KnihyA

Přeji vám, abyste v životě našli Světlo a Pravdu... j.b. WWG1WGA - Q Děkujeme za vaši podporu: 2301348253/2010

Jak na nás představitelé ČR serou – dluhové pasti – prezident ČR

image28Poslal jsem dopis, v kterém vysvětluji dluhové pasti, škodlivost likvidací lidí a firem v dluhových pastích armádou soukromých inkasních agentur a exekutorů.

Adresát: Prezident Miloš Zeman, Pražský hrad, 119 08  Praha 1, vratislav.mynar@hrad.cz

Odesilatel: Tomáš Frček, Mezirolí 187, 362 25 Nová Role, mobil: 607 886 636frcekt@seznam.cz

Vážený prezidente České republiky, obracím se na Vás ve věci dluhových pastí, které předchozí vlády pana Topolánka a Nečase záměrně přehlížely a dokonce se lidem snažili namluvit, že 2. světová hospodářská krize neexistuje, že jsme finančně  negramotní, tudíž jsme se zde všichni příliš zadlužili. Jde o účelově krátkou paměť, jde li o to vzpomenout si v jaké kapitálové kondici vstupovali obyčejní občané v roce 1990 do kapitalismu. Jakožto ročník 1970, jsem si ze socialismu nepřinesl kapitál ani kapitalistické vzdělání. Abych mohl tedy podnikat, musel jsem se zadlužit u cizáckých, lichvářských bank. Do roku 2009 bylo  zdánlivě vše v pořádku, zisky převyšovaly výdaje.

Po tvrdém nástupu krize v roce 2009, velice markantním zde na západě Čech, nevystoupil nikdo z vlády ČR před národem a nevaroval ho před příchodem vleklé hospodářské krize. Naopak ji vlády popíraly a nechali nás dál zadlužovat se v bláhové naději, že zimu přečkáme a z jara po oživení ekonomiky vše splatíme. Pro mou firmu byl  těžkou ranou do týla program Zelená úsporám, který byl ukončen v říjnu roku 2010, přitom měl fungovat do konce roku 2012. Na jaře roku 2011 dokonce pan Nečas v médiích vyhlásil ekonomický růst.

Jsem přesvědčen o tom, že by náš stát dokázal čelit 2. Světové hospodářské krizi, kdyby nebyl po dobu dvaceti let brutálně rozkrádán, kdyby jím neprorostla mafie, která veškerou legislativu včetně ústavní přizpůsobila potřebám lobbistů, kmotrů a novému byznysu, soukromým exekutorům a inkasním agenturám. V minulosti kolaboranti zaprodali stát cizáckému kapitálu a cizácké banky, které nesou podíl na zadlužení občanů se zříkají své odpovědnosti a prostřednictvím soudců a soukromých inkasních agentur a exekutorů olupují národ a tím i stát. Probíhá na 1 000 000 exekucí ročně a to již od roku 2009, každý tento rok páchá díky tomu cca 2000 sebevraždu, někteří i vraždu.

Jakožto živnostník v dluhové pasti, ale stále pracující,  jsem pořád přínosem ekonomice a to i přes to, že dosahuji pouze 1/3 obratů běžných z dob roků 2000 až 2008.

Prosím, zasáhněte proti exekučnímu řádění bank, které nás lichvářsky zadlužily a nyní v dobách krize, nám nechtějí snížit splátky úvěrů, půjček, leasingů a hypoték. Naopak zvyšují úrokové sazby. Vždyť každý takto zničený živnostník je hřebíkem do rakve naší ekonomiky. Již zhruba polovina živnostníků je zlikvidována, letos v létě se ekonomika propadá, proto další zimu nepřežijeme. Nechci žádné dluhy prominout, pouze zmírnit dluhovou zátěž nižší splátkou. Kdyby k tomu přistoupily banky, pod tlakem státu, již v roce 2009 byla by ekonomika na tom výrazně lépe. Cizácké banky to dobrovolně neudělají, na Českém lidu jim nezáleží.

Dnes vím, že má firma krizi nezpůsobila a tudíž se dobrovolně nenechám zlikvidovat, naopak mám co bránit, svou rodinu a po pěti letech bídy již jen skromný majetek.

V Mezirolí dne 28.7.2013

Tomáš Frček

___

Toto je odpověď (přepsáno z formátu PDF):

Vážený pane Frčku,

prezident republiky Miloš Zeman obdržel Vaše podání, jímž se na něj obracíte s žádostí o pomoc živnostníkům ve formě tlaku státu na banky, který by vedl ke snížení úrokových sazeb, úvěrů, oůjček leasingů a hypoték, a tím i ke snížení jednotlivých splátek.

Pan prezident si je současné situace vědom a znepokojuje ho stejně jako Vás. Problém je v tom, že banky jsou v soukromých rukách a stát jejich podnikání může regulovat pouze prováděním nepřímých opatření.

Předpokládám, že dobrou zprávou pro Vás i pro Vaši firmu bude zahájení programu Nová Zelená úsporám. Podrobné informace najdete na stránkách Ministerstva životního prostředí ČR www.mzp.cz.

S pozdravem JUDr. Jaroslava Janáčková, vedoucí Oddělení styku s veřejností

frcek_tomas.jpg

Tak to je paskvil z Kanceláře pana prezidenta, o snížení úroků na půjčkách mi opravdu nejde, jde mi o to snížit měsíční splátky na třetinu, protože mám již pátým rokem díky “hospodářské krizi” třetinové obraty.

Program Zelená úsporám je hrozný paskvil, pomohl by mi, kdyby měli lidé na solární systémy pro přípravu teplé vody peníze a tudíž by žádali o dotace. O tepelných čerpadlech asi toto, zelená úsporám dá dotaci na tepelné čerpadlo pouze tomu, kdo jím nahradí uhelný, koksový či dehtový kotel, to je směšné, lidé chtějí nahrazovat především elektrické a plynové topení, nebo na dřevo…. A že stát nemá páky na podnikání cizáckých bank na našem území? Tak tady tedy vládnou tyto banky.

Pokračování příště (dopis vládě, senátorům a poslancům sněmovny).

exilovenoviny.cz

1 Comment

  1. Já tedy nevím – nezadlužili nás banky, ale my sami. Nemuseli jsme si půjčovat. Navíc od jisté doby nevěřím výrokům politiků a raději si informace dohledávám jinde. A taky nečekám, že by s tím pan prezident něco udělal…

Napsat komentář

© 2021 KnihyA