Byla jednou jedna velká knihovna, která byla vytvořena tak, aby obsahovala veškerou moudrost světa. Byla to Alexandrijská knihovna ve starověkém Egyptě. Knihovnu vytvořil Klaudios Ptolemaios, makedonský generál a nástupce Alexandra Velikého, vizionářského řeckého krále, který kromě toho, že byl dobyvatelem, byl také filozofem. Předpokládalo se, že Alexandrijská knihovna obsahuje veškerou moudrost a magii z celého světa. Pravděpodobně se žádné jiné knihovně nepodařilo získat více svazků z Alexandrijské velké knihovny, než právě Vatikánským tajným archivům (Archivum Secretum Apostolicum Vaticanum).

Vatikánské tajné archivy: nástupce Alexandrijské knihovny
Alexandrijská knihovna byla věnována Múzám, devíti bohyním všech magických umění a věd. Po démonizaci Starého náboženství se všechny tyto posvátné texty staly nezákonnými. Proto byla Alexandrijská knihovna zapečetěna křesťanským císařem Theodosiem I. v roce 391 n.l. Současně byly patriarchou Theofilem zakázány také starodávné chrámy v Alexandrii.


Podle Sokrata z Konstantinopole – starodávného historika – byly zničeny všechny pohanské chrámy, včetně Serapeum, které bylo součástí Velké knihovny.
250 let poté, v roce 642 n.l., byla Alexandrie dobyta muslimskou armádou ‘Amr ibn al-‘As. To, co zbylo z knihovny, muslimové vypálili, protože: „Pokud tyto knihy nesouhlasí s Koránem, nepotřebujeme je. A pokud jsou proti Koránu, zničte je.“

Co se stalo s knihami z Velké knihovny?
Je zřejmé, že byla spálena většina ze 400 000 starodávných svitků papyrusu. Předpokládá se však, že císaři, papežové, patriarchové a dobyvatelé – počínaje Juliem Caesarem – dokázali zachránit nejdůležitější knihy. Buď je kradli, nebo kopírovali.

Existují 3 místa na světě, o kterých se věří, že uchovávájí většinu těchto starých knih. Jsou to:

  1. Papežův tajný archiv – Vatikán
  2. Mount Athos neboli Svatá Hora – Řecko
  3. Klášter svaté Kateřiny, Sinajský kostel – Egypt

Posviťme si na Vatikánské tajné archivy
Vatikánský tajný archiv je soukromá sbírka knih uložená ve Vatikánu. Knihovna patří vždy papeži jako panovníkovi Vatikánu. Veřejnost má přístup pouze do malé části archivu. Vstup do celé knihovny je povolen jen několika málo akademikům z celého světa, kteří obdrželi speciální povolení tyto spisy studovat v rámci své odborné činnosti. Většina knih je v latině.

Co obsahuje Vatikánský tajný archiv

  1. Dokumenty Vatikánského státu
  2. Papežovy účetní knihy
  3. Knihy, artefakty, umělecká díla a rukopisy, které církev nashromáždila v průběhu staletí.

Ačkoli byla knihovna oficiálně otevřena v roce 1881 papežem Leem XIII., o archivech bylo možné napsat stovky tajemných románů. Protože i když je nyní knihovna otevřena, existují přísná omezení v tom, co návštěvníci archivu smějí vidět.

Podle oficiálních zdrojů se odhaduje, že má Vatikánský tajný archiv 85 kilometrů, to je 53 milionů regálů, ve kterých jsou uloženy téměř 2 miliony knih a 150 tisíc rukopisů. To je nepředstavitelné. Chcete-li být oficiálním výzkumným pracovníkem který smí tyto kilometry procházet, musel by vám Svatý stolec udělit zvláštní přístup.

O katakombách ve Vatikánu také koluje řada neoficiálních zpráv, že má ještě další skrytá podzemní patra. Předpokládá se, že tato část archivu je ještě mnohem větší. Přístup sem má jen pár lidí.

Jaká tajemství se zde skrývají?

To, co se v těchto archivech skrývá, by mohlo navždy změnit historii lidstva.
Badatelům se speciálním povolením je umožněn přístup i k „nebezpečné části“ archivu. V těchto oddílech existují knihy, u kterých se nabízí otázka, proč je vůbec církev shromažďovala.

Celý článek zde:

https://aluska.org/tajemstvi-ukryta-v-papezovych-tajnych-archivech-ve-vatikanu/