Rádi věříme, že jsme racionální, že máme svůj život pod kontrolou a rozhodujeme se sami. Jsme hrdí na svou nezávislost a uráží nás, pokud někdo naznačí, že jsme iracionální nebo že naše rozhodnutí nějak ovlivňuje někdo jiný. Bohužel, svobodná vůle není taková důvěryhodná myšlenka, jak se na první pohled zdá.
.

Roky psychologického výzkumu odhalují obrovský vliv genetiky, kultury a prostředí na naše chování. Ačkoliv můžeme svá rozhodnutí zdůvodňovat údajně racionálními argumenty, obvykle jsou vždy výsledkem našich emocí, které reagují na nevědomé faktory.

Nejlepší způsob, jak pochopit tento kontrolní mechanismus, je teorie memů.
Meme je podle slovníku Merriam-Webster “myšlenka, chování, styl nebo používání, které se v rámci kultury šíří z jednoho člověka na druhého. Tento pojem poprvé navrhl Richard Dawkins ve své knize Sobecký gen z roku 1976. Ačkoliv můžeme nesouhlasit s Dawkinsovým extrémním materialismem a redukcionistické darvinizmom, jeho chápání memů je vynikajícím modelem na vysvětlení toho, jak lze symboly, myšlenky a obrazy použít k manipulaci chování.
.

Tak jako mechanismus fyzické evoluce funguje prostřednictvím genu, který se chce za každou cenu reprodukovat, ve světě nevědomí se memy reprodukují tím, že přecházejí z mysli do mysli. Zatímco geny se rozmnožují prostřednictvím paroxyzmu potěšení, meme využívá primární emocionální háček, na který se může chytit – nejčastěji je to žádostivost, agrese, násilí nebo strach.

.
Existují “pozitivní” memy, ale bohužel, nejzákladnější lidské emoce nejlépe fungují na zprostředkování dané myšlenky nebo systému myšlenek (memeplex). Noční můry, městské legendy a příběhy o duších, strašidlech a vrazích se snadno přenášejí z generace na generaci. V poslední době je snadné najít memy v městských legendách o uprchlých vrazích, vrazích nebo nadpřirozených nočních příšerách. Například “Vysoký muž” nebo “Slender Man” začal jako internetový mem, který vytvořil Eric Knudson v roce 2009. Vyvolal záplavu internetových výmyslů a filmů na YouTube o podivné postavě s prázdnou bezvýrazným tváří v černém obleku, která loví děti. Bohužel tento mem se stal až příliš reálným, když v roce 2014 ve Wisconsinu dvě dvanáctileté dívky vylákali jiná dívka na odlehlé místo a 19-krát ho bodli, aby zapůsobily na “Slender Mana”.

Sémiotika a teorie memů

Sémiotika je studium toho, jak se symboly a znaky používají k vytváření významu. V kombinaci s teorií memů můžeme pochopit, jak se symboly, znaky, obrazy, hudební skladby a související faktory dají použít k zakomponování komplexních myšlenek a manipulaci jednotlivců, skupin a dokonce celých populací na nevědomé úrovni. V národně Německu nosili vojáci transparenty s vypůjčeným symbolem moci: hákovým křížem.
.

Podívejme se na několik příkladů.
Jednoznačným je hákový kříž. Původně indoevropský symbol štěstí – vířící spirály slunce mají dlouhou a pravdivou historii jako snad nejposvátnější z esoterických symbolů – převzali ho národní socialisté a proměnili ho na symbol německé nadvlády. Přestože se dodnes nachází v Indii, Tibetu a mnoha dalších zemích, většině lidí ze Západu z ní běhá mráz po zádech.

Nacismus ho používal záměrně. Pokusili se zachytit celé “Memetická” dědictví obrazu a podřídit ho nové vizi Árijství prosazované Německem. Použití symbolu bylo velmi úspěšné, protože na nevědomé úrovni vyvolávalo širokou škálu asociací od rasové teorie až po totální poslušnost státu a to bez jakéhokoliv předvídání.
.

Emoce byly ovlivněny a německé obyvatelstvo podvědomě reagovalo na hákový kříž, podporovaný propracovanými rituály průvody a shromážděními, ikonografií a uniformami. Němci měli pocit, že si racionálně vybírají vůdce, který je vyvede z období deprese po první světové válce, ačkoli na tom nic racionální nebylo.
.

Dalším příkladem je Winston Churchill, který používá znak V pro vítězství. Existují důkazy, že okultista a špión Aleister Crowley převzal tento řecko-římský znak pro vítězství a během své práce pro britskou MI5 doporučil Churchillovi tento znak jako repelent proti Hitlerovu používání hákového kříže. Bylo to i pozoruhodně úspěšné, dokonce vyjádřené v hudbě pomocí formy Morseovy abecedy jako výzva do zbraně po celou války. Symbol opět podnítil celé obyvatelstvo, aby podvědomě reagovalo a sjednotilo se v boji.

Existuje mnoho dalších příkladů, například symbol kříže, který se vyvinul od posvátného stromu přes egyptský Ankh až po křesťanský kříž. Každá kultura si tento obraz přizpůsobila a používala ho svým vlastním způsobem. Bohužel v případě křesťanství se stal symbolem násilné konverze jiných kultur. Jak řekl císař Konstantin, “in hoc signo vinces” – v tomto znamení zvítězíš.
.

Samozřejmě, diskuse o znaku míru ze 60. let 20. století pokračuje. Zatímco byl složen z písmen N a D pro jaderné odzbrojení, jiní tvrdí, že jde o zlomený kříž. Historie kříže by zabrala celou knihu, stejně jako hákový kříž. Oba symboly jsou složité, mají dlouhou historii a nespočet variací.

Filmové motivy

Kinematografie používá symboly, znaky a obrazy na vyvolání podvědomých reakcí. Raná německá expresionistické kinematografie, například film Nosferatu z roku 1922, využívá zvláštní úhly, manipulaci s stíny a okultní symboly, aby vyvolala pocit strachu. Albion Grau navrhl kulisy pro tento film ve studiu Prana (Prana je hinduistický výraz pro životní sílu) a byl také významným členem Fraternatis Saturn, významného okultního řádu té doby.
.

Stejnou tendenci lze nalézt v psychedelických filmech ze 60. let, kde se obrazy, symboly a znaky používají na nevědomé předání poselství. V roce 1973 film Alejandra Jodorowsky “Svatá hora” vzal Cannes útokem svou surrealistickou cestou po planetách založenou na esoterice Georga Ivanoviče Gurdžijeva. Esoterické motivy se sice dají využít k vytvoření dobrého duchařské, hororového nebo surrealistického filmu, ale stejně snadno se dají využít i pro manipulaci s názorem diváka. Existují díla, které jsou jednoznačně propagandistické.
.

Takové díla jsou mnohem méně nebezpečné než rafinovanější formy kulturní manipulace, protože jsou takové zjevné, že filtr vědomí má tendenci ignorovat jejich poselství. V moderní kinematografii se pravidelně objevuje celá řada motivů. Pokud je nyní vnímáme jako “znaky” představující hlubší význam, které chtějí ti, co stojí za filmovými studii, vtlačit do kolektivního podvědomí, pak můžeme začít dešifrovat, jak vládnoucí elita manipuluje s širokou populací.
.

Vývoj zombie filmu začal filmem “Bílá zombie” v roce 1932 a po něm následoval pramínek filmů až po dnešní doslova explozi těchto filmů a televizních programů. Motiv malé ohrožené populace, která se snaží bojovat proti infikované (čti mimozemské) hrozbě, zatímco svět se sám ničí a upadá do chaosu.
Podvědomě se volá po zákonu a pořádku a větší vládě, aby se zabránilo takové katastrofě. Jelikož filmy se stávají násilnejšími, brutálnějšímu a konfrontačnejšími, vyvolávají obavy z neznámých nákaz a nekontrolovatelných virů, které se dají zvládnout jen přísnější kontrolou imigrace a větší vládou. Bez ohledu na to, na jaké pozici v diskusi o přistěhovalectví stojíme, tato nevědomá manipulace s lidskými obavami je evidentní.

Reality TV – Život jako simulace

Šílenství, které ovládlo většinu televizních programů, se nazývá reality TV. Sahá od vulgárního “Big Brother” přes hudební a kuchařské show až po páry, které soutěží o nejlepšího designéra domu v “The Block”. V takových programech žijeme svůj život prostřednictvím postav na obrazovce – dělají věci, které by nám nikdy nenapadli a tak na ně přenášíme své emoce. Varia, tvoří hudbu a navrhují mnohem lépe než my. Snažíme se jim být alespoň trochu podobní napodobováním.
.

Můžeme sledovat “MASTERCHEF”, dát si recepty na internet, stát se doma lepšími konzumenty a vnést trochu půvabu na čajový stůl. Programy jako “Big Brother” nabízejí správnou kombinaci nahoty, sexu, citové krutosti a mezilidských třenic, která diváky udrží v napětí. Prostřednictvím takových relací zapomínáme na své vlastní životy a vlastní cesty. Místo toho, abychom čelili sami sobě a tomu, co se děje ve světě, jsme redukci na pasivních konzumentů. Maloobchodní společnosti platí za umístění svých výrobků v seriálech, abychom je kupovali a vlastnili, abychom napodobili postavy. Samozřejmě, nemůžeme být jako oni – jsou to umělé simulace vytvořené televizními producenty, ale my se nadále díváme, konzumujeme a formujeme se do modelů, které jsou jen stíny a marketingovými triky.

Kult celebrit

Celebrity jsou dalším příkladem simulakrů, obrazu nebo reprezentace někoho nebo něčeho. Tito lidé se tváří jako skuteční, ale ve skutečnosti jsou uměle formování médii a reklamními společnostmi. Jsou to memy z masa a kostí a nelze je vnímat jako skutečné, ale jako reprezentantů toho, co se za nimi skrývá.
.

Když zažíváme nějakou celebritu, zažíváme simulakrum, chodící simulaci nebo holografický meme vytvořen k vyvolání určitých reakcí u těch, se kterými komunikují. V mnoha ohledech jsou celebrity karikaturami – nejsou to lidé, ale pečlivě vytvořené memeplexy vytvořené reklamními společnostmi na manipulaci a vyvolání specifických reakcí na nevědomé úrovni.

Diverzní memetika

Technika druhé úrovně známá jako “odváděcí memetika” zachycuje ty, kteří si začnou klást důležité otázky, ale zavede je do slepé uličky. Mnozí přemýšliví lidé tráví hodně času zkoumáním “mikrokonšpirácií”, vládní korupce, internetových zpráv atd. Původní zdroj mnoha diverzních memů je často nejasný. Jsou navrženy tak, aby se šířily jako lesní požár, přičemž internet je zvláště účinný způsob, jak rychle rozšířit mem, který nás má naštvat a přimět nás “něco udělat”.
.

Samozřejmě, většina lidí mem jednoduše předá dalším a nakonec se cítí zcela bezmocní, když si uvědomí, že se ve skutečnosti nic nezmění. Memy (politické, hospodářské a sociální otázky) se na nás valí v nekonečném proudu. Studium a odhalování všech malých konspirací je určitě důležitá služba, ale pokud se nepodíváme do zákulisí a nerozkódujeme celkový systém kontroly, pak se skutečná změna stane nemožnou. Nikdy neuvidíme celkový obraz. Musíme pochopit, že svět je ovládán MEMA. Média a zábavní průmysl posilují hodnoty, které ti nahoře chtějí, abychom vyznávali. Jsme pasivní konzumenti, kteří se většinou neptají – věříme tomu, co nám řeknou.

Závěr

I z praktických důvodů je velmi důležité poznat nástroje tajné války, prostředky, které používají tajné síly světového rozvratu na utajení svého působení, k zabránění působení svých protivníků a na pokračování svého vlivu.

Julius Evola
Není pochyb o tom, že symboly a znaky se používají k vytváření systémů kontroly. Naše realita je manipulovaná zakódovány obrazy s pomocí celebrit, které jsou více reprezentativní než skutečné.
Politická korektnost určuje naše myšlení manipulací způsobu říkáme, protože jazyk lidí odráží jejich duši.

Když se více zabýváme jazykem technologií a sociálních sítí jako osobní komunikací, máme skutečný problém. Když nemůžeme říct, co si myslíme, protože by se někdo, někde mohl urazit, pak autocenzura omezuje naši schopnost myslet za určitými předem vymezenými hranicemi. Chaos a převraty mění svět rychlým tempem, ale my tancujeme, zpíváme a oslavujeme. Pokud si neuvědomíme své řetězy, nemůžeme se osvobodit. Prvním krokem v tomto procesu je dekódování vrstev symboliky, programování, memů a vymývání mozků, které nás podmiňují každou minutu každého dne. Věříme, že jsme svobodní činitelé a můžeme myslet sami za sebe.
.

Ale podívejte se na média, televizi, filmy, zábavu (nemluvě o počítačových hrách) a můžete začít chápat, jak jsou naše přesvědčení o nás samých, o tom, kdo jsme, ao naší úloze ve světě zcela umělé, zcela podmíněné a představují to, co si mocenská elita chce, abychom si mysleli. Je čas vzít si červenou pilulku.

Zdroj: https://elishean777.com/la-strategie-de-controle-par-les-symboles/