Kdo by nechtěl nahlédnout pod pokličku Tajemství a použít něco ze zákona, který nás tolik ovlivňuje? Magicky si přitáhnout to vše, po čem tolik toužíme: peníze, lásku, mládí, radost, štěstí atd. Tím spíše, že to může být opepřeno poznatky kvantové fyziky – jako v knize Gregga Bradena Matrix-Božský zdroj.
Esenci zákona přitažlivosti lze stručně popsat takto: Všichni vědomě či nevědomě používáme univerzální sílu, která je součástí jednoho z duchovních (metafyzických) zákonů. Jde o přitažlivost. Všechno, co v životě prožíváte, si do něj nevědomky přitahujete. Moudří lidé to věděli už dávno. Na co soustředíme pozornost, to si přitahujeme do života. My lidé jsme vlastně jakýmsi éterickým „magnetem“. Pokud chceme skutečně formovat život pozitivním směrem, je důležité si tuto mocnou tajemnou sílu uvědomovat. Jde o to, abychom vytvořili ve své mysli obraz toho, co chceme dosáhnout a – pak to začne fungovat. Stanete se tím, na co nejvíce myslíte, ale také přitahujete to, o čem nejvíc přemýšlíte.
Informace o zákonu
Čtení v češtině je dostatek: Překlad amerického bestselleru „Zákon přitažlivosti – Základy Abrahamova učení“ od Esther Hicksové a Jerryho Hickse. Film Tajemství (The Secret), dostupný na youtube.com i s titulky, má také svou knižní podobu v češtině. Autorkou filmu i knihy je australská scénáristka a producentka Rhonda Byrneová. Nedávno přidal svůj Zákon rezonance německý herec a spisovatel Pierre Franckh. V moderní historii se koncept zákona přitažlivosti objevil již před více než sto lety. Je spojen s New Thought Movement (Hnutí nové myšlenky). Později se jím zabývali teosofové. Znovuzrození prožila idea tohoto metafyzického zákona v roce 2006, kdy měl premiéru film Tajemství. Úspěch filmu i stejnojmenné knihy přitáhl k tématu mediální pozornost. Kniha manželů Hicksových se stala bestsellerem v USA v roce 2008.
Následující text o zákonu přitažlivosti je výňatkem z knihy Kurta Tepperweina Duchovní zákony.
Stejné přitahuje stejné a je posilováno stejným. Nestejné se navzájem odpuzuje. Silnější ovládá slabší a přizpůsobuje si je. Každý může přitahovat pouze to, co odpovídá jeho současné vibraci. Strach tedy přitahuje tedy to, čeho se bojíme. Naše chování určuje naše vztahy. Když udeříte do klávesy klavíru, rozechvějí se všechny struny, které určují vrchní tón hlavní struny, tj. které jsou homogenní. Stejně tak je každé tělo uvedeno do vibrace všemi tóny, které leží na jeho vlastní frekvenci. To ale neplatí pouze v oblasti fyzického těla, nýbrž zejména v oblasti psychického prožívání, v němž přijímáme energie, vibrace a naladění, pro něž jsme vnímaví. Tělo nebo duše tedy přijímají příbuzné vibrace a ladí se na zvuky svého okolí.
Zákon rezonance je zákonem přenosu energie. Každá vibrace totiž přenáší energii, která v ní působí, na každé tělo, které vibruje stejně. Stejně naladěná těla a duše tak navzájem zesilují své vibrace, a tím zvyšují svou energii. Takové ovlivnění je buď pozitivní, nebo negativní, podle toho, jak jsme právě naladěni. Na účinku zákona rezonance se zakládají veškerá masová hnutí.
Máme však svobodnou volbu v tom, kterým vibracím se chceme otevřít, které přijmeme, které zesílíme nebo naopak zeslabíme. Na tom je založen účinek manter a náboženského zpěvu. Zpěvem se naladíme na patřičnou energii a necháme ji v nás působit. Naladěním na tyto vyšší vibrace v sobě můžeme aktivovat oblasti, které v nás dosud byly latentně skryty a neprojevovaly svou činnost. (/)
Díky zákonu rezonance získává i zákon hojnosti zcela nový aspekt. Ukazuje nám, že můžeme dostat jen tolik, kolik jsme schopni přijmout, a v takové kvalitě, která odpovídá vibracím našeho podvědomí. Ale když ve svém podvědomí něco držíme dostatečně dlouho, ať je to cokoliv, nutně se to musí stát skutečností ve vnějším světě.
I když si zrovna vědomě nemyslím, že jsem chudý, ale na tento svět jsem přišel s podvědomým sklonem myslet ve vzorci „chudoby“, zůstanu chudý tak dlouho, dokud tento myšlenkový vzorec vědomě nezměním. I když zákon rezonance neznám nebo nechápu jeho princip, přece tento zákon účinkuje.
Zdroj a foto: wikipedia.org, Flicker.com
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.