Již nějakou dobu jsou mnohé postavy britské historie – ať už vzdálené či nedávné – na pranýři tamních progresivistů, v čele se Starmerem. Již dříve byla redigována literární díla různých známých tvůrců – od zmíněného Shakespeara až po Agathu Christie – a byla upravena tak, aby nebyla „rasistická.“

Díla těchto a mnoha dalších autorů v jejich původní podobě již tedy ve Velké Británii nezakoupíte jinde než v antikvariátu, ale i divadelní či filmové ztvárnění těchto děl má často daleko od originálu.

A tak jak jsou redigována či zcela zakázána některá literární díla, jsou cenzurováni i samotní autoři. To se však netýká jen spisovatelů, ale například i politiků.

Preferují se barevní tvůrci, což názorně předvedl i britský premiér, který nahradil některé obrazy znázorňující údajně „privilegované bělochy“ za výtvory barevných „umělců.“

Britský premiér Kier Starmer odstranil desítky historických uměleckých děl z Downing Street 10 a nahradil je objektivně příšernými kresbami ve jménu „rozmanitosti“.

Díla, která Starmer nařídil odstranit v rámci kulturní čistky, zahrnují portréty Williama Shakespeara, Winstona Churchilla, Williama Ewarta Gladstona, Margaret Thatcherové, sira Waltera Raleigha a bývalých britských panovníků včetně Alžběty I.

Levicový vůdce nahradil obrazy těchto historických postav něčím, co lze popsat pouze jako ošklivé čmáranice „moderních umělců:“

Image

Portréty historických osobností, jako je Alžběta I., Marie, královna skotská, Sir Walter Raleigh a William Shakespeare, byly mezi 69 uměleckými díly, která byla od voleb „odstraněna“ z vládní umělecké sbírky.

Mezi jejich náhradníky patří Altar, scéna z festivalu Falmouth Reggae Festival 2023 v Cornwallu od Denzila Forrestera.

Mezi další obrazy patří All Things Being Equal od nigerijského abstraktního umělce Nengi Omuku, který „využívá lidské tělo jako médium k vyjádření vnitřních zkušeností tím, že používá olejové barvy na proužky domorodé tkaniny Sanyanan z předkoloniální Nigérie.“

Dále je tu Almond Clasp od ghanské umělkyně Lynette Yiadom-Boakye, která se specializuje na „zádumčivé portréty černošského života“ a Still (III) od Christiny Kimeze, která má v současné době výstavu „inspirovanou oživením ježdění na kolečkových bruslích v černošských komunitách.“

Downing Street 10, oficiální rezidence premiéra, není otevřena britské veřejnosti, takže tento Starmerův krok není ani kaskadérským kouskem signalizujícím ctnost.

Udělal to pravděpodobně jen proto, že nesnese být obklopen britskou kulturou…

https://necenzurovanapravda.cz/2025/04/shakespeare-a-dalsi-belosi-na-pranyri-starmer-provedl-cistky-v-historickych-umeleckych-dilech-nahrazuje-je-dily-barevnych/