Podle informací deníku The Epoch Times v červnu 2023 avizoval úřad bulharského ministerstva zemědělství místním prodejcům, že k nim přijde na kontrolu s cílem zakázat prodej doplňku stravy obsahující outkovku pestrou (coriolus versicolor). Podobný pokus o zákaz prodeje se udál také v Německu.

Od roku 2013 probíhají soudní spory o prodej outkovky pestré i v České republice, a to mezi státními úřady a společností Pragon. Pojďme se podívat na to, jaké mají aktivity státních úřadů v Evropě spojitosti s úřadem Evropské komise, a proč úředníkům „vadí“ v Evropě přirozeně rostoucí a po staletí využívaná houba.

Co úředníkům vadí na outkovce pestré?

Outkovka pestrá neboli coriolus versicolor je chorošovitá houba běžně se vyskytující v České republice a přirozeně rostoucí v Evropě. Její tvar a zbarvení daly vzniknout anglickému názvu houby Turkey Tail Mushroom neboli „krocaní ocas“.

Případ zákazu léčivé outkovky pestré, která se v Evropě používá po staletí kvůli silným protibakteriálním, protivirovým a protinádorovým účinkům, působí na první pohled jako „zmatečné“ jednání státních úřadů a úřadů Evropské komisi.

Stále více se však jeví ono na první pohled „zmatečné“ jednání jako „záměrné“. Není jasné jaké jsou motivy v pozadí jednání určitých úředníků, ale hlavní otázkou je, zda jejich snahy o zákaz coriolu prospívají občanům, kteří si je platí ze svých peněz.

Proč zakázat coriolus? Samozřejmě často přichází na přetřes tvrzení, že „farmaceutická lobby“ velkých firem prodávajících léky se snaží z trhu vytlačit levné účinné léky (byliny, houby atd.), aby místo nich mohly prodávat své vlastní drahé produkty. Ale k tomu je třeba hledat tvrdé důkazy.

Poměrně dobře byly zdokumentovány snahy o vytlačení levného ivermektinu nebo isoprinosinu na úkor prodeje nových mRNA vakcín, ale jak je to s potlačováním coriolu?

Více na: The Epoch Times

https://tadesco.org/snahy-o-zakaz-outkovky-pestre-jako-doplnku-stravy-se-siri-z-cr-do-dalsich-zemi/