image6Stál jsem frontu v lékárně. U pokladny byla stará paní s receptem na léky. Doplatek činil 1850 Kč. Paní chvilku stála a pak řekla, že tolik peněz nemá, že by potom neměla na jídlo. Lékárnice samozřejmě trvala na uvedené částce a dodala, že bez těch léků paní nemůže být. V lékárně bylo ticho jako v hrobě. Paní se otočila a se slzami v očích odešla. Uvědomil jsem si,že na jejím místě může být kdokoliv z nás.

Tak máme nového prezidenta. Podle názoru jedné strany špatného, podle druhé dobrého. Na hodnocení je ještě moc brzy. Uvidíme, jakých dosáhne výsledků. Napříč politickým spektrem se nese názor, že prezident podle ústavy nemá prakticky žádné pravomoce. Myslím si, že tomu tak není. Nasvědčuje tomu poněkud křečovitá snaha pánů Kalouska a Nečase přesvědčit veřejnost o tom, že kromě kladení věnců a novoročního projevu nemá president nárok se účastnit aktivně politického života. Možná ještě posílat zápisky z cest po světě, píše Antonín Petrla.

Není to tak dlouho, co jsem zaslechl zprávu, že Václav Klaus tím,že nejmenoval nové ústavní soudce, zanechal tuto instituci co se týče počtu soudců, ve špatném stavu.Tato zpráva sama o sobě nebyla moc zajímavá ,ale jenom do doby, než jsem si uvědomil, že chybějící ústavní soudce bude jmenovat nový prezident. Je tudíž možné,že ústavní soud bude doplněn lidmi, kteří budou určitým způsobem sdílet názory pana prezidenta. Pokud takto smýšlejících soudců bude většina, potom se z kladeče věnců stane velice mocným mužem. A silným protivníkem současné vlády.

Že to není jenom utopie naznačuje předchozí rozhodování ús ve věci poplatků ve zdravotnictví, doplatků za léky atd. Když už to hodně přeženu ,mohlo by jít o počátek prezidentského systému. Co se mě týče, nejsem proti. Pokud bude vše podmíněno osobní odpovědností dotyčného prezidenta, proč ne. A když jsme si přímou volbou zvolili prezidenta, bylo by dobré stejným způsobem volit poslance do poslanecké sněmovny, včetně osobní odpovědnosti za výkon svěřené funkce, s možností odvolání, pokud pan poslanec nebude prosazovat zájmy svých voličů. Co se týká senátu, myslím,že tato instituce je tu jenom proto, aby stát utratil více peněz.

Ale pravda je, že pokud by každý poslanec nesl osobní odpovědnost za svoje skutky, tak bychom asi měli problém poslaneckou sněmovnu zaplnit. Jsem ale přesvědčen o tom, že v tomto případě by do sněmovny kandidovali skutečné osobnosti, lidé kteří mají skutečný zájem o správu věcí veřejných a o vedení státu pro lid a ne proti němu.

Změna je nutná. Pokud budeme pokračovat dál stejným směrem, dopadne to s námi špatně. Pánové politici už nemají kde krást, tak okrádají ty kteří se nemají jak bránit. Uvedu jeden příklad. Stál jsem frontu v lékárně. U pokladny byla stará paní s receptem na léky. Doplatek činil 1850 Kč. Paní chvilku stála a pak řekla, že tolik peněz nemá, že by potom neměla na jídlo. Lékárnice samozřejmě trvala na uvedené částce a dodala, že bez těch léků paní nemůže být. V lékárně bylo ticho jako v hrobě. Paní se otočila a se slzami v očích odešla.

Uvědomil jsem si,že na jejím místě může být kdokoliv z nás. Měl jsem před očima pány Drábka, Hegera, Kalouska, Schwarzenberga a jejich kecy, kterými nás obšťastňují den co den. Cloumala se mnou bezmoc a vztek a honilo se mě hlavou, co můžu udělat, aby se něco takového už nikdy nestalo. Moc možností není, ale snad k něčemu bude i těch pár řádků.

http://www.blisty.cz/art/67352.html

Jak je to možné? Co třeba ještě nevíte.

Nedávno jsem byl v lékárně a nějaký movitý občan si tam vybíral značkovou kosmetiku snad pro celou asi hodně velkou rodinu, včetně speciálních šamponů a dárkových kazet na nehty.

Nad kleštičkami na nehty asi za 350 korun ani na vteřinu nezaváhal.

Jen platil místo peněz – recepty a nechal se oslovovat pane Doktore.

Tak jsem zjišťoval a ejhle. Podle dohody mezi Českou lékařskou komorou a VZP uzavírá VZP s lékaři, kteří mají doporučení od Okresního sdružení ČLK, speciální smlouvu, která jim umožňuje předepisovat léky do určitého celkového finančního limitu pro sebe a své rodinné příslušníky na účet všeobecného zdravotního pojištění tedy zadarmo, a to i těm, kteří neprovozují smluvní zdravotnické zařízení ani v něm nepracují. Jedinou podmínkou je členství v ČLK.

Jak to vypadá v praxi:

Lékař si předepíše léky asi tak za 5 až 10.000,-Kč a každý měsíc je smění v lékárně a to buď za peníze, nebo za kosmetiku, šampóny a další důležité věci potřebné do domácnosti. A o co tu jde, jsou to přece chudáci s 45.000,-Kč platy a zaplatí to daňoví poplatníci.

Jo pan doktor ten se má Já jsem řidič a nikdo mi naftu zadarmo nedá, jak je to možné? Proč tady Kalousek nezavede pořádek???

zdroj internet