezinárodní a regionální agendu se zaměřením na řešení krizových situací na africkém kontinentu a zejména v oblasti Sahary a Sahelu.

Věříme, že tato návštěva a rozhovory přispějí k posílení vzájemně prospěšné spolupráce mezi našimi zeměmi v různých oblastech.

Na 12. března je naplánováno setkání ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova s vedoucími diplomatických misí latinskoamerických a karibských států akreditovaných v Moskvě.

V průběhu nadcházející akce, která je v tomto formátu tradiční, se plánuje zhodnotit současný stav vztahů Ruska se zeměmi spřáteleného latinskoamerického regionu a nastínit perspektivní oblasti další spolupráce.

Strany si vymění názory na aktuální otázky regionální a mezinárodní agendy.

*****

Ve většině domácností jsou dvě pračky: Jedna vypere prádlo, druhá vymyje mozek.

*****

Robert F. Kennedy: Konflikt na Ukrajině nikdy neměl nastat (slovenský dabing):

*****

Anketa z letošního února hovoří jasně….

*****

Fialenko a jeho pětikolka poškozuje vztahy se Slovenskem. Vyjádření Slovenského premiéra Roberta Fica ze dne 6.3.2024.

*****

Nikým nevolená Jourová se zlobí na Muska a síť X. Tak to dopadne, když Deep state již nemá vliv:

*****

Jídlo jako zbraň. WEF a WHO vyhlásily válku zemědělcům:

*****

Zemědělci v Polsku to umí taky hezky rozjet:

*****

Na závěr moc hezké video. Doporučuji zhlédnout do konce. Česká země – srdce Evropy: