Zde je třeba také zdůraznit, že právě dovezené obyvatelstvo je hlavní voličskou základnou pro stávající vládu, která tak považuje protestující Brity za nepřátele – rozhodně nejde o její voliče.
Keir Starmer je ve funkci sotva měsíc poté, co 4. července získal pouhých 33,7 % britských hlasů. Starmer oznámil policejní zásah za použití technologie rozpoznávání obličejů a cenzury internetu.
„Rozpoznávání obličejů by zabránilo, aby protestující dokonce i nastoupili do vlaku,“ řekl socialistický premiér, čímž by zřejmě pozastavil presumpci neviny ve Velké Británii.
Britové si nyní dělají legraci ze svého premiéra – odchovance Světového ekonomického fóra v Davosu – pod hashtagem #FarRightThugsUnite.
Pod tímto hashtagem se jeden Brit za druhým prohlašuje za ultrapravičáka, jak premiér nazval protestující.
Nigel Farage označil protesty za „reakci“ na „strach“ a „společenský úpadek“ ve Velké Británii: „Zákon a pořádek se hroutí a tento premiér nemá ponětí, co s tím dělat.“
Po celé zemi proběhlo více než 35 protestů pod heslem „Už toho bylo dost“ a několik protiprotestů zorganizovala krajně levicová Sorosova neziskovka „Hope Not, HATE“.
Po úterních nepokojích bylo v Southportu zatčeno 7 lidí, ve středu v Londýně 111 a ve čtvrtek v Hartlepoolu 7 lidí.
Protest v Sunderlandu u Newcastlu v Northumbrii se v pátek večer zvrhl v násilnosti. 10 osob bylo zadrženo, 3 policisté byli zraněni.
Sobotní protesty v Manchesteru se začaly měnit v násilnosti, když se vlastenci střetli s Antifou a migrantskými gangy.
„Velké násilnosti byly vidět v Manchesteru, když byla masivní rvačka rychle ukončena policisty s obušky poté, co muž údajně hodil světlici,“ napsal Daily Mail.
Britové si stěžují na „dvoustupňový policejní dohled“, neboť k protestům Antify a propalestinským muslimským protestům policie přistupuje s mnohem menší přísností, za což si Starmer vysloužil přezdívku „Dvoustupňový Kier.“
Mnoho protestujících zaujalo protiislámský postoj, i když o sedmnáctiletém vrahovi ze Southportu zatím není známo, že by měl vazby na islám. Vrah Axel Rudakubana je rwandského původu.
Nicméně s muslimy jsou i jiné problémy, mimo jiné jde například o dlouholetou – policií tolerovanou – činnost znásilňovacích gangů.
Demonstranti v Manchesteru skandovali „Kdo je kurva Alláh.“
Protesty se rozšířily i do Severního Irska, kde demonstranti skandovali „Islam Out“ před belfastskou radnicí. Pozoruhodné je, že vlastenci vyvěsili v Ulsteru irské vlajky a britskou vlajku navzdory staleté nenávisti mezi Iry a Angličany.
Protidemonstranti vyvěsili vlajky Antify a Palestiny.
Na videa z protestů z celé Velké Británie se můžete podívat níže. Jsou tyto protesty předzvěstí občanské války?
Zpracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda
ZDROJ: