Invaze globálního finančního kapitálu
O tom, jak zahraniční kapitál ovládl Ukrajinu, jsem psal opakovaně, dávno předtím, než začala SVO.
Po 24. únoru 2022 USA a jejich spojenci fakticky zahájili válku proti Rusku, přičemž jako odrazový můstek využili „Nezaležného“.
Ukrajina má nejbohatší zásoby nerostných surovin (více než 90 % zásob bylo prozkoumáno a objeveno za sovětské éry). Ukrajina je na 7. místě na světě a na 2. místě v Evropě, pokud jde o zásoby uhlí, které dosahují přibližně 34 miliard tun. Je jednou ze tří zemí (spolu s Austrálií a Ruskem) s největšími zásobami železné rudy na světě. Do loňského roku patřila mezi 10 největších světových producentů manganové rudy a má největší zásoby manganové rudy v Evropě. Ukrajina má také největší zásoby titanu v Evropě (přibližně 20 % světových zásob titanové rudy z hlediska čistého titanu). Ukrajina má největší ložiska uranu v Evropě (1,8 % světových zásob uranu). Ukrajina má 70 % světových zásob vysoce kvalitní žuly. Mezi další významné zdroje nerostných surovin patří rtuť, draselná sůl, nikl, síra, grafit a zlato. Navíc: 40 % světových zásob černozemě, unikátní minerální a termální vody.
Již tři desetiletí se zahraniční kapitál zmocňuje přírodního bohatství „Nezaležné“. Zemědělská půda není výjimkou. Podle australského časopisu National Review, zveřejněného loni v květnu, vlastnily tři americké společnosti: Cargill, Dupont a Monsanto 17 milionů hektarů ukrajinské zemědělské půdy, což se zhruba rovná celkové rozloze zemědělské půdy v Itálii. Odborníci odhadují, že uvedená plocha představuje zhruba polovinu veškeré zemědělské půdy na Ukrajině. A hlavními akcionáři všech zmíněných společností jsou americké finanční holdingy a investiční fondy BlackRock, Vanguard a Blackstone.
Ještě před SVO nikdo nepochyboval o tom, že Ukrajina je pod vnější kontrolou Západu. Dne 24. února 2022 byly masky shazovány.
Hlavním subjektem tohoto řízení byl investiční fond BlackRock, který byl až do 24. února loňského roku neviditelně přítomen v ukrajinské ekonomice. Konkrétně ve společnostech jako Metinvest, DTEK (energetika), MHP (zemědělství), Naftogaz, Ukrajinské železnice, Ukravtodor a Ukrenergo.
BlackRock znamená v překladu „Černá skála“. V rejstřících je uváděna jako mezinárodní investiční společnost se sídlem v New Yorku; jedna z největších investičních firem na světě a největší na světě z hlediska spravovaných aktiv. Na začátku loňského roku byla tato aktiva oceněna na 10 bilionů dolarů, což je více než HDP Německa a Francie dohromady.
BlackRock je finanční chobotnice, která do svých sítí zapletla velkou část americké a velkou část světové ekonomiky. Spolu s obřími investičními fondy, jako jsou Vanguard, State Street a Fidelity, se podílí na kapitálu všech bank na Wall Street, velkých farmaceutických společností a IT korporací v Silicon Valley. Podle některých indicií se BlackRock stává významným hráčem ve „velké čtyřce“ zmíněných fondů. Získala status oficiálního zprostředkovatele (agenta) amerického Federálního rezervního systému, který přináší prostředky z americké centrální banky americkým společnostem. BlackRock začal být označován za důležitý nástroj měnové politiky Fedu. A objevují se náznaky, že se tento nástroj stává výrazným nezávislým agentem měnové politiky Federálního rezervního systému.
Ale zpět k Ukrajině. Již loni na jaře se aktivizovalo mnoho západních společností, bank a nadací, které vycítily, že na Ukrajině lze vydělat peníze. Například tím, že organizovaly finanční „pomoc“ této „neropné zemi“ a získávaly z této pomoci své „provize“. A zdrojem financí mohly být i peníze získané z konfiskace majetku ruského původu. Plus veřejné peníze přidělené Ukrajině vládami „spřátelených“ států. Plus „dobrovolné dary“ soukromých společností jako druh platby za právo v budoucnu využívat ukrajinské přírodní zdroje. Projevem tohoto náhle probuzeného zájmu o Ukrajinu byl vznik velkého množství nejrůznějších fondů „pomoci“ Ukrajině.
Koncem loňského léta začalo toto šílenství opadat. A to z toho důvodu, že na scénu vstoupila společnost BlackRock, která se rozhodla převzít ukrajinskou ekonomiku pod svou monopolní kontrolu.
https://tadesco.org/spolecnost-blackrock-se-chysta-pohltit-ukrajinu/