Starověké civilizace po celém světě měly jedno společné, a to budování pyramid. Je fascinující, že bez moderní technologie napadlo odlišné kultury postavit stavby tak podobné. Najdeme je téměř všude, dokonce i na místech, kde bychom je nejméně čekali, například v Amazonii.

NASA Landsat je nejdéle probíhající projekt získávání kompletních fotografií Země a vesmíru. Jak satelitní fotografie ukázaly, uprostřed jihovýchodní džungle Peru jsou skryté, symetrické struktury, které vypadají jako osm pyramid.

Kuriózní formace je známá jako pyramidy Paratoari a mezi odborníky a teoretiky jsou velmi populární. Předpokládají totiž, že jsou pozůstatkem ztraceného města Paititi, které by se mělo nacházet ve stejné oblasti. Na druhou stranu existují i tací, kteří tvrdí, že jde jen o podivné geologické útvary, nikoliv o pyramidy.

Pyramidy Paratoari: starověké útvary ztracené civilizace objevené v Amazonii | Moře zpráv

Civilizace ztracená v Amazonii

Zastánci teorie, že struktury nejsou jen geologickou formací, jsou přesvědčeni o tom, že pyramidy byly postaveny starověkou ztracenou civilizací, která obývala amazonský deštný prales před tisíci lety. Zbytky jejich obydlí a osady mohou být pohlceny deštným pralesem a ukryty hluboko pod tisíciletou vegetací.

Ačkoliv se pyramidy nacházejí v odlehlé části pralesa, bylo uspořádáno hned několik expedic. Jejich cílem bylo prozkoumat nejen tyto struktury ale i oblast ztraceného města Paititi. Jde totiž o legendární metropoli Inků, která se údajně nachází někde východně od And, v hustých a odlehlých částech amazonského pralesa v jihovýchodním Peru.

ahrnovaly průzkum a dokumentaci celého místa. Skutečně bylo objeveno mnoho důkazů o přítomnosti starověkých Inků, včetně petroglyfů, zpevněných silnic, plošin a náměstí. Badatelé ale tvrdí, že nenašli přesvědčivý důkaz o tom, že by záhadné struktury byly pyramidy postavené člověkem. Dokázala by ale příroda vytvořit tak symetrické útvary na jednom místě?

 

ZDROJ: YouTube Zpracoval: Veronika K./More Zprav