Pondělí:

Dezinformační taktiky: Metody využívané k udržení vaší nevědomosti
– Tento zásadní článek je z roku 2010, proto některé příklady z údajně nedávné doby už čtenáři mohou připadat jako starší historie, a kontexty jsou někdy voleny tak, že čtenář neobeznámený se skutečnostmi v USA může být zmaten, ale vše, co je tu řečeno, platí beze zbytku i u nás.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/843-dezinformacni-taktiky-metody-vyuzivane-k-udrzeni-vasi-nevedomosti

Mitt Romney podpoří úder Izraele proti Íránu
– Vyzbrojování Íránu jadernými zbraněmi je nepřijatelná hrozba pro Izrael i celý svět. Na návštěvě v Izraeli to řekl republikánský kandidát na amerického prezidenta Mitt Romney.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/839-mitt-romney-podpori-uder-izraele-proti-iranu

Úterý:

Proč jsou pravdoláskaři zamilovaní do „Humanitárních válek“?
– „Humanitární“ války odporují 200 letům liberálního myšlení. Otcové zakladatelé – na základě amerických hodnot – varovali proti trvalým armádám a zaplétání se do cizích záležitostí s tvrzením, že přerostlý vojenský establishment zničí naše svobody.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/846-proc-jsou-pravdolaskari-zamilovani-do-humanitarnich-valek

Ministr Blažek v minulosti podváděl v kauze Diag Human, ANV ho proto vyzvala k rezignaci
– Obecně prospěšná organizace Acta non verba (ANV) a publicista Jan Urban dnes vyzvali Pavla Blažka, aby rezignoval na funkci ministra spravedlnosti. Pavel Blažek podle nich naprosto selhal jako zástupce státu v kauze Diag Human, lhal, podváděl, a hrozí mu za to dokonce trestní stíhání. ANV zveřejnila řadu dokumentů, které to mají prokazovat
http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/847-ministr-blazek-v-minulosti-podvadel-v-kauze-diag-human-anv-ho-proto-vyzvala-k-rezignaci

Středa:

K roztavení reaktoru může dojít co deset až dvacet let, tvrdí němečtí vědci
– „Po Fukušimě se musíme ptát, zda něco takového nehrozí znovu,“ říká Jos Lelieveld z Institutu. Podle výsledků studie se roztavení reaktoru může přihodit jednou za deset až dvacet let.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/850-k-roztaveni-reaktoru-muze-dojit-co-deset-az-dvacet-let-tvrdi-nemecti-vedci

Libyjský scénář mediální války pro Sýrii
– Západ široce uplatňuje libyjský scénář pro svržení režimu v Damašku. Týká se to, zejména, široké propagační války, do které se mezi jinými zapojil rovněž významný rakouský list Die Kronen Zeitung. Použil upravenu fotografii z Photoshopu v reportáži o syrské válce.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/852-libyjsky-scenar-medialni-valky-pro-syrii

Čtvrtek:

Impérium EU znamená válku
– Na EU často pohlížíme jako na projekt, který Evropě zajišťuje trvalý mír. Historik Thierry Bardot však ve svém kontroverzním článku upozorňuje na fakt, že vždy, když národní státy přesunou část své suverenity na nadnárodní celek, vznikají konflikty. To proto navrhuje euro zrušit a vrátit se k národním hranicím.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/854-imperium-eu-znamena-valku

Bolívie zakáže Coca-Colu
– Společnosti Coca-Cola ukončí svoji činnost v Bolívii v den „konce světa“ podle mayského kalendáře. Úřady země spojily odchod amerického gigantu z trhu s koncem kapitalismu.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/855-bolivie-zakaze-mcdonalds-a-coca-colu

Lži britského mainstreamu odhaleny
– Konfrontace syrských pozemních sil není tou jedinou. Ruská televizní stanice RT odhaluje, že existuje také další válka, a tou je informační válka. Ani ta – v minulosti nej – respektovanější média s obrovským vlivem na veřejnost se nebojí manipulovat fakta.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/857-lzi-britskeho-mainstreamu-odhaleny

Pátek:

Vědci vyvinuli průhledné solární články. Elektřinu budou vyrábět i okna
– Nový materiál pro fotovoltaické články má unikátní vlastnost – je průhledný. Rozšiřují se tím možnosti využití tohoto způsobu výroby elektrické energie. Panely totiž mohou být přidělané na skleněných částech budov, aniž by se podstatně omezil výhled ven.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/858-vedci-vyvinuli-pruhledne-solarni-clanky-elektrinu-budou-vyrabet-i-okna

Nová karibská krize? Rusko přesouvá jaderné střely na Kubu
– Zpráva z
Pravda.ru cituje prezidenta Vladimira Putina, který říká, že Rusko přesunulo strategické jaderné rakety na Kubu v reakci na Spojené státy, které pokračují v úsilí obklíčit Rusko ve východní Evropě. Tento článek, která napsala Ljuba Lulko, vysvětluje, jak Rusko oživuje své vojenské operace ve Vietnamu, na Kubě a na Seychelách.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/861-nova-karibska-krize-rusko-presouva-jaderne-strely-na-kubu

Sobota:

Kdo vlastně vlastní český tisk?
– Je kriticky důležité tohle rozšířit do světa a rozbít kanály mediální dezinformace. Kritické a nezaujaté chápání toho, co se děje v Sýrii, je naléhavě důležité pro zvrácení té vlny vojenské eskalace směřující k širší regionální válce. Rozšiřujte tento článek po světě.
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/834-valka-nato-usa-proti-syrii-budou-namornictva-zapadu-konfrontovat-rusy-u-syrskeho-pobrezi

Reuters: Syrští rebelové se chystají propašovat do Sýrie chemické zbraně
– Svobodná armáda Sýrie (FSA) získala chemické zbraně z Libye, uvedl reportér Reuters Khaled Qweis z Ammánu. Tento nebezpečný vývoj nastal, když se veřejnost kvůli útokům na sunnitské kmenové lídry v Aleppu, ve městě, které bylo silným územím vládní podpory, obrací proti rebelům.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/865-reuters-syrsti-rebelove-se-chystaji-propasovat-do-syrie-chemicke-zbrane

Neděle:

5c973_netanyahu-547x370FBI: Izraelský premiér Netanjahu je zapojen do pašování nukleárních technologií
– Americká nezisková organizace Institute for Research: Middle Eastern Policy zveřejnila následující informace – FBI částečně odtajnila a uvolnila ke zveřejnění dokumenty, které spojují izraelského ministerského předsedu Benjamina Netanjahu s gangem pašujícím nukleární technologie, zaměřeným na Spojené státy.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/866-fbi-izraelsky-premier-netanjahu-je-zapojen-do-pasovani-nuklearnich-technologii

Washington tajně pomáhá ozbrojencům v Sýrii
– Akce Ankary a Washingtonu zmařily plán Kofiho Annana v oblasti mírového urovnání. Politologové mají za to, že v nejbližší době přece jen k intervenci do Sýrie dojde, dokonce bez sankce Rady bezpečnosti OSN.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/867-washington-tajne-pomaha-ozbrojencum-v-syrii

Vaše AC24.cz