Na Google Earth můžete najít dva velké vstupy, které se rozprostírají ve spodní části povrchu Antarktidy a v ledové oblasti blízko pobřeží. Pro některé pozorovatele jsou to přirozené jeskyně, zformované po celou tu dobu intenzivních antarktických povětrnostních podmínek.

Nikoli však podle Scotta Waringa, vlastníka oblíbeného blogu UFO Sightings. Waring tvrdí, že by to mohly být vstupy do mimozemských základen nebo tajné středisko nějakého druhu. Upozornil na video, obsahující záběry z blízka dvou velkých vchodů. Na videu je také záběr toho, o čem si Warning myslí, že je velký, diskovitě tvarovaný objekt, pohřbený pod tajícím ledem blízko Antarktidy. Přestože nejsou na Google Earth dostupné žádné záběry záhadného UFO, vstupy do základny/jeskyně jsou pro nezávislé analýzy dostupné! Pokud to jsou skutečně vstupy do podzemních základen, pak ze zdá, že tvrzení o tom, že UFO mají základny na Antarktidě a mohly dokonce pomáhat uprchnout nacistům za druhé světové války a pomáhat jim unikat trestným výpravám amerického námořnictva, nejsou zase tak přitažená za vlasy.

Začněme výzkumem dvou velkých vstupů objevených na Google Earth, které jsou na videích Youtube uveřejněných 8. 6. Stephen Hannardem, jež ukazují různé úhly těchto vchodů. Tyto vchody jsou dostupné pro nezávislé potvrzení na následujících souřadnicích Google Earth (-66° 36′ 12.58″, +99° 43′ 12.72″ a -66° 36′ 12.58″, +99° 43′ 12.72″). Ukazují vstupy do kamenného podzemí. Ten první je přibližně 30 metrů vysoký a 90 metrů na šířku. Video také ukazuje UFO údajně nalezené Google Earth, ale tvrdí se tam, že snímek byl odstraněn a již není k dispozici.

Podle Waringa:

Velmi zajímavé a fascinující obrázky z Google Earth, které vypadají, že ukazují dva možné vstupy do nějaké mimozemské základny nebo alespoň vchod do něčeho; a obrovský objekt ve tvaru talíře, pohřbený v ledu. Pokud existují mimozemské základny v Antarktidě, pak by z toho vyplývalo, že je to také jejich mimozemská loď.

Waringovy komentáře se týkají spojení mezi těmito dvěma vchody a údajně zříceným UFO, nalezeným v tajícím ledu na South Sandwich Islands. Video neukazuje žádnou jasnou další souvislost, než jaké byly celkově údajně objeveny za použití Google Earth – UFO, jak bylo zmíněno dříve, již není dostupné pro nezávislé prozkoumání, proto nelze říci, že toto UFO je reálné.

Nicméně, tyto dva vstupy jsou jasně pravé a okamžitě vyvstává otázka ohledně jejich umělého původu. Podle Hannardova videa na Youtube jeden z těchto vstupů vypadá, jako kdyby měl kovovou klenbu nebo kupoli, která jej zakrývá. To naznačuje, že je to umělé. Takže, pokud jeden nebo oba vstupy jsou umělé, pak kdo je postavil? Jsou z nedávna, nebo je to nějaký artefakt z dávných věků, když nebyla Antarktida pokryta ledem? Zajímavé je, že slavná mapa Piri Reis ukazuje Antarktidu bez ledu, což naznačuje, že její ledové příkrovy jsou geologicky nedávný fenomén.

Jednou úchvatnou možností je, že vchody jsou svázány s událostmi po druhé světové válce – s údajným exodem nacistů do Antarktidy a s krátkou vojenskou konfrontací mezi americkým námořnictvem a základnou UFO pod nebo blízko Antarktidy.

Mimořádný ruský dokument z roku 2006 odhalil nové informace týkající se námořní expedice USA do Antarktidy z roku 1946-1947 – Operace Highjump. Námořní expedici vedl známý polární badatel admirál Richard Byrd, jehož výprava skončila po pouhých 8 týdnech s „těžkými ztrátami” – podle počátečních zpráv. Spíše, než aby popíral těžké oběti, admirál Byrd prozradil v rozhovoru pro tisk v Čile, že se jeho komando setkalo s novým nepřítelem, který “dokázal létat od pólu k pólu neuvěřitelnou rychlostí”.

Po zhroucení Sovětského svazu v roce 1991, uvolnilo KGB předtím utajované spisy, které vrhly světlo na operaci Highjump. Ruský dokument z roku 2006 prvně zveřejnil tajnou sovětskou zpravodajskou zprávu z roku 1947, zmocněnou Josifem Stalinem, o operaci Highjump, misi do Antarktidy. Tato zpravodajská zpráva, sestavená sovětskými špióny usazenými v USA, odhalila, že americké námořnictvo poslalo vojenskou expedici, aby našla a zničila skrytou nacistickou základnu. Na cestě se setkali se záhadnou letkou UFO, která na vojenskou expedici zaútočila a zničila několik lodí a významný počet letadel. Operace Highjump skutečně utrpěla “mnoho ztrát”, jak se uvádí v původní zprávě pro reportéry v Čile. I když je možné, že zpráva je výsledkem dezinformace USA, snahy nakrmit nějakého sovětského špióna, pravděpodobnějším vysvětlením je, že zpráva odkrývá první známý historický incident bitvy mezi americkým námořnictvem a neznámým UFO se základnou v podzemí nebo blízko Antarktidy.

Záhadné vstupy nalezené na Antarktidě na Google Earth nemusejí být ničím jiným než přirozeně utvořenými jeskyněmi, které se rozprostírají pod Antarktidou. Tyto vchody na druhou stranu mohou být uměle vytvořené vstupy do podzemních základen UFO. Pokud je ta poslední možnost pravdivá, pak máme možná historickou odpověď na to, odkud se vzaly letky UFO při útoku na operaci Highjump, vedenou admirálem Byrdem v roce 1947.

© Copyright 2013. Michael E. Salla, Ph.D. Exopolitics.org

http://exopolitics.org/google-earth-reveals-strange-antarctic-entrances-evidence-of-secret-ufo-bases/

Karel Rašín

Zdroj http://www.exopolitika.cz/news/google-earth-odhaluje-podivny-vchod-na-antarktide/