Věděli jste, že patenty na počítačové monitory, chytré telefony, televizory atp. výslovně uvádějí, že mohou být použity k manipulaci s nervovým systémem lidí?

Fyziologické účinky byly pozorovány u lidí v reakci na stimulaci pokožky slabými elektromagnetickými poli pulzujícími při určité frekvenci přibližně ½ Hz nebo 2,4 Hz, například na vybuzení senzorické rezonance.

Mnohé počítačové monitory a televizní trubice při zobrazování pulzních obrazů vyzařují pulzní elektromagnetická pole dostatečné velikosti k tomu, aby způsobila takové buzení. Je tedy možné manipulovat s nervovým systémem subjektu pomocí pulzujících obrázků zobrazovaných na blízkém monitoru počítače nebo televizi.

V druhém případě může být pulsující obraz vložen do programového materiálu nebo superponován modulací video toku, buď jako RF signál nebo jako video signál. Obraz zobrazený na monitoru počítače lze efektivně pulzovat pomocí jednoduchého počítačového programu. U některých monitorů se mohou generovat pulzní elektromagnetická pole schopná vyvolat senzorickou rezonanci u blízkých subjektů, i když zobrazované obrázky pulsují s podvědomou intenzitou.

Program, který způsobí, že monitor zobrazí blikající obraz, lze spustit na vzdáleném počítači, který je připojen k počítači uživatele přes internet.

V případě televizního monitoru může jít pulsace obrazu přes video tok, když proudí z video zdroje, nebo tok může být modulován tak, aby překrýval pulsaci. V prvním případě může být živé televizní vysílání nastaveno tak, že má tuto funkci zabudovanou jednoduchým jemným pulzováním s osvětlením vysílané scény. Tento způsob lze samozřejmě použít i při tvorbě filmů a nahrávání videokazet a DVD.

Některé monitory mohou vysílat impulsy elektromagnetického pole, které vyvolávají smyslovou rezonanci v blízkém objektu prostřednictvím obrazových impulzů, které jsou tak slabé, že působí na podvědomé úrovni.

Tím se otevírá cesta pro zlomyslnou aplikaci vynálezu, kdy lidé nevědomky manipulují se svým nervovým systémem pro účely jiných lidí. Takové používání by bylo neetické a určitě se nedoporučuje. Zmiňuje se zde s cílem upozornit veřejnost na možnost skrytého zneužívání, ke kterému může dojít při online sledování televize, videí nebo DVD.

Patent si můžete přečíst zde:

https://patents.google.com/patent/US6506148B2/en

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info