Již nějakou dobu jsou mnohé postavy britské historie – ať už vzdálené či nedávné – na pranýři tamních progresivistů, v čele se Starmerem. Již dříve byla redigována literární díla různých známých tvůrců – od zmíněného Shakespeara až po Agathu Christie – a byla upravena tak, aby nebyla „rasistická.“
Díla těchto a mnoha dalších autorů v jejich původní podobě již tedy ve Velké Británii nezakoupíte jinde než v antikvariátu, ale i divadelní či filmové ztvárnění těchto děl má často daleko od originálu.
Preferují se barevní tvůrci, což názorně předvedl i britský premiér, který nahradil některé obrazy znázorňující údajně „privilegované bělochy“ za výtvory barevných „umělců.“
Britský premiér Kier Starmer odstranil desítky historických uměleckých děl z Downing Street 10 a nahradil je objektivně příšernými kresbami ve jménu „rozmanitosti“.
Levicový vůdce nahradil obrazy těchto historických postav něčím, co lze popsat pouze jako ošklivé čmáranice „moderních umělců:“
Portréty historických osobností, jako je Alžběta I., Marie, královna skotská, Sir Walter Raleigh a William Shakespeare, byly mezi 69 uměleckými díly, která byla od voleb „odstraněna“ z vládní umělecké sbírky.
Mezi jejich náhradníky patří Altar, scéna z festivalu Falmouth Reggae Festival 2023 v Cornwallu od Denzila Forrestera.
Dále je tu Almond Clasp od ghanské umělkyně Lynette Yiadom-Boakye, která se specializuje na „zádumčivé portréty černošského života“ a Still (III) od Christiny Kimeze, která má v současné době výstavu „inspirovanou oživením ježdění na kolečkových bruslích v černošských komunitách.“
Udělal to pravděpodobně jen proto, že nesnese být obklopen britskou kulturou…