V pondělí ráno zemřel bývalý ředitel FBI James Comey; jeho srdce přestalo bít poté, co mu gilotina oddělila hlavu.

Jak již bylo uvedeno dříve, 4. června Úřad vojenských komisí uznal Comeyho vinným z vraždy a velezrady a rozhodl, že bude sťat v Den nezávislosti nebo před ním. V pondělí v 11:00 sbor sboru generálního advokáta amerického námořnictva tento slib splnil a místopředseda John G. Hannink předsedal krátkému ceremoniálu při popravě.

Na rozdíl od popravy Clintonové a Podesty chyběly Comeyho fanfáry; pouze půl tuctu vojenského personálu, včetně generála námořní pěchoty Davida H. Bergera, vydalo svědectví o příšerném, ale zaslouženém úmrtí Comeye. Na rozdíl od předchozích poprav chyběly Comeyovy podrobnosti o provedení. Poté, co dva uniformovaní poslanci doprovodili Comeyho ke zlověstnému aparátu a viceadmirál Hannink osobně vytáhl páku, která spustila čepel o hmotnosti 88 liber z výšky 14 stop. Comeyho hlava spadla do koše, který byl poté zapečetěn a odvezen na neznámé místo.

Poprava proběhla poblíž majáku Windward Point na jižním okraji zálivu Guantánamo. Zdroj obeznámený s touto událostí pro Real Raw News uvedl, že gilotina používaná k ukončení Comeyho života byla ta, kterou on a bývalý prezident Barack „Husajn“ Obama zamýšleli použít na vlastence. V tomto smyslu bylo popravčí zařízení symbolem Comeyho nenávisti vůči Americe a jejím lidem.

Ve chvílích, které vedly k jeho úmrtí, Comey začal kopat a křičet, když ho dozorci táhli ke gilotině. Údajně vyhrkl: „Bože, prosím, nezabíjej mě. Neudělal jsem nic špatného. Jen jsem vždy plnil rozkazy. Mám děti. Nechci zemřít. To není spravedlnost. “

“Měl jsi mnoho příležitostí přijmout dohodu.” Teď je příliš pozdě, “viceadmirál. Hannink rázně odpověděl.

“To si nezasloužím. Nezasloužím si to, “pokračoval Comey.

Dozorci mu zajistili na krku uzamykací mechanismus, který jej znehybnil. Jeho paže byly roztáhnuty a okovy připevněny na zápěstí jej přitlačily k plošině. Když čepel padla, viceadmirál Hannink chvíli promluvil s malému shromáždění: “Věřte, že je vykonání popravy odporné a nikoho z nás to nebaví. Měl několik šancí vyhnout se tomuto osudu a všechny je odmítl. Dnes bylo pouze dosaženo spravedlnosti.

Zdroj;

https://realrawnews.com/2021/06/james-comey-loses-his-head-to-guillotine/