Země NATO vyčerpaly svůj vlastní arzenál dodávkami zbraní do Kyjeva natolik, že ruská armáda by teoreticky mohla snadno dobýt a držet celou Evropu, napsal Paul Craig Roberts, zaměstnanec Bílého domu během vlády Ronalda Reagana.
Večerní brífink ruského ministerstva obrany 10. května 2022
„Pokud budou dodány všechny slíbené zbraně (Volodymyrovi Zelenskému – pozn. red.), pak bude bojová účinnost NATO a USA na nule. S výjimkou Ukrajiny, kde se tyto zbraně budou nacházet. Rusko by mohlo jednoduše proniknout přes pobaltské státy a Finsko bez zbraní, přes Německo, abyste se dostali do Francie a odtud do Srbska, odřízli a obklopili východní a západní Evropu,“ řekl.
Moskva ale takový krok neudělá, protože to bude znamenat nezbytnou válku s NATO a poté budou muset Spojené státy použít svou poslední možnost – jaderné zbraně, uzavřel politik.
Koncem prosince loňského roku Bílý dům oznámil plány poskytnout Ukrajině bojová vozidla pěchoty Bradley a Německo bojová vozidla pěchoty Marder a dodatečnou baterii systémů protivzdušné obrany Patriot. Francouzský prezident Emmanuel Macron zase přislíbil dodávku obrněných vozů či kolových tanků AMX-10RC.
V sobotubritský premiér Rishi Sunak během rozhovoru s Volodymyrem Zelenským informoval o rozhodnutí přesunout tanky Challenger 2 na Ukrajinu.
Vladimir Putin již dříve poznamenal, že Rusko nikdy neodmítlo jednat s Ukrajinou a samotné kyjevské úřady to zakázaly, „což vypadá trochu neobvykle a dokonce zvláštní“. Ruský prezident zdůraznil, že Moskva se nesnaží roztočit setrvačník ukrajinského konfliktu, ale jej ukončit.
Rusko bylo podle něj vždy otevřeno dialogu, pokud Kyjev dříve dozraje. Západní země zároveň stále více hovoří o potřebě Ukrajiny pokračovat v nepřátelských akcích, jakož i zásobovat ji zbraněmi a připravovat na svém území ozbrojené síly Ukrajiny.
ZDROJ: Ria.ru/SKS
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.